W "Wiadomościach" o 91-letniej kombatantce. Był cytat, a potem swoje dodał autor materiału

Według "Wiadomości" TVP Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego, została zmanipulowana przez opozycję. Padło też stwierdzenie, że kombatantka AK wykorzystywana jest jako "broń polityczna".

Wczoraj wieczorem w TVP pokazano obszerny materiał o Marszu Wolności, który przeszedł ulicami Warszawy. Spory fragment poświęcono wystąpieniu Wandy Traczyk-Stawskiej - uczestniczki Powstania Warszawskiego, która w piątek chciała wesprzeć protest niepełnosprawnych w Sejmie, a w niedzielę ze sceny nawoływała o pomoc dla przebywających w Sejmie matek i osób niepełnosprawnych. 

"Wiadomości" przypomniały na początku, że Wanda Traczyk-Stawska miała pojawić się w Sejmie na zaproszenie posła PO Marcina Święcickiego, jednak ten miał nie zapewnić jej przepustki. Ostatecznie jednak uczestniczka Powstania Warszawskiego dostała przepustkę (choć w Sejmie się nie pojawiła), a nieporozumienie (do teraz nie jest jasne, kto jest winny tej sytuacji) wyjaśniał szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

ZOBACZ TEŻ:  Uczestniczki powstania wczoraj nie wpuścili do Sejmu. Gdy dziś przemawiała, ludzie zamilkli

Jej pojawienie się na "Marszu Wolności" organizowanym przez PO, Nowoczesną i KOD oraz wypowiedzi na temat solidarności z protestującymi "Wiadomości" opisały jako wmanewrowanie kombatantki przez opozycję do politycznej kłótni.

Po raz kolejny opozycja wykorzystała słabszych, by grać na uczuciach

- odczytał w pewnym momencie narrator. Następnie przywołany został głos Romana Mańki z fundacji FIBRE, który stwierdził, że Traczyk-Stawska "została wykorzystana do takiej polityki".

Taki sam model działania widać podczas protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. Protest jest wspierany przez polityków opozycji, w nielegalnej okupacji gmachu Sejmu dostrzegli okazję do ataku na partię rządzącą i lansowania się przed wyborami

- odczytał narrator.

ZOBACZ TEŻ: Uczestniczki powstania wczoraj nie wpuścili do Sejmu. Gdy dziś przemawiała, ludzie zamilkli

Następnie padło stwierdzenie, że po nieudanej wizycie Traczyk-Stawskiej w Sejmie "politycy opozycji postanowili wykorzystać ją jeszcze raz". Wówczas pokazano jej wypowiedź z "Marszu Wolności".

Przyszłam tu prosić, prosić o to, żebyście pamiętali, że najważniejszą sprawą jest to, żeby najsłabsi mieli pomoc z naszej strony

- mówiła kombatantka AK. Po tej wypowiedzi widzowie TVP usłyszeli dopowiedzenie od autorów materiału: - A nie stanowili broń polityczną - odczytał narrator.

ZOBACZ TEŻ: Kombatantka Powstania chciała iść do rodziców w Sejmie, nie mogła wejść. "Skrzyknę kolegów"

Takie przedstawienie Traczyk-Stawskiej oburzyło m.in. Katarzynę Kolendę-Zaleską z TVN:

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (259)
"Wiadomości" TVP o Traczyk-Stawskiej: Dała się zmanipulować
Zaloguj się
 • curious2003

  Oceniono 48 razy 44

  Kombatantka ma odwagę formułować swoje myśli jasno i czytelnie i brać za nie odpowiedzialność, bo jest istota rozumną i pełną empatii. W przeciwieństwie do małego, strachliwego człowieczka z przestrzelonym kolanem.

 • halice

  Oceniono 39 razy 35

  No tak. Łatwo niepełnosprawnych i wiekową osobę przedstawić jako bezwolne marionetki. Suweren to łyknie. Podłość i ohyda nie powinny już dziwić, a jednak wciąż mnie mdli...

 • mirarob

  Oceniono 44 razy 34

  i na skutek nieporozumienia pani Wanda nie mogła usiąść na ławce.. WSTYD!

 • grzegbaaaa

  Oceniono 38 razy 30

  w tvpis uważają że reszta świata jest tak jak oni podatna tylko na słowo jakiegoś prezesa i nie mają własnej inicjatywy i honoru zrobić coś wg własnego uznania.
  Pisowcy...mylicie się bardzo. ludzie robią to bo sami tego chcą a nie że dyktuje im to jakiś marny prezesina!!!

 • vito60

  Oceniono 40 razy 30

  Durnie z TVPISS mierzą innych swoją miarą. Nie mogą zrozumieć, że ludzie mają własne poglądy.

 • dyskootantka

  Oceniono 32 razy 28

  O Wandzie, co nie chciała PiS-u. A przecież twierdzą, że wszyscy ich kochają. Co prawda, jak to szczerze stwierdził Terlecki, działają "pod publiczkę". Ale z jednej strony ogłaszają, że sondaże dają im już 200%, a z drugiej zasieków coraz więcej i żeby nie ponosić kosztów budowy muru na Krakowskim, woleli ograniczyć miesięcznice. Żałosne to od dawna, kiedyś ktoś chyba film o tych latach zrobi. Bareja co prawda nie żyje, ale takie komedie absurdalne w Polsce zawsze się udawały. Bo życie było ich kanwą.

 • libero1963

  Oceniono 31 razy 25

  Zmieni się władza, a ci, z tvp będą dalej kłamać, mącić. Uderzą się w pierś, że musieli, że nie chcieli, a głupki to "kupią". Jest sobota i niedziela i "olejcie" to. Telewizor do piwnicy i czytajcie, rozmawiajcie ze sobą i spacerujcie dużo, posiedźcie na murku, ławce, na kucanego-hit z GW, ale telewizorni żadnej nie ogladajcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX