Nowoczesna tonie w długach, a Petru: Będzie musiała teraz ten dług spłacić sama, beze mnie

Były lider, ale przede wszystkim założyciel Nowoczesnej Ryszard Petru nie zamierza spłacać długo partii. Petru, który był gościem programu "Graffiti" w Polsat News uważa, że po tym jak odszedł z partii, to jej obecni członkowie powinni spłacać blisko 5-milionowe zadłużenie.

O tym, że sytuacja finansowa Nowoczesnej nie jest najlepsza, wiadomo od 2016 roku, kiedy Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję Państwowej Komisji Wyborczej o odrzuceniu sprawozdania finansowego partii z ostatnich wyborów. W efekcie partia straciła 2 mln złotych za nieprawidłowe rozliczenie wyborcze, a także, co boleśniejsze - ok. 6 mln złotych dotacji, które co roku powinny wpływać na partyjne konto.

Polsat News przypomina, że Nowoczesna, aby ratować partyjną kasę musiał wziąć m.in. kredyt w banku PKO. W sumie uzbierało się ok. 5 mln złotych długu.

Były lider i założyciel Nowoczesnej Ryszard Petru uważa, że choć dług jest duży, powinni go spłacać obecni członkowie partii, a nie on. 

-  Wszyscy zadłużyliśmy Nowoczesną, bo to była wspólna decyzja. Był słynny błąd przelewu i uważam, że Państwowa Komisja Wyborcza niesprawiedliwie potraktowała Nowoczesną - mówi Petru.

Nowoczesna będzie musiała teraz ten dług spłacić sama, beze mnie

- przekonuje.

- Z tego co wiem była kolejna próba restrukturyzacji długu, czyli przeniesienie spłat na inne okresy, ale nie wiem, jak to wygląda, nie widziałem tego. Zamykam ten temat - podkreśla Ryszard Petru w Polsat News.

- Niech spłacają. Jak chcą, to niech spłacają - dodaje na koniec były lider ugrupowania.

Więcej o:
Komentarze (324)
Petru: Nowoczesna będzie musiała sama spłacić dług
Zaloguj się
 • masofrev

  Oceniono 37 razy 29

  Dodajmy dla porządku, że .Nowoczesną w długi wpędził niejaki pan Pihowicz (nazwisko nie bez powodu znane), który nie umiał zrobić przelewu...

 • hube1310

  Oceniono 51 razy 21

  To idealnie opisuje ich podejście do sztandarowego hasła: "Nowoczesna gospodarka". :-)
  Klasyczni banksterzy.

 • haen2010

  Oceniono 31 razy 19

  Wiadomo, kto ten dług spowodował. Jakoś im to nie przeszkadzało wykopać Rysia z partii. Teraz to faktycznie problem dwóch przedsiębiorczych, lecz beznadziejnie głupiutkich damulek.

 • strange_email

  Oceniono 53 razy 19

  Brawo Rysiu! Wszystkie Ryski to fajne chłopaki, szczególnie jeśli wsadzają na minę i spierdaIaja jak dzieciaczki unikając odpowiedzialności.

 • wrb.gazeta

  Oceniono 27 razy 15

  Rychu król życia i najlepszy bankster tego kraju.
  Narobić szumu, przelecieć koleżanke na maderze, zadłużyć i zwinąć interes.

  Jak ten kapitan na włoskim statku co z panienkami urzędował na mostku tak że zatopił statek, ale pierwszy z niego uciekał ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX