Posłanka zapytała ministrów o oddawanie nagród. Zgadnijcie, ilu to zrobiło?

Agnieszka Pomaska z PO wysłała do 63 ministrów i wiceministrów pytanie, czy przeznaczą na cele charytatywne otrzymane w 2017 r. premie. Zamiar oddania nagród potwierdziło sześciu ministrów i wiceministrów. Ale tylko dwóch odda nagrody na Caritas.

Zgodnie z zapowiedziami członkowie rządu Beaty Szydło powinni przekazać pieniądze, jakie otrzymali w ramach nagród na konto Caritasu. Posłanka Agnieszka Pomaska postanowiła sprawdzić jak wygląda to oddawanie.

Nie wszyscy oddadzą na Caritas?

"Wysłałam do 63 ministrów i wiceministrów zapytanie, czy oddadzą nagrodę. Odpisało 44. Spośród nich odpowiedzi, że nagrodę „odda” udzieliło 6. W tym o przekazaniu nagrody na Caritas poinformowało...2. Jeszcze jakieś wątpliwości, o uczciwość rządu PiS?". 

Ci dwaj członkowie rządu to minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.

Michał Dworczyk sprzedaje samochód i bierze kredyt

Przeznaczenie pieniędzy na Caritas zadeklarował dzisiaj na antenie Radia ZET Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera i były wiceminister obrony narodowej zapowiedział, że w poniedziałek zrobi przelew na konto organizacji. Przyznał, że robi to dopiero teraz, ponieważ musiał wziąć pożyczkę, by zwrócić nagrodę. Dodał też, że musiał sprzedać swój 18 letni samochód.

Więcej o: