Jarosław Kaczyński w szpitalu. Marek Suski się wygadał. "Niedługo będzie z nami"

Nowe informacje o pobycie Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu pojawiły się w środę. Choroba nie uniemożliwiła prezesowi PiS podejmowania ważnych politycznych decyzji.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu wojskowym przy ul. Szaserów w Warszawie od 4 maja. Politycy Prawa i Sprawiedliwości co rusz ucinają spekulacje na temat poważnych dolegliwości. Powtarzają, że Jarosław Kaczyński jest chory, ale dolega mu tylko kolano.

W środę odbył się Komitet Polityczny PiS, który zatwierdzał kolejne kandydatury partii na prezydentów miast w wyborach samorządowych. Na spotkaniu zabrakło prezesa (posiedzeniu przewodził wiceprezes partii Joachim Brudziński), więc ponownie padły pytania o stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński ma wrócić do polityki

Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski zapytany przez dziennikarkę TVN o to, kiedy ostatni raz widział się z prezesem, wygadał się, że szef PiS przeszedł zabieg. Odpowiedział, że rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze przed tym, jak ten udał się na zabieg. Nie odpowiedział jednak, o jaki zabieg konkretnie chodzi. 

- Jest dobrze, wszystko jest w porządku, niedługo będzie z nami. Mogę państwa zapewnić, że zdrowie prezesa jest żelazne - mówił Marek Suski, cytowany przez Polską Agencję Prasową, zapowiadając przy tym, że na kolejnym posiedzeniu Komitetu Politycznego Jarosław Kaczyński już się pojawi.

Chory Jarosław Kaczyński "ma się dobrze"

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek po komitecie także zabrała głos ws. choroby Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes ma się dobrze, nic się nie dzieje, jest w szpitalu w Warszawie, jestem z nim w stałym kontakcie, te wszystkie bajki, że przebywa gdzieś w Gliwicach, to nieprawda. Trzymamy kciuki żeby szybko do nas wrócił

- mówiła dziennikarzom pod siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, odnosząc się do plotek o tym, że Jarosław Kaczyński leczy raka w Gliwicach.

Mazurek była też dopytywana o to, czy pobyt w szpitalu nie utrudnia Kaczyńskiemu sprawowania władzy w partii, np. w kontekście zatwierdzania list kandydatów na prezydentów w wyborach samorządowych. Jak odpowiedziała rzeczniczka PiS, nazwiska podane w środę były ustalane m.in. z członkami partii i Zjednoczoną Prawicą. Pojawiła się też prośba o doprecyzowanie, czy Jarosław Kaczyński miał udział w zatwierdzaniu kandydatur.

- Jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Nic się nie dzieje bez wiedzy prezesa - odparła Mazurek.

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Kaczyński w szpitalu. Co z jego operacją? PiS milczy, więc partię wyręczają tabloidy

Jarosław Kaczyński przedstawił nazwiska kandydatów na prezydentów miast

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o: