TVP pyta o protest rodziców i niepełnosprawnych w Sejmie. Ale nie chodzi o to, kto ma rację

Po miesiącu okupacji sejmowego korytarza przez rodziców i ich niepełnosprawne dzieci większość badanych w sondażu przeprowadzonym dla "Wiadomości" TVP uznała, że powinni oni zakończyć swój protest.

Na pytanie "Czy uważasz, że po podniesieniu renty socjalnej oraz przedstawionych rządowych propozycjach dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, osoby prowadzące w Sejmie protest powinny go zakończyć?" większość, bo 62 procent ankietowanych przez Instytut Badań Pollster, odpowiedziała, że tak. Połowa z nich stwierdziła, że "zdecydowanie", a połowa, że "raczej". Przeciwnego zdania jest 38 proc. respondentów.

Badanie zostało przeprowadzone dla "Wiadomości" TVP w dniach 17-18 maja br. na próbie 1083 dorosłych obywateli RP.

Grupa rodziców i ich niepełnosprawnych dzieci od miesiąca okupuje korytarz sejmowy. Domagają się przyznania wszystkim opiekunom dzieci niepełnoprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia specjalnego zasiłku "na życie" w kwocie 500 złotych miesięcznie. 

Protestujących wsparły ich m.in uczestniczka powstania Wanda Traczyk Stawska i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. Obie, mimo starań, nie weszły do Sejmu, bo nie dostały przepustek. Z protestującymi spotkały się przed budynkiem. W poniedziałek na Wiejską wybiera się Lech Wałęsa. Zgodnie z zarządzeniem Marszałka Sejmu w sprawie wstępu do budynków oraz wjazdu na tereny pozostających w zarządzie Kancelarii Sejmu wynika, że byli prezydenci są jednymi z tych, którzy mają wstęp do parlamentu "bez okazywania jakichkolwiek dokumentów".

CZYTAJ TEŻ: Traczyk-Stawska odpowiada na zarzuty o manipulowanie nią. "Nikt by nie dał rady. Nawet moja matka"

Więcej o: