Komentarze (70)
Zarobki posłów - sondaż. Porównanie do innych zawodów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mariami

  Oceniono 5 razy 3

  Brednie. Ludzie, którzy (przynajmniej w teorii) maja prowadzic ten kraj, powinni być świetnie wykształceni i kompetentni i odpowiednio do swojej pozycji zarabiać. To ma być jakis przypadkowy nabór półgłówków przy takich pensjach? Czy jakaś wyselekcjonowana grupa ofiar do znęcania się przez suwerena, żeby "poczuli" jak to jest być 'zwykłym obatelem'? I jeszcze - polityk to nie jest misja, to jest zawód. Od ludzi w polityce, owładniętych misją lepiej z daleka.

 • blazen.stanczyk

  Oceniono 15 razy 3

  Niedawno podniesiono pensję trenera polskich skoczków narciarskich na 12,5 tys EURO, czyli więcej niż zarania premier i prezydent łącznie. A kto powinien, drogi Januszu, kochana Grażynko, więcej zarabiać? Ktoś, kto odpowiada, żeby 6 chłopaków daleko latało na nartkach, czy ktoś kto odpowiada za bezpieczeństwo i dobrobyt 38 mln. ludzi? Zaraz powiesz, drogi Januszu: "Ale to dlatego, że Horngacher to fachowiec". Zgoda. A co by szkodziło, żebyście wy razem z Grażynką też głosowali na fachowców?

 • lob1

  Oceniono 6 razy 2

  Skoro wybrani są przez lud,to niech zarabiają jak lud.Niech odczują jak to est żyć za 2 tys.zł.

 • lukask73

  Oceniono 3 razy 1

  Liczbę posłów zredukować, a za nieobecność na posiedzeniach i głosowaniach — proporcjonalnie obniżać.

 • wudeer

  Oceniono 7 razy 1

  Ale bzdury. Pensje dla specjalistów w Warszawie to 8-15 tysięcy brutto. Doświadczeni w poszukiwanych specjalizacjach zarabiają jeszcze więcej.

 • 4ted

  Oceniono 2 razy 0

  Proponuję takie ćwiczonko dla dziennikarzy. Niech odpowiedzą ta te pytania.
  Ile w gospodarce rynkowej zarabia specjalista, który jest sam jeden na cały kraj?
  Ile zarabiają specjaliści których jest tylko 100-200(np aktuariusze)?
  Ile zarabiają tacy, których jest 20000?

  Zobaczmy ile zarabiają tacy, których jest 400 i dużym prawdopodobieństwem tyle powinien zarabiać poseł.

  Pomijam oczywistości tego typu że poseł, to nie do końca jest specjalista na wolnym rynku.

  Jeśli poseł będzie zarabiał 2000 na rękę, to kto schyli się po taką robotę? Cwaniak, który myśli, że dorobi na cwaniakowaniu. Jeśli dostanie 10tys, to jest szansa, że nie zaryzykuje cwaniakowania, łapówek itd. Oczywiście mamy mimo wszystko przypadki madryckich wycieczek, czy dudowe delegacje tylko w te dni kiedy miał wykłady w innym mieście...Tego się nie uniknie.

 • jerzysm42

  Oceniono 4 razy 0

  Przecież, oni ostatnio pracują jeden, dwa dni w miesiącu. Wystarczy, że któryś z nich podniesie rękę za ustawą Kaczyńskiego i miesiąc ma z głowy.
  Jeśli, któryś z nich się spotka z wyborcami, to ma za to dodatkowe wynagrodzenie.
  Jeśli, któryś z nich jest członkiem jakiejś komisji, to też wystarczy, że poprze wniosek Kaczyńskiego i też kasa za to leci.
  Poza tym mają dodatkowe przywileje, których wartość znacznie przekracza wynagrodzenie.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 8 razy 0

  Do znudzenia: niech zarabiają nawet miliony, byle najwyższe wynagrodzenie urzędnika państwowego było kwotą wolną od podatku a budżet był domknięty...

 • sthoss

  Oceniono 10 razy 0

  No to jeszcze porównajmy to do zarobków stażystów w Agorze bardzo proszę.

 • oczy_argusa

  Oceniono 3 razy -1

  Cała góra świetnych pomysłów... Problem w tym, że budowy domu nie zaczyna się od dachu a projektowania od narysowania dymu z komina. Wysokość uposażenia poselskiego i senatorskiego czy ministerialnego bądź prezydensckiego nie ma znaczenia jeśli system jest do d.u.p.y i źle funkcjonuje.

 • realistas

  Oceniono 3 razy -1

  Za to co sobą prezentują i co potrafią to i tak bardzo dużo.

 • proteusz33

  Oceniono 5 razy -1

  Matka niepełnosprawnego w sejmie: Czy Pan uważa, że kilkaset złotych wystarcza nam na życie?
  Wałęsa: Pani,ja zarabiam 5 tys., a moja żona wydaje 6 tys.

 • lob1

  Oceniono 5 razy -1

  Senat zlikwidować ,posłów o połowę mniej,będzie dużo oszczędniej i niepotrzebna biurokracja.

 • Mustrum Ridcully

  Oceniono 1 raz -1

  Oprócz pensji posłowie mają trochę innych przywilejów jeszcze, kwota wolna od podatku dużo wyższa niz przeciętny człwoiek, transport za free, dodatki na prowadzenie biura, dodatek do mieszkania i pewnie jeszcze trochę by się znalazło. No a są tacy którzy mówiac żę mają 10 tys. ledwie wiązali koniec z końcem ,a lbo za 6 tys. to tylko idiota pracuje.. Z każdej strony kto jest przy korycie jest oderwany od rzeczywistości, przynależnośc partyjna nie gra tutaj roli w większości przypadków, dla nich to nie misja tylko dorabianie się..
  Wesprzyj rodzeństwo: siepomaga.pl/weronikaibartek

 • Tomasz Wawerski

  Oceniono 11 razy -1

  Skupiliście się na posłach, a przecież bankierzy i inni kapitaliści żyją z o wiele większych WASZYCH pieniędzy.

  Nie ma czegoś takiego jak pieniądze firmy, albo kapitalisty. Najpierw pieniądze tworzą pracownicy (tzn. produkują dobra), dopiero potem kapitalista zabiera im połowę pensji i wsadza do swojej kieszeni.

 • myszka.mickey

  Oceniono 9 razy -1

  Mam codziennie do czynienia z płatnościami wynagrodzeń dla nauczycieli. nie przypominam sobie żeby któryś dostawał 3 153,50 zł. Zapomnieliście o dodatkach, trzynastce i czternastce. Ciekawe czy równie rzetelnie piszecie o pozostałych zawodach...

 • lob1

  Oceniono 6 razy -4

  Sejmy i posłowie nie przyniosły mi dotychczas nic dobrego,sama do wszystkiego doszłam i dla mnie obojętne czy są czy nie są.Oni i tak najpierw myślą o forsie a na końcu o nas szarej masie.Nikomu pieniądz nie śmierdzi,a raczej pomagają lepiej żyć.

 • eskulapp

  Oceniono 8 razy -6

  To, że poseł powinien zarabiać w okolicy średniej krajowej to oczywista oczywistość, w końcu praktycznie żaden nie ma pojęcia o gospodarce, ekonomii itp. Druga sprawa - jest ich po prostu za dużo! Po co nam tylu psudofachowców? Dla większości z nich to ekskluzywna ciepła posadka i byczenie się za pieniądze podatnika. A jak przychodzi do jakiegokolwiek głosowania i tak muszą oddać głos wg interesu partyjnego; więc czy będzie ich 10 czy 460 wyjdzie dokładnie na to samo. Mam nadzieję, że obniżka pensji szybko dojdzie do skutku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX