Ten sondaż pokazuje, co myślimy o Unii Europejskiej. Poparcie wyższe niż w innych krajach

70 procent badanych uważa członkostwo w Unii Europejskiej za dobre dla Polski - wynika z sondażu Eurobarometr, wykonywanego na zlecenie Komisji Europejskiej. Nasze poparcie dla wspólnoty jest wyższe od unijnej średniej.

60 proc. mieszkańców unijnych państw ocenia pozytywnie członkostwo we wspólnocie - wynika z sondażu Eurobarometr, na który powołuje się Polsat News. Ponad dwie trzecie badanych stwierdziło, że ich kraj skorzystał z przynależności do UE. To najwyższy wynik od 35 lat.

W przypadku Polski poparcie dla Unii Europejskiej wynosi obecnie 70 proc. To spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu do ubiegłorocznego sondażu. 5 proc. respondentów uważa, że przynależność do UE jest czymś złym.

W sondażu Eurobarometr zrealizowanym na zlecenie Komisji Europejskiej przebadano 27 601 uczestników z 28 państw. Najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w okresie między 23 a 26 maja 2019 roku.

Komisja Europejska nie odpuszcza Polsce. Rozmowy 'nie mogą trwać w nieskończoność'

Więcej o:
Komentarze (126)
Unia Europejska. Eurobarometr. Wysokie poparcie Polaków dla UE
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 55 razy 47

  Unia Europejska to najlepsze, co się Polsce przydarzyło w ciągu ostatniego 1000 lat. Nadrzędne prawo europejskie chroni nas przed PiŚdzíelskimi bandytami, którzy (dopóki Polska jest w UE) nie mogą z Polski zrobić prywatnego folwarku, kato-terrorystycznego zaścianka i kaczej dyktatury.

 • xynat

  Oceniono 36 razy 30

  Prowadzę biuro rachunkowe, mam klienta, który mnie ciągle wkoorwia swoim politykowaniem przy każdej okazji. Zwłaszcza pluje na Tuska i Unię więc łatwo się domyśleć jaką partie popiera. Jego osobistym, śmiertelnym wrogiem jest UE. Całe zło na świecie, według niego, pochodzi z Brukseli. Niedawno przyszedł do mnie z prośbą abym mu przygotował dokumenty o dochodach jego firmy ponieważ stara się ... o dofinansowanie z dotacji unijnych. I to jest kwintesencja zakłamania pisiorów. Plują na Unię każdego dnia ale jak jest kasa do wydębienia to pierwsi wyciągają swoje brudne łapy.

 • algreg

  Oceniono 14 razy 12

  mam nadzieję ,że KE nie odpuści

 • kataryniarski

  Oceniono 20 razy 12

  Owe 30% to ci, dla których polskość, polska racja stanu ma cenę mniej więcej 500 złotych na miesiąc...

  No ale historia nie raz pokazała, ze cześć naszego społeczeństwa ma tendencje do kolaboracji, zdrady, sprzedajności i szmalcownictwa.

 • jurek4491

  Oceniono 18 razy 10

  Te 30 % to PiS dzielce z krwi i kości którzy są przeciwko Unii , przykład : Pawłowicz , Pięta i cała reszta motłochu .

 • pivit

  Oceniono 14 razy 10

  Takie sympatie powinna wykorzystać opozycja w najbliższych kampaniach wyborczych (szczególnie parlamentarnej). Narracja o ukrytych planach wyprowadzenia Polski z UE powinna stać się leitmotivem tych kampanii. Przykładów ilustrujących taką tezę nie brakuje.

 • bert2407

  Oceniono 15 razy 9

  PiS będzie spie...ł wnet na Białoruś.Trzeba te ku... wypędzić jak najszybciej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX