Marszałek uważa, że rząd pomógł protestującym. "Najwyższa pora, by poszli do domów"

Protest osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców trwa już niemal od miesiąca. Zdaniem marszałka Senatu jest to "najwyższa pora", by demonstrujące rodziny "poszły do domów".

Rząd przedstawił szczegóły systemu wsparcia niepełnosprawnych. Jednym z elementów ma być danina solidarnościowa, czyli dodatkowe środki od najbogatszych. Prostujący podkreślają jednak, że rząd nadal nie spełnił postulatu 500 zł na życie osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji od urodzenia lub wczesnego dzieciństwa. - My chcemy zrobić wielki krok do przodu, a tak naprawdę rząd nas nie słucha - mówił jeden z protestujących. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Tymczasem w rozmowie z dziennikarzami marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że postulaty zostały wypełnione i protest powinien się zakończyć.

Wszystkie postulaty, z którymi protestujący przyszli do Sejmu, zostały zrealizowane, więc najwyższa pora, żeby osoby, które przebywają w Sejmie poszły do domów. Bardzo bym chciał, żeby tak się stało

- powiedział Karczewski. Dodał, że dialog może się toczyć nadal, ale przez Radę Dialogu Społecznego. - Tam drzwi są szeroko otwarte - mówił.

Podkreślił, że dwa dni wcześniej był na spotkaniu, w którym brali udział także rodzice opiekujący się dorosłymi osobami niepełnosprawnymi i "mówili, że tego protestu nie popierają, że że chcą wsparcia, że bardzo dziękują za to wsparcie, które, również w wyniku tego protestu, uzyskały rodziny".

Więcej o:
Komentarze (151)
Stanisław Karczewski: Najwyższa pora, by protestujący poszli do domów
Zaloguj się
 • kater-11

  Oceniono 38 razy 38

  Zawsze możecie wysłać na niepełnosprawnych swoje szwadrony nazistów , a potem nazwać ich nieznanymi sprawcami.

 • jegrzy

  Oceniono 37 razy 37

  Karczewski, ty idź do domu, zniknij, zamilcz, razem z tymi twoimi pisowskimi kolesiami!

 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 37

  Wózki też mają iść? Cymbał nawet w taki sposób uwłacza ludziom, którzy samodzielnie nigdzie sobie nie pójdą.

 • 92ilme

  Oceniono 35 razy 33

  Karczewski, t pieluchomajtki, ktore chcecie wciskac opiekunom niepelnosprawnych to zalozcie sobie na te puste lby, najlepiej z zawartoscia.

 • antoszek22

  Oceniono 30 razy 30

  Prostytucja i Sutenerstwo
  Tylko 5 sędziów TK nielegalnie wybranych przez PIS pobiera miesięcznie pensje miliona zł tylko za to by pilnowac nielegalnych interesów pislamistów .
  A ten nic nie robi by poszli do budy

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 32 razy 30

  karczewski stary capie,już czas abyś opuścił ten stołek w senacie,będzie więcej kasy dla tych ludzi.

 • 92ilme

  Oceniono 29 razy 27

  Panie Karczewski, a ja uwazam, ze to poslowie i senatorowie powinni opuscic Sejm "i pojsc do domow". I wcale nie musza juz przychodzic tam wiecej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX