Radio Szczecin: w apartamencie polityka PO działa agencja towarzyska. Żona wydała oświadczenie

Radio Szczecin podało, że w mieszkaniu w Szczecinie działa agencja towarzyska. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze, właścicielem apartamentu jest poseł PO Stanisław Gawłowski, który wynajmuje lokum. Żona posła stanowczo zaprzecza tym doniesieniom.

Radio Szczecin wskazuje, że agencja towarzyska znajduje się w trzypokojowym mieszkaniu w śródmieściu Szczecina. Aby potwierdzić, że tak jest, reporter Radia udał się na miejsce i zadzwonił na numer znaleziony w ogłoszeniu, według którego za godzinę z prostytutką należy zapłacić 180 złotych.

"Dziewczyna podała mu tylko ulicę i kazała zadzwonić, gdy będzie w pobliżu. Reporter zadzwonił po raz drugi, a wtedy prostytutka wskazała już dokładny adres. To apartament polityka Platformy" - pisze Radio Szczecin, dodając przy tym, że w trzech niezależnych źródłach sprawdzono, do kogo naprawdę należy lokum.

Jako dodatkowe potwierdzenie informacji przywoływane jest oświadczenie majątkowe Gawłowskiego, który ma z tytułu najmu wspomnianego mieszkania inkasować 18,6 tys. zł rocznie. Radio Szczecin o agencji poinformowało też zarządcę budynku.

W rozmowie z Wirtualną Polską, Renata Gawłowska, żona posła PO, stwierdziła, że to nieprawdziwa informacja. - To wierutna bzdura - oznajmiła. Z kolei w rozmowie z Radiem ZET powiedziała, że od ponad dwóch lat mieszkanie jej i męża jest wynajmowane 50-letniej kobiecie. - Zdjęcia lokalu z ogłoszenia, na które powołują się lokalne media nie pochodzą z naszego mieszkania - stwierdziła.

Zarzuty dla Gawłowskiego 

To kolejny problem Gawłowskiego, który przebywa w areszcie od kwietnia (spędzi tam trzy miesiące, sąd odrzucił zażalenie obrońców polityka), gdy został zatrzymany przez CBA. Prokuratura postawiła mu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Są związane z prowadzonym od pięciu lat śledztwem w sprawie tzw. afery melioracyjnej

Chodzi o nieprawidłowości przy realizacji co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych, prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Sejm uchylił immunitet K. Gasiuk-Pihowicz i R. Petru. Zgodził się na aresztowanie S. Gawłowskiego

Więcej o: