Wiozła na rowerze 5-letniego synka. Oboje wpadli pod autokar. Matka nie żyje

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym prawdopodobnie usłyszy 58-latek, który w czwartek we Wrocławiu śmiertelnie potrącił rowerzystkę. Wiozła ona w foteliku także niespełna pięcioletniego syna.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek. 43-letnia kobieta wiozła na rowerze swojego 5-letniego syna. Oboje zostali potrąceni przez autokar, który skręcał w prawo. Jak podaje TVN24, powołując się na relacje świadków, autokar wciągnął rower pod podwozie i przeciągnął przez kilkanaście metrów.

Strażacy musieli wykorzystać poduszki pneumatyczne, by dostać się do kobiety i dziecka. 43-latka zginęła na miejscu. Chłopiec z urazem głowy trafił do szpitala. Jak podają lekarze, jest nieprzytomny.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku i czyjego błędu był on wynikiem.

58-letni kierowca został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli pod nadzorem prokuratora materiał dowodowy. Biegły z zakresu wypadków drogowych przygotuje opinię na temat okoliczności zdarzenia. Od niej będzie zależało, czy mężczyzna usłyszy zarzuty, zależna jest od opinii biegłego. W chwili wypadku był trzeźwy.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (158)
Wrocław. Możliwe zarzuty dla kierowcy, który potrącił rowerzystkę
Zaloguj się
 • alberto_srapovoli

  Oceniono 22 razy 14

  W Europie Zachodniej oblewa sie egzamin na prawo jazdy, jezeli skrecajac w prawo nie spojrzy sie, czy nie nadjezdza rower.

 • czlek_ptak

  Oceniono 13 razy 9

  Dla wszystkich utyskujących na rowerzystkę: h t t p s : / / w w w . g o o g l e . p l /maps/@51.0936635,17.0303452,115m/data=!3m1!1e3 - wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ul. Ślężnej i Sanockiej. Rowerzystka jechała ścieżką rowerową wzdłuż ul. Ślężnej, kierowca skręcał w prawo ze Ślężnej w Sanocką. Widoczność w tym miejscu dla kierowców jest idealna, jak widać na google maps zjazd w Sanocką jest ładnie wyprofilowany i nie przebiega pod kątem prostym do Ślężnej dzięki czemu widoczność na skrzyżowaniu tych dwóch ulic jest naprawdę bardzo dobra. Niestety zdjęcia na google street view są stare (2014 r.) i nie ma na nich ścieżki rowerowej którą widać na nowszych zdjęciach lotniczych/satelitarnych. W tym wypadku wina kierowcy autobusu jest ewidentna.

 • Jarek Lipski

  Oceniono 6 razy 6

  Dziennikarze zdecydujcie się bo najpierw piszecie że prawdopodobnie winny jest kierowca, a za chwilę piszecie że nie wiadomo kto zawinił. To tak wygląda jakby na kierowcę był już z góry wydany wyrok

 • stachud

  Oceniono 16 razy 6

  Niestety wina kierowcy. Skręcał w prawo przez przejazd rowerowy. To tak jakby skręcał ze środkowego pasa bez upenienia się ża na prawym nic nie ma. Za podwójne morderstwo 25 lat najmarniej powinien dostać.

 • Marcin Nowak

  Oceniono 11 razy 5

  Krótko. Wzdłuż Ślężnej biegnie DDR. Przepisy PoRD są jednoznaczne:

  Art. 27 ust.1a Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
  Możecie twierdzić, że feruję wyroki, ale w zasadzie sprawa jest jasna. Kierowcy autobusu bez powodu nie zatrzymali.

 • behemot.02

  Oceniono 4 razy 4

  Sprawa z punktu widzenia przepisów jest chyba prosta. Jeśli jest tam ścieżka rowerowa, to wina jest po stronie kierowcy. Jeśli nie, to rowerzystka nie miała prawa przejeżdżać po pasach, więc to jej wina. Ale ktokolwiek zawinił, to szkoda kobiety

 • gaciekesikowej

  Oceniono 5 razy 3

  większość kierowców w dupie ma rowerzystów, jak pojeździsz trochę po mieście to zauważysz że prawie ocierają się o Ciebie dając wyraźnie do zrozumienia co myśli o rowerzystach. W Belgii i Holandii nauczony by ich szybko kultury jazdy, tylko kary i kary jako środek wychwawczy

 • Mariusz Sobczak

  Oceniono 7 razy 3

  Dla wszystkich którzy marudzą, znaki są po to by je czytać i interpretować. Jestem kierowcą i rowerzystą. Jeśli nie jesteś pewien, że drogę masz czystą zwalniasz, oglądasz się i jedziesz dalej. Ewidentna wina kierowcy. Ścieżki rowerowe mogą być po obu stronach, ale to nie zwalnia przed myślenieniem, obserwacją,działaniem a przede wszystkim myśleniem. Nie widzę, zwalniam ,hamuje.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 7 razy 3

  "Biegły z zakresu wypadków drogowych przygotuje opinię na temat okoliczności zdarzenia. Od niej będzie zależało, czy mężczyzna usłyszy zarzuty, zależna jest od opinii biegłego. W chwili wypadku był trzeźwy".
  No to jedno jest pewne: biegły w chwili wypadku był trzeźwy. A gdyby nie był trzeźwy, to by poszedł siedzieć. Bo na tym polega ekstradycja :-)
  Ale - sądząc po całej notatce, a zwłaszcza zdaniu "Od niej będzie zależało, czy mężczyzna usłyszy zarzuty, zależna jest od opinii biegłego" - jej autor trzeźwy nie był...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX