Petru odpowiada Schetynie: Chcę reprezentować bardziej wrażliwą społecznie Polskę. Pozdrawiam

Grzegorz Schetyna podczas porannego wywiadu w Radiu ZET powiedział wiele ciepłych słów o Ryszardzie Petru, a nawet zaprosił go do PO. Teraz chyba będzie mocno rozczarowany odpowiedzią byłego szefa Nowoczesnej.
 Zawsze mu mówiłem, że ma zaproszenie do PO

- powiedział o Ryszardzie Petru na antenie Radia ZET Grzegorz Schetyna. Lider PO w programie Konrada Piaseckiego zapewniał, że jego partia i Nowoczesna są „programowo bliskie”.

Grzegorz Schetyna o Ryszardzie Petru

Grzegorz Schetyna zapewniał też, że „zawsze będzie trzymał kciuki” za Ryszarda Petru i zapewniał, że nie chce, by były lider Nowoczesnej „zakończył swoją przygodę z polityką”.

Ryszard, ważne, żebyś był w polityce i żeby energia, którą masz i którą chcesz zainwestować w polityczny projekt, nie poszła na marne

- powiedział przewodniczący PO. Zbudowanie Nowoczesnej od zera i wprowadzenie jej do Sejmu nazwał „dużą rzeczą”.

Po tylu ciepłych słowach Grzegorza Schetyny pod adresem Ryszarda Petru można powiedzieć, że odpowiedź byłego lidera Nowoczesnej była dosyć chłodna.

Grzegorz Schetyna, dzięki za zaproszenie. Ale nie skorzystam. Możemy walczyć wspólnie przeciwko PiS, ale mamy inną wizję Polski. Chcę reprezentować przedsiębiorczą i bardziej wrażliwą społecznie Polskę. Pozdrawiam serdecznie. Ryszard

- napisał na Twitterze Ryszard Petru.

Ryszard Petru w ubiegły piątek rozstał się z Nowoczesną - partią, którą założył w 2015 roku. Wcześniej z partii odeszły Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt.

W listopadzie 2017 roku podczas konwencji wyborczej Nowoczesnej Ryszard Petru przegrał w głosowaniu z Katarzyną Lubnauer, która została nową szefową partii.

Ryszard Petru odchodzi z Nowoczesnej. "Niestety, dzisiaj Nowoczesna nie oferuje wyborcom tego, co gwarantowała trzy lata temu"

Więcej o: