Kto nie oddał premii? Rzeczniczka PiS wymienia byłego ministra, choć ten jest ciężko chory

Dawid Jackiewicz oddał nagrodę, którą otrzymał jako minister Skarbu Państwa w rządzie Beaty Szydło. Polityk jest chory na raka i nie ma pracy.
Wczoraj wieczorem przelałem na konto "Fundacja Dzieciom - Zdążyć z pomocą" 5600 zł pochodzących z nagród otrzymanych w 2016 r. w czasie kiedy sprawowałem funkcję ministra Skarbu Państwa.

- napisał na Twittterze Dawid Jackiewicz, były minister Skarbu Państwa w rządzie Beaty Szydło.

Dawid Jackiewicz oddał nagrodę

Kwoty 5600 zł Jackiewicz nie otrzymał jednorazowo - co miesiąc dostawał dodatek do pensji, co łącznie dało sumę 5 600 zł. Były minister w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że nie wiedział, że ma zwrócić nagrodę.

Oddanie nagrody przez Jackiewicz jest pokłosiem słów rzeczniczki PiS. Beata Mazurek pytana przez dziennikarzy o to, kto nie oddał nagród w terminie wyznaczonym przez prezesa PiS, obok Anny Streżyńskiej, Bartosza Kownackiego i Pawła Szałamachy wymieniła właśnie Dawida Jackiewicza.

Zdaniem wielu komentatorów, jego nazwisko nie powinno było paść. Jackiewicz od kilku miesięcy choruje na raka. - Ta informacja go przybiła. Jego stan jest bardzo zły, finansowo ledwo wiąże koniec z końcem - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" przyjaciel Jackiewicza.

 - Kiedy usłyszałem, że Beata wymienia Jackiewicza, zdębiałem. Każdy wie, w jakim Dawid jest stanie. Nie powinien oddawać nagrody, nie powinien być w ogóle wymieniany, powinno się mu pomóc - dodał jeden z dolnośląskich posłów. Z kolei szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski na pytanie, czy Jackiewicz powinien oddać nagrodę powiedział: - O ile wiem, jest bez pracy i chory - stwierdził.

Dawid Jackiewicz był ministrem Skarbu Państwa od 16 listopada 2015 do 15 września 2016 roku. Po odejściu z rządu nie otrzymał propozycji pracy w żadnej z państwowych spółek czy instytucji. Wcześniej Jackiewicz był europosłem. Zarabiał około 40 tys. zł miesięcznie. Po wygranych wyborach przez PiS zrezygnował z pracy w Parlamencie Europejskim na rzecz pracy w ministerstwie.

Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody, senatorowie i posłowie z pensją mniejszą o 20 proc.

Więcej o:
Komentarze (195)
Dawid Jackiewicz oddał nagrodę. Choruje na raka i nie ma pracy
Zaloguj się
 • takaprawda2015

  Oceniono 71 razy 67

  Z tego co wiem to nikt nie oddał premii, bo oddać można tam skąd się wzięło. Komu pisowskie aparatczyki przekazują prywatną kasę to ich sprawa, ale to nie jest żaden zwrot.

 • mdzj

  Oceniono 48 razy 46

  Niepełnosprawni też są ciężko chorzy i ledwie wiążą koniec z końcem.
  Aha... Nie dostają od pracodawcy sowitych nagród. Najczęściej w ogóle nie mają jak i gdzie pracować.

 • homo_lupus

  Oceniono 49 razy 39

  Jakoś nie jest mi go specjalnie żal, jeśli pamiętać historię gościa, który zmarł po spotkaniu z Jackiewiczem (jak miał zeznawać Jackiewicz-junior - "tata go zmiksował"). A także po tym, jak sobie poczynał jako minister.

  Jego przykład może jednak być instruktywny dla pozostałej części pisiarni: jesteście tylko popychadłami, i jakkolwiek byście nie udowadniali wierności oraz poświęcenia w przekraczaniu granic służalczości, to i tak w razie "W" partia będzie miała was w doopie.

  Czego wam serdecznie życzę

 • Antoni Grzywka

  Oceniono 41 razy 33

  Zarabiają przez parę lat po 40 tys. miesiąc w miesiąc i jak oderwą ryj od koryta nagle nie mają z czego żyć i ledwo wiążą konie z końcem. Żałosne łgarstwa.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 39 razy 31

  Chory na raka i nie ma pracy?
  To tak jak ten bezdomny, którego kiedyś spotkał.

  A nie!
  Tamten bezdomny tego spotkania nie przeżył...

  Ups! Karma to dziwka!

 • sirseb

  Oceniono 26 razy 26

  Tzw Gowin tez ledwo wiąże koniec z końcem

 • 3-kuleczka

  Oceniono 25 razy 21

  ODDAŁ ?????
  A to paradne ! Zapytajcie kto nie dał koscielnej organizacji swojej premii, oddać to powinni do budżetu
  I kto bedzie sprawdzał, rozliczał Caritas z tak olbrzymiej kwoty? Bo pan Owsiak rozlicza sie , czekamy gdzie wsiąkną te pieniądze i co my z tego będziemy mieć

 • ukw8087

  Oceniono 16 razy 16

  żenada.
  Są setki , tysiące ludzi chorujących na raka ludzi , też ledwo wiążących koniec z końcem ...
  Oddał tylko 5600 ,00 zł. Gdzie reszta ?
  Granie Litością ?
  Postać tego ,, pana '' nie najlepiej mi się kojarzy , nie będę podawał szczegółów .
  Wiedział z kim trzyma , teraz się obudził ?
  Nie ma pracy , widocznie choroba mu nie pozwala pracować , lub nietęgi z niego specjalista.
  Ma kolegów , i to ustawionych , niech mu pomogą.
  Cala Prawda o Solidarności w PiSie.
  Zdrowia Mu życzę , pokonania Choroby ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX