Zbigniew Maj o zatrzymaniu: Mówili, że odpuszczą, jak wskażę jednego z ministrów rządu PO-PSL

Zbigniew Maj zdradza coraz więcej szczegółów dotyczących okoliczności jego zatrzymania. - Jeżeli wskażę pewne osoby, które miałem zasugerowane, to ciężar gatunkowy tego, co się dzieje ze mną, będzie lżejszy - mówi w TVN24 były szef policji.

- Podczas przeszukania wiceszef delegatury gdańskiej CBA rozmawia ze mną i rozmowa kierunkuje się, żebym udostępnił jakieś nagrania, bo tak naprawdę nie chodzi o mnie. Jeżeli pomogę i wskażę pewne osoby, które miałem zasugerowane, to ciężar gatunkowy tego, co się dzieje ze mną, będzie lżejszy - opisuje w TVN24 Zbigniew Maj, były Komendant Główny Policji.

Zbigniew Maj: Chodziło im o jednego z ministrów

Maj potwierdza, że złożona oferta miała polegać na tym, by obciążył konkretną osobę. - Tak, chodzi o jednego z ministrów rządu PO-PSL - mówi b. szef policji.

Pytany o okoliczności i przebieg zatrzymania, Zbigniew Maj wskazał osobę odpowiedzialną. Jego zdaniem to Zbigniew Ziobro. 

Zbigniew Maj: To jest teatr jednego reżysera

- Jeżeli do mnie przyjeżdża CBA, o godzinie 8 wchodzą na bojowo, to jest grupa realizacyjna, jestem konwojowany, to jest teatr jednego reżysera Zbigniewa Ziobry. Trzeba się zastanowić, że w tym akurat dniu, kiedy politycy mają się wytłumaczyć z nagród, jest konflikt z osobami niepełnosprawnymi w Sejmie i nagle rano jestem zatrzymany ja, "Masa" i jest akt oskarżenia wobec byłego ministra Biernata, to to nie jest przypadek - przekonuje były Komendant Główny Policji.

W zeszłym tygodniu Zbigniew Maj został zatrzymany w swoim domu w Kaliszu przez agentów CBA. Prokuratura poinformowała, że były szef policji usłyszał 10 zarzutów. Dotyczą one okresu od 1 stycznia do 10 lutego 2016 roku, a więc czasu, gdy podejrzany sprawował funkcję komendanta. 

Podejrzanemu zarzuca się, że ujawnił trzem nieuprawionym osobom informacje dotyczące zrealizowanych i planowanych czynności, które zmierzały do ustalenia okoliczności popełnionych przestępstw.

Maj nie przyznaje się do winy.

Były Komendant Główny Policji będzie ubiegał się o fotel prezydenta Kalisza.

Chcesz mieć najlepsze materiały z całego portalu? Wypróbuj nasz nowy newsletter >>> 

Mieli nie podnosić podatków, a wprowadzili nawet opłatę za deszcz. Czyli jak PiS sięga do kieszeni podatników

Więcej o:
Komentarze (108)
Zbigniew Maj: Mówili, że odpuszczą, jak wskażę ministra z rządu PO-PSL
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 47 razy 43

  Młodzież nie pamięta, ale w latach 2005-2007 już tak było. Haki, teczki, podsłuchy, poranne "dzień Ziobry", ustawiane lipne prowokacje, majami wajs agenta Tomka, ukryte kamery itp. Wszystko okazało się dęte jak górniczo-hutnicza orkiestra. Tylko Blida nie żyje naprawdę i nikt za to nie beknął, bo miejsce starannie się posprzątało.

 • c.t.k

  Oceniono 48 razy 38

  Wydaje mi się ,że już w tej chwili,ktoś tam,gdzieś tam,zbiera "kwity" na Zbysia,Antosia.Rysia,Marka,Becię.....tak na wszelki wypadek...

 • adas_tornado

  Oceniono 45 razy 35

  pis dziala jak mafia, najpierw wyszukuja czlowieka na ktorego maja haka, bo swiety nie jest, mianuja go na komendanta, po to aby wykonywal polecenia. Jezeli sie burzy to te haki wyciagaja i wala w niego. Znam wiecej tego typu przypadkow na roznych szczeblach.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 38 razy 30

  No to mamy "państwo prawa" i sprawiedliwości. Do czego doszliśmy. Do pudła z tymi "demokratami" Adrian. Zastosowałeś prawo łaski dla Kamińskiego. Bagno.

 • spyderman2

  Oceniono 37 razy 27

  pis po wszystkich aferach (ostatnia to gettback który finansował nagrody dla kałczyńskiego i TW wolfgangowej z pisu) szukają jakiś sztucznych haków na opozycję. pan maj był pisowskim milicjantem - niech pamięta że najwięcej bolszewików zginęło z rąk bolszewików. tak się kończy kolaboracja z pisowskimi złodziejami

 • siwywaldi

  Oceniono 32 razy 24

  No to poprosimy o KONKRETY, bo jak się powiedziało "a", to trzeba powiedzieć i "b", a nie tak jak obecni liderzy PiS: "wiem, ale nie powiem".

  Bo jak na razie, to JEDNO czym się pan wsławił, to oplucie swojego poprzednika (bądź co bądź kolegi), w temacie tego tzw. "bizantyjskiego sracza", urządzenego na zapleczu komendanckiego gabinetu

 • maciacho30

  Oceniono 28 razy 22

  Niedługo Was Polaków zwykłych nie za PISem też będą ganiać i na glebę brać! PIS przejął władzę można powiedzieć nielegalnie na podsłuchach głównie i na kłamstwie!
  PRowo rozegrał PO jak dziecko, tylko kto ze służb ma takie wsparcie i władzę aby przejąć władzę w kraju? Czy to nie osoba powiązana z rosyjskimi służbami? Tego nie dowiemy się nigdy!

 • jxl82

  Oceniono 32 razy 20

  I co Zioberko materiał dowodowy się sypie? Masz szczęście ze warzywo Jarek dokonuje żywota.

 • kuba161048

  Oceniono 35 razy 19

  No cóż Maj się kończy zaraz będzie Czerwiec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX