Dziwna opowieść Piotrowicza. Na spotkaniu z wyborcami mówi o "wyprowadzaniu szczurów"

Poseł Stanisław Piotrowicz mówiąc o mediach w Polsce użył naprawdę szokującego porównania. W jego narracji pojawiły się szczury i ich "wyprowadzanie". To nie pierwszy raz w ostatnim czasie, gdy polityk PiS korzysta z nawiązań do szczurów.

Poseł PiS Stanisław Piotrowicz, były prokurator w PRL, tak jak inni członkowie jego partii uczestniczy w spotkaniach na terenie całego kraju. Już kilka razy działy się na nich dziwne rzeczy: skrytykował TVP Info, innym razem doszło do awantury, którą musiał tonować.

W ostatni weekend zawitał do Kędzierzyna-Koźla, gdzie podzielił się z zebranymi pewną makabryczną anegdotą. - Znacie państwo tę historię, gdy chciano w sposób skuteczny wyprowadzić szczury z zakładów mięsnych? Sztuczki rozmaite nie zdawały rezultatu, bo szczur to bardzo inteligentne zwierzę - mówił Piotrowicz, cytowany przez "Fakt".

Jak kontynuował poseł, w takich miejscach pojawiali się "wyprowadzacze szczurów", którzy najpierw dokarmiali zwierzęta, zdobywając w ten sposób ich zaufanie. Gdy już im się to udało, wyprowadzali je poza budynek.

Media jak "wyprowadzacze" szczurów

Wtedy Piotrowicz dodał, że historyjka może być analogią do... niektórych mediów.

Udają zatroskanie o naszą wolność i demokrację, o nasze państwo, a tak na dobrą sprawę chodzi im o to, żeby zyskać zaufanie, a potem wyprowadzić obywateli na przysłowiowe manowce

- powiedział Piotrowicz.

ZOBACZ TEŻ: "Zamknij się, ty jesteś zdradziecka...". Awantura na spotkaniu z posłem Piotrowiczem

Kuchciński o "odszczurzaniu"

Nie tak dawno, także na spotkaniu z wyborcami, o "odszczurzaniu" mówił marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

My odbudowujemy dom – Polskę, w którym mieszka 38 milionów ludzi, prawda, a więc nie możemy odgrzybić, odszczurzyć, prawda, zastosować środków chemicznych, żeby raz dwa wyremontować, tylko musimy, prawda jeszcze dbać o zdrowie obywateli

- mówił Kuchciński. Później tłumaczył, że posłużył się "przenośnią, która nie miała na celu nikogo urazić". Wyraził też ubolewanie, jeżeli ktoś nietrafnie zinterpretował jego słowa.

ZOBACZ TEŻ: Piotrowicz odwiedził Koziegłowy i przeżył chwilę szczerości. "Przekaz TVP razi inteligentnych"

Chcesz mieć najlepsze materiały z całego portalu? Wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

Uśmiechy, żarty i wygodne pytania. Jak w TVP rozmawia się z Jarosławem Kaczyńskim

Więcej o: