Ochojska nie odpuszcza ws. niepełnosprawnych. "Nie mają innego wyjścia, jak walczyć do końca"

Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska zapowiada, że nadal będzie próbowała dostać się do Sejmu, by spotkać się z protestującymi tam niepełnosprawnymi. Działaczka chce pomóc w negocjacjach z rządem.

Szefowa PAH Janina Ochojska kilka dni temu chciała spotkać się z rodzicami i niepełnosprawnymi, którzy od miesiąca protestują w Sejmie, jednak nie została wpuszczona. Niemal od początku protestu Kancelaria Sejmu nie wydaje przepustek dziennych nawet osobom, które (jak Ochojska) były zaproszono przez posłów.

Teraz założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej zapowiada, że nadal będzie prowadzić starania, by dostać się do Sejmu. - Czekam na zgodę pana marszałka Kuchcińskiego - zapewniła Ochojska w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24.

- Podobno nie wpuszczono mnie dlatego, że nie jestem osobą, która mogłaby pośredniczyć [w negocjacjach protestujących z rządem - red.]. Zapewniam, że mogłabym, czuję się zaproszona przez niepełnosprawnych, jak również przez ich rodziców. Myślę, że mogłabym porozmawiać z nimi o tym, jakich jeszcze by innych rozwiązań szukać. Na pewno nie takich, jak proponuje rząd, ale może gdzieś można znaleźć się pomiędzy

- tłumaczyła Ochojska.

- Protestujący w Sejmie nie mają innego wyjścia, jak walczyć do końca, co nie oznacza, że nie mogą czegoś zmienić - dodała.

Z kolei szef fundacji Integracja Piotr Pawłowski przekonywał, że jeszcze nigdy osoby niepełnosprawne i ich rodziny nie były tak blisko wywalczenia realizacji swoich postulatów.

- Siedzę na wózku 36 lat. Uczestnicząc w rozmowach i debatach nie pamiętam tak przełomowego momentu, który mógłby doprowadzić do zmiany sytuacji osób z różnymi niepełnosprawnościami. To dzięki tym osobom, które są w Sejmie, jest ten dziejowy moment. Tam można rozdawać karty

- mówił Pawłowski.

"Nie jesteśmy tutaj z przymusu. Proszę nie mówić bredni". Protestujący w Sejmie oburzeni słowami posłanki PiS

Więcej o:
Komentarze (91)
Janina Ochojska nie odpuszcza ws. protestu niepełnosprawnych
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 18 razy 16

  Dwa cytaty.

  Pierwszy to Jarosław Kaczyński (wtedy w opozycji) w 2014 roku, słowa o niepełnosprawnych , wtedy mówił tak:

  "To jest taka sprawa, która jest swego rodzaju wskaźnikiem, wykładnikiem działania państwa. Działania państwa tam, gdzie kwestie moralne, gdzie kwestie zobowiązań wobec tych, którzy zostali potraktowani przez los szczególnie okrutnie, pokazują, jakie to państwo jest, jaka ta władza jest. Jeżeli ta władza nie jest w stanie wykazać empatii, nie jest w stanie wykazać współczucia, mówię tutaj oczywiście o współczuciu czynnym, takim, które prowadzi do jakiejś poprawy losu, to pokazuje po prostu swoją twarz”.

  i to koniec pierwszego cytatu.

  A drugi cytat to Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora :

  "
  Gdy życie zdarło z faceta już maskę,
  Gdy mu fasada rozwala się z trzaskiem,
  Gdy zza niej wyjrzy jak dupa z pokrzywy
  Pysk zły i obrzydliwy i pryśnie cały blef -

  O, wtedy chociaż się pragniesz powściągać
  Nie nasobaczyć i nie naurągać,
  Choć inwektywą żywą nie chcesz chlustać
  To same twe usta wykrzykną tobie wbrew:

  Szuja! ....
  "

 • tomtg123

  Oceniono 15 razy 9

  W związku z zakazem spacerów dla niepełnosprawnych na wózkach (wydanym przez marszałka Kuchcińskiego) apel do opozycji.
  Zapowiedzcie i po wyborach wyegzekwujcie takie coś: do zapowiadanych procesów kar za złamanie prawa PiS (patrz łamanie Konstytucji, patrz przestępstwa urzędnicze w rządzie) dodajcie jeszcze jedno, zapowiedź że każdy polityk PiS który trafi do więzienia słońca nie zobaczy, czyli że nie będzie dla nich spacerów.
  Piszę zupełnie serio. Ta sytuacja to powinien być precedens.
  Prawo nie reguluje czy więzień może chodzić na powietrzu, czy nie może. A więc niech ta banda pisowskich bezdusznych palantów siedzi bez dostępu do świeżego powietrza.
  "Należy im się".
  W szczególności należy się to Kuchcińskiemu i Kaczyńskiemu.
  To byłoby prawe i sprawiedliwe.

 • ziggybum

  Oceniono 10 razy 8

  Tu mówi Krótki, tu mówi Krótki. Z wakacji w szpitalu polowym.

  Zastanawiacie się pewnie, moje dziadki, dlaczego wydałem rozkazy blokowania oblężonej twierdzy sejmu oraz powolnego gnębienia protestujących. Analizujecie, w tych swoich małych główkach, dlaczego po prostu nie rzucamy tym ludziom ochłapu i nie ustępujemy. Otóż właśnie o te wasze małe główki chodzi. Nie doceniacie szujostwa rodaków. Waszego szujostwa.
  Spójrzcie, dziadki moje, jak wielu z was chce rozgonienia protestujących, wyrzucenia ich na zbity pysk. I to do was, moje drogie kanalie, się uśmiechamy. Do was robimy znak pokoju. A jest was wielu! Jest was więcej! I wasz Krótki jest z was dumny.

  Szczęść Boże!

 • ucan2

  Oceniono 6 razy 6

  Rydzyka wszedłby bez problemu, nawet Kempa z Sasinem lektykę by nieśli w podzience, że ich wysokość nawiedziła sejm. Polska brunatnieje, kołtunieje i głupieje. Alleluje i do przodu.

 • norek.pl

  Oceniono 10 razy 6

  biedna ta dobra zmiana

  żadna ze sprawdzonych ordynarnych metod tu się nie nadaje...

 • polakadam

  Oceniono 10 razy 6

  No i te całe chrześcijańskie wartości na które powołuje się pis okazały się fikcją.
  Niestety najczęściej jest tak że im głośniej ktoś krzyczy o Bogu tym mniej ma z nim wspólnego.
  Jest to dla niego cyniczne narzędzie do osiągnięcia celu.
  Czym szybciej zrozumieją to osoby szczerze wierzące w boskie ideały tym lepiej dla nich i dla świata.....

 • pt.nut

  Oceniono 7 razy 5

  Pisstrolle - wypad!

 • ucan2

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe, że pisowskie trolle zostały skierowane na ten odcinek walki PiS z resztkami rozsądku. Towarzysze z PiS, więcej bolszewickiej czujności.

 • yaspiman

  Oceniono 8 razy 4

  wspieram protestujących.
  walczcie do zwycięstwa.
  jesteście ludźmi, którzy maja prawo żyć jak ludzie.
  pozdrawiam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX