Dworczyk musiał wziąć kredyt i sprzedać auto, żeby oddać premię. "Mam już z czego przelać"

Szef KPRM i były wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk przeleje w poniedziałek premię na konto Caritasu. Jak mówił w Radiu ZET, aby przelać pieniądze na konto organizacji charytatywnej, musiał wziąć pożyczkę i sprzedać osiemnastoletni samochód.

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera i były wiceszef MON, zapowiedział, że w poniedziałek przeleje swoją premię na konto Caritasu.

Dlaczego dopiero teraz? Bo musiałem wziąć pożyczkę, kredyt bankowy, by zwrócić nagrodę

- tłumaczył polityk w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu ZET. Dodał, że musiał również sprzedaż 18-letniego volkswagena i teraz "ma z czego przelać".

Michał Dworczyk: oddanie premii to był wybór

Według szefa KPRM choć to prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o oddaniu nagród, to ich zwrot jest "dobrowolną decyzją polityków".

Indywidualnym wyborem jest to, czy się zastosujemy do tego, czy nie. Pieniądze, które wpłynęły na konta ministrów i wiceministrów są ich własnością i tylko oni mogą nimi gospodarować

- stwierdził gość Radia ZET. Polityk skomentował również ostatnią decyzję Sejmu o obniżeniu pensji posłów i senatorów o 20 proc. Stwierdził, że oczekiwanie społeczne jest takie, że "władza powinna być skromna, a jej wynagrodzenia mniejsze". Dodał jednak, że obniżenie wynagrodzeń także ministrów "byłoby działaniem pod publiczkę, które nie byłoby logiczne".

Politycy PiS zapowiedzieli, że premie zostaną zwrócone do końca maja. W kwietniu sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jacek Sasin zapowiedział, że zostanie przedstawiona zbiorcza lista członków rządu, którzy oddali nagrody. Redakcja Gazeta.pl w piątek zwróciła się do KPRM o udostępnienie listy.

Nagrody dla członków rządu PiS

Nagrody dla ministrów Beaty Szydło za 2017 rokNagrody dla ministrów Beaty Szydło za 2017 rok Fot. Gazeta.pl

W marcu informowaliśmy również o nagrodach, które decyzją Michała Dworczyka zostały w lutym przyznane pracownikom Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dworczyk wówczas przeprosił i poinformował, że zrzekli się otrzymanych pieniędzy.

Więcej o:
Komentarze (187)
Michał Dworczyk: o zwrocie nagród zdecydują ministrowie i wiceministrowie
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 47

  Przez dwa lata pracy w rządzie nie odłożył 30 tysięcy ? I od kiedy to Caritas wypłaca jakieś premie, skoro mają być na jego konto "zwrócone" ? Popaprańcy załgane.

 • tom_aszek

  Oceniono 47 razy 41

  "Politycy PiS zapowiedzieli, że premie zostaną zwrócone do końca maja."

  Niech przestaną gadać o "zwróceniu" nagród! Dostali je z budżetu państwa, a mają je przelać do Caritasu, więc jaki to jest "zwrot"?!

 • def11

  Oceniono 23 razy 23

  To są pieniądze ukradzione z budżetu czyli Polakom i do budżetu powinny wrócić.

  PS. Czy Szydło należy się Beatka już oddała ?

 • antykaczysta40

  Oceniono 22 razy 22

  Sprzedał 18-letniego wieśwagena? Chyba na złom.

 • kuba161048

  Oceniono 16 razy 16

  Caritas rękami kaczora okradł Polskę i Polaków.

 • Piwo Jasne

  Oceniono 18 razy 16

  Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera stare ale aktualne przysłowie. Płacone były z pieniędzy podatników , a na tacę wziął kościół "Caritas" nie pytając się nawet nie chodzących do kościoła ateistów o zdanie , wszak wszyscy płacimy podatki.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 17 razy 15

  Dzisiaj przy korycie są tak wygłodniałe świnie, że zżerają się wzajemnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX