Komentarze (189)
Protest niepełnosprawnych. Dlaczego jest groźny dla opozycji?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cierniooczek

  Oceniono 17 razy 3

  dla mnie Bolek na tym zdjęciu wg. jakby był na wózku i należał do tej ekipy. Ludzie dostali mega większe wsparcie niż za Tuska a walczą o 500 zł na rozpustę o czym nie kryją. PiS się nie ugnie...bo zrobił to co do niego należy. A Bolek robi z siebie pośmiewisko bo jego syn z PO też był przy Tusku jak omamiał w przeszłości rodziców...

 • nowy4444

  Oceniono 21 razy 3

  To źle, że rząd PiS zrobił niepełnosprawnym dobrze???? Wałęsa sam jest niepełnosprawny więc powinien tam zostać. Zamiast tego zrobił jedno wielkie żenua. Takie jak on sam.

 • Jacek Drozdecki

  Oceniono 11 razy 3

  Super tekst, byle zatuszować blamasz byłego (jakie to szczęście) prezydenta Bolesława Wałęse😂😂😂

 • cleryka

  Oceniono 15 razy 3

  Badania tego Instytutu na zlecenie TVP,prosimy włożyć między bajki.

 • Jan Osik

  Oceniono 29 razy 3

  ocena opozycji w kwestii wykorzystywania protestu osób niepełnosprawnych mocno przesadzona.
  ani PO, ani Nowoczesna, ani PSL nie próbują zbijać na proteście kapitału tak jak robił to pis w 2014.
  to, że Szczerba zadeklarował pokrycie kosztów wyżywienia osób przebywających w Sejmie traktuję jako odruch zwykłej ludzkiej przyzwoitości ...

 • sawicki.wroc

  Oceniono 4 razy 2

  Swego czasu niejaki chorąży orszański Andrzej Kmicic powiedział podczas pojedynku do Michała Wołodyjowskiego - KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ.
  Owszem - to było ładnych kilkaset lat temu. Wtedy jednak ludzie jeszcze wiedzieli co to znaczy honor - zwłaszcza ludzie dobrze urodzeni.

  Czegoś nie rozumiem. Przecież Lech Wałęsa miał tylu przyjaciół i zauszników - na czele z Adamem Michnikiem. Dlaczego nikt temu panu nie wyjaśni, że już dawno swoją legendę rozmienił na drobne, a teraz niestety może być już tylko gorzej. Przecież jak pan Wałęsa palnie jakąś głupotę (a to ostatnio zdarza mu się nagminnie) to byłym działaczom Solidarności jest autentycznie przykro, a Jerzy Ubran ma niezły ubaw. Doszło nawet do tego, że pan prezydent jest przez złośliwych przyrównywany do niejakiego Ferdynanda Kiepskiego - a to już autentycznie nie jest zabawne. Chodzi w końcu o kogoś kto jest (może był?) autentycznym symbolem tego kraju.

  Tak zupełnie na marginesie - przy zachowaniu wszelkich proporcji - dyplomacja Republiki Austriackiej po ostatniej wojnie zrobiła prawie wszystko, żeby w oczach światowej opinii publicznej uczynić symbolem swojego pięknego kraju w Alpach geniusza muzyki klasycznej, a nie żałosnego pana z wąsikiem. Wygląda na to, że chyba im się udało.
  Po prostu - uczmy się od lepszych - i tyle.

 • balcer-kiewicz

  Oceniono 10 razy 2

  Żywa gotówka!
  To nie jest protest polityczny!
  Petru pchający wózek...

 • Marian Wojna

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli tym rodzicom jest ciężarem dziecko niepewnosprawne to niech rząd pieniążki tych rodziców które te renty dostają od Państwa przeznaczą do sierocińców niech rodzice strajkujący dopłacą alimenty w żywej gotówce za dziecko które jest przedmiotem tych sporów niech społeczeństwo nasze zabezpieczy warunki życia bo mi się wydaje że to tylko zależy nie dla dobra dziecka tylko pieniążkach

 • zgniot

  Oceniono 9 razy 1

  Miło jest widzieć codziennie tych impotentów, wijacych się w przedśmiertnych konwulsjach, toczących z pyskow pianę i wrzeszczących na rachitycznych wiecach "Precz z Pisem!".
  Szkoda, że lada tydzień będzie już po ptakach - z czego wtedy będziemy się śmiać i czym się radować?!?

 • Mustrum Ridcully

  Oceniono 3 razy 1

  Politycy podklejają się pod temat liczać na głosy... obie strony sceny politycznej mogły w swoim czasie same z siebie coś zrobić dla tych którzy tego potrzebują, ale obie dopiero po prostestach zaczęły znajdować pieniadze na tą pomoc..
  Wesprzyj rodzeństwo: siepomaga.pl/weronikaibartek

 • facet171

  Oceniono 9 razy 1

  Wszelkie głosy rozsądku do opozycji nie trafiają. Wynika to ze słabości intelektualnej jej członków. Dlatego PO niebawem popadnie w niebyt. Aktywność w internecie nie świadczy o inteligencji człowieka, wręcz przeciwnie.

 • patriot.wr

  Oceniono 11 razy 1

  Chyba przez ten miesiąc nikt tak nie upokorzył tych pazernych kobiet protestujących, jak Walesa Lech z Gdańska!

 • w11mil

  Oceniono 9 razy 1

  Osoby niepełnosprawne będą głosować na opozycję!

 • przemysl_to

  Oceniono 11 razy 1

  Ależ się rozsiadł na tym krześle ten buc. I będzie walczył. A na 18 do Puław

  Hahahahahahahahaha

 • cossa.nostra

  Oceniono 13 razy 1

  PiS S wygra następne wybory. Alleluja!

 • pd2016

  Oceniono 9 razy 1

  Autor niczym gracz giełdowy - co się opłaca, a co nie? Tylko los niepełnosprawni dalej dostają w tyłek.

 • tobi39

  Oceniono 13 razy 1

  Myślę, że Polacy widzą ile dobrego robi rząd PiS dla ludzi i widzą jak bardzo różni się od poprzednikow, którzy robili dużo tylko dla siebie! Protest w Sejmie to żenada tak wielka jak wczorajszy występ Lecha Bolka Wałęsy

 • pan-mario

  Oceniono 19 razy 1

  Wałęsa, ten obrzydliwy tłusty szczur o imieniu tw Bolek. Kiedy w Gdańsku szambo wylało myślałem, że ktoś litościwy go w gó...e utopił. A tu masz. Wylazł z dziury by na innych żerować. Państwo jest takie jak jego bohaterowie. Sprzedawczyki, szuje, szubrawcy.

 • hirokuni

  Oceniono 19 razy 1

  Hehe - "Jest bardzo blisko momentu, w którym wspierany przez nią protest zamieni się w polityczną farsę." Ciekawa opinia.... Większość społeczeństwa WIE, że to jest polityczna farsa a wy tu chcecie odkrywać "hamerykę". ŁoPOzycja totalna to banda pętaków, których przepędzono z piaskownicy i nie umieją się odnaleźć pod krzaczkiem... Taki poziom tychże chwostów świadczy o tym, kto do tej pory "zarządzał" krajem ; jak w końcu pewne elementy (klocki w piaskownicy) - właściwe zdrowemu gospodarowaniu - wracają na miejsce, to spod krzaczka (gdzie szczają jedynie psy) słychać skowyt tych, którym zabawki zabrano - chociaż to nie ich zabawki.

 • stasiu.ze.spacerniaka

  Oceniono 21 razy 1

  co na to donosiciel i konfident bolek
  ------------------------------------------------
  kilka lat wcześniej, kiedy protesty odbywały się przeciwko rządowi PO-PSL, laureat pokojowej Nagrody Nobla twierdził, że protestujących i blokujących teren parlamentu trzeba "pałować", bo nie szanują władzy, a premierowi Tuskowi zarzucał brak zdecydowania: - "Władzę trzeba szanować, wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się. Ale potem: szacunek!".

 • s3kwa

  Oceniono 23 razy 1

  Dlaczego opozycja nie podniosła pomocy niepełnosprawnym podczas ustalania budżetu. teraz, kiedy budżet jest uchwalony, nie można go demolować. Program 500plus poprawił los milionów rodzin, ale nie można dać wszystkim po 500plus, w dodatku dożywotnio. Jest jeszcze Opieka Społeczna i instytucje charytatywne, a także rodziny, które powinny się wspierać Jeżeli posłowie popierają w Sejmie takie formy protestu to łamią zasady Państwa Prawo, bo prawa nie ustala się z nożem na gardle. To nie są pieniądze rządowe, to podatnicy zapłacą.A niektórzy z nich są również biedni. Wałęsa laureat Nobla wzywa do obalenia legalnego rządu-paranoja, dlaczego tak nie bronił stoczni,, w której pracował.Zamiast 500plus, proponuję 5000plus, choć Wałęsie i tak nie starcza.Rodacy -mniej emocji, więcej rozumu jako siły napędowej.

 • maciek_ul

  Oceniono 21 razy 1

  Przecież to JUŻ jest farsa....

 • mezzzai

  Oceniono 21 razy 1

  Polska opozycja potrafi tak wszystko spierdzielic, ze nawet ludzie przestaja popierac protest niepelnosprawnych, prawdziwy talent do zyskiwania poparcia...

 • Dobis Edmund

  Oceniono 2 razy 0

  To my Biało Czerwona Drużyna, Zdrowych wynagradzamy, lecz Niepełnosprawnych, ignorujemy i Ubliżamy, o to Prawo I Sprawiedliwość.

 • rg142

  Oceniono 2 razy 0

  Do sprawnych działań Rządu ws. protestujących-należy zaliczyć ostatnie zatrzymania i wnioski o uchylenie immunitetów opozycji

 • weredyk_pl

  Oceniono 10 razy 0

  Po pierwsze, wizyta Bolka u blond bajerantki była totalnym kataklizmem, u was szybko ten news spadł z pierwszej strony ale chodzą filmy i miliony memów z Bolkiem. W sumie to tylko ich pogrążył. Nawet na portalach typu rmf.fm kwaśno komentowali zachowanie Bolesława. Najlepsze jak tam przed kamerą baba żądała od Bolka, żeby przywieźli do nich uczestników szczytu NATO :)
  Po drugie, blokujecie dyskusję, ale zobaczcie na innych portalach, na fejsie, twitterze, gdzie piszą inne organizacje i rodzice chorych dzieci co sądzą o tej kobicie. Zresztą, protestujący tracą poparcie ludzi, nawet w niemieckim Fakcie komentarze są coraz ostrzej przeciw, a to antypisowska gazeta.
  Po trzecie, żenujące ustawki z politykami opozycji, jak w garniturach przed kamerami wożą te dzieci na wózkach niby na spacer to coś tak obrzydliwego i dwulicowego, też chodzi w milionach memów.
  Po czwarte, jak ich do debaty zaprosił czarnoskóry na wózku Bawer Aondo-Akaa, to zobaczcie, że w komentarzach na profilu fb tej babki od protestu określenie "ten czarnuch" było najlżejsze.
  Po piąte, jak baba grzmiała " Zróbcie wszystko, żeby żadna osoba z PiS-u nie weszła do żadnego samorządu!" to to nie jest protest polityczny?
  Po szóste, przecież wszyscy słyszeli, jak mikrofon zebrał ich planowanie szeptem "spontanicznej" akcji z wytrącaniem papierów z rąk minister, wszyscy słyszeli to słynne już z memów "naprdalaj! naprdlaj!".
  Opozycji ten protest nic nie da, poza ośmieszeniem się. Natomiast PiS słusznie obrywa, była propaganda miliardów w budżecie, było łażenie do Sejmu do tych samych bab w 2014, to teraz proszę, jest okazja się wykazać.

 • chrupolek

  Oceniono 8 razy 0

  8 letni nierząd nie potrafił dać nawet 200 PLN, Tusk zlał rodziców, bo jak im da te 200 PLN, to przyjdą inne grupy #takbylo zobaczcie komuszki z czerskiej relacje Polsatu, który odbył się w okresie 8 letniego nierządu

 • mireczekb

  Oceniono 10 razy 0

  Czego nie wymyślicie totalna opozycjo, to totalna klapa. Róbcie tak dalej, zapraszajcie do Sejmu celebrytów, może takich (podpowiem) Kijowskich, Michników, nawet Junckersów, Tajanich i innych Tuskowatychch, to dobrze wróży. PiS po następnych wyborach będzie miał zdolność samodzielnie zmieniać konstytucję.

 • ml2403

  Oceniono 6 razy 0

  Za pół roku będą chyba najważniejsze wybory po 89 roku. jeżeli PiS je wygra to nie wiadomo na ilu kadencjach się skończy ale jeśli przegra to będzie to kamień rozpoczynający lawinę i znak, ze jesteśmy bardzo silni, a i Kościół, który zawsze trzyma ze zwycięzcami na pewno PiS w wyborach parlamentarnych nie będzie popierał. Dlatego trzeba zachowywać się rozsądnie, popierać wszelkie protesty ale bez szału, raczej stawiając na rozumienie danej grupy społecznej niż na ostrą krytykę rządzących i wszystkie siły rzucić na front walki wyborczej, a łatwo nie będzie bo wystarczy oglądnąć TVP Info by zrozumieć, że Goebbels czasem by zazdrościł.

 • dojcze_kabana

  Oceniono 8 razy 0

  TO NIE JEST PROTEST POLITYCZNY

 • hmmm11

  Oceniono 8 razy 0

  już zrobił bo Politycy Po powiedzieli, ze mieli odłożone skoro mieli czemu nei dali ???
  Kolejny Wałeśa po co tam pojechał gadać głupoty ??

 • philosophe

  Oceniono 8 razy 0

  Jak ten wieprz, konfident Walesa siedzi ? Rozwalony, bez przyzwoitosci. Gdzie ten cham sie tego nauczyl ? Komu on chce swoje androny, ze swoim podniesionym palcem, prawic ? Przeciez za granica nie wiedza o tym, ze Walesa sprzedawal swoich kolegow tajnej policji. Wstyd.

 • czarek3333

  Oceniono 10 razy 0

  TUSK niech tam jeszcze przyjedzie razem z synalkiem ,,,,,, niech dadzą im trochę złota z Amber Gold ... Plujecie na PIS , a co wam dały poprzednie rządy ??? że teraz mucicie protestować .... Co wam dał ten WIEPRZ jak był prezydentem

 • arkon4

  Oceniono 12 razy 0

  Wyjątkowo debilny tekst.PIS walczy z niepełnosprawnymi, a opozycja ma się bać że jej słupki spadną z tego powodu....

 • damtek

  Oceniono 10 razy 0

  Próby odczłowieczania przeciwników politycznych w wykonaniu lekarza, zakłamywanie historii w wykonaniu historyka premiera. Oto plony oszustwa #PolskaJestJedna
  jozef moneta/twitter

 • representation1

  Oceniono 16 razy 0

  Niech zaproszą Komorowskiego
  ----------------------------------------
  Może załatwi im kredyt.

  Albo Tuska
  --------------
  Nic nie umie robić, ale na materacu sobie z nimi poleży.

 • Krzysztof T

  Oceniono 14 razy 0

  Art. 193 kodeksu karnego
  „Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

 • nirelle

  Oceniono 8 razy 0

  Czekam 4-tą godz w kolejce do chirurga specjalisty w przychodni w szpitalu.Przychodzi młoda kobieta (pewnie wnuczka) ze zgarbionym o lasce staruszkiem. Silniejszy podmuch wiatru przewróciłby go. Ludzie wpuszczają ich, z pominięciem kolejki, do lekarza. Głosy: taki człowiek powinien być skierowany do szpitala na pobyt kilkudniowy gdzie zostałby całościowo zdiagnozowany z zapisanymi lekami. Następnie przechodzi starszy niewidomy pan z białą laską. Idzie do kolejki w przychodni obok naszej. Widać, że oczekujący współczują mu i wpuszczają go bez kolejki.
  Wywiązuje się dyskusja wśród oczekujących.Mówią, że prof. Religa, gdyby żył, mógłby naprawić systemowo służbę zdrowia. Starsi są oburzeni faktem, że kolejne rządy ściągały z ich pensji pieniądze na służbę zdrowia a teraz muszą tkwić w kolejkach: kolejno do zapisu do lekarza i do lekarza.
  Mówią, że dom należy sprzątać od podstaw a nie wyrywkowo oraz że obecny rząd podejmuję taką próbę.Dalej prawie wszyscy są przeciwni protestowi niepełnosprawnych, są oburzeni roszczeniową postawą, pyskówkami protestującej blondyny. Mówią, że należy ich wyprowadzić z Sejmu bo jest to protest polityczny.
  Ja również jestem za systemowym rozwiązaniem problemów służby zdrowia oraz systemowym rozwiązaniem wszystkich problemów niepełnosprawnych, ludzi młodych i starych. Państwo powinno kształcić większą liczbę lekarzy, oni zaś mają odpracować przez np. 20 lat koszty studiów lub gdy chcą wyjechać do pracy za granicą, oni lub ich rodzina, powinni zwracać koszty studiów. W bogatych krajach intratne zarobkowo kierunki studiów nie są za darmo.

 • stasiu.ze.spacerniaka

  Oceniono 10 razy 0

  TW Bolek:
  ----------------
  "- i wtedy mówiem mu, Lechu jedź i wesprzyj niepełnosprawnych"

 • dojcze_kabana

  Oceniono 22 razy 0

  Bolek ty moralno emocjonalna degrengolado

 • gregra

  Oceniono 18 razy 0

  mam nadzieje, ze wkrótce do apolitycznego protestu po stronie protestujących dołaczą plusk , komoruch, roza hun, mike bony, gejtych i kamyszak konisz:)))) i koniecznie relacja na zywo w brukseli:)))

 • sympatyklewicy

  Oceniono 22 razy 0

  Jak ten protest podziała dla partii opozycyjnych to widać po .Nowoczesnej. Z 4% "urosło" jej do 2%, a to .Nowoczesna wprowadziła niepełnosprawnych do sejmu.

 • kmosb

  Oceniono 3 razy -1

  Co ma opozycja do zaproponowania ? kompletnie nic tylko praca do 100 lat i podatki podnosić bo w tym kraju na nic nie ma piniędzy a całą siłę roboczą wyeksportować do państw zachodnich.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy -1

  Głosy niepełnosprawnych to może nawet kilka procent w bilansie wyborczym.
  Warto te głosy zdobyć.
  Nie uda się tego zrobić ponaglaniem PiSu, bo gdy ten w końcu dojdzie do porozumienia z protestującymi to mało, że zdobędzie część głosów niepełnosprawnych, to i od niezorientowanych klakierów.
  Opozycja powinna przedstawić protestującym swą ofertę istotnie przebijającą ochłapy ofiarowywane przez PiS (np. tysiąc w gotówce albo i więcej).
  Jeżeli z tej okazji nie skorzysta to... PuS da.
  Taka Wolska!

 • semm1

  Oceniono 11 razy -1

  A kto wierzy w sondaże TVP sie pytam, że "jeszcze nie tak dawno bardzo przychylni protestującym Polacy teraz obracają się przeciwko nim". W takim razie to nie są Polacy skoro się odwracając od osób z niepełnosprawnościami, tylko jakieś nieludzkie oszołomy, ludzie niegodni szacunku.

 • Krzysztof T

  Oceniono 17 razy -1

  Naruszenie miru domowego
  Mir domowy, czyli wolność niezakłóconego korzystania z domu, mieszkania czy innego lokalu, jest dobrem chronionym przez przepisy prawa karnego.

  Zakłócanie miru domowego może polegać na wtargnięciu do lokalu lub nieopuszczeniu go, mimo żądania osoby uprawnionej.Tyle prawo na ten temat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX