Wiadomo, ile zarabia radny PiS, który wozi prezesa Kaczyńskiego. Posłowie mogą pozazdrościć

Ile zarabia kierowca Jarosława Kaczyńskiego? Z oświadczenia radnego Jacka Cieślikowskiego wynika, że około 14 tys. zł miesięcznie - to prawie dwa razy więcej niż posłowie po obniżeniu uposażeń.

45-letni Jacek Cieślikowski zaczynał jako kierowca Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Obecnie, jak opisuje "Fakt", już takiego stanowiska nie ma, ale wciąż zdarza mu się wozić polityka.

Oprócz stanowisk opisywanych jako "asystent ds. koordynacji struktur w terenie" i "głównego specjalisty ds. floty i logistyki", Cieślikowski jest także radnym w Radzie Warszawy, do której trafił z list PiS.

Z jego oświadczenia majątkowego, które opublikował jako radny, wynika, że w 2017 roku zarobił dokładnie 169 tys. 209 zł. Na tę kwotę złożyło się 108 tys. i 18 tys. zł z dwóch umów o pracę, a dodatkowo Cieślikowski zainkasował 21,3 tys. zł z firmy Geranium (jest jej prezesem) oraz 18 tys. zł ze spółki Srebrna (zasiada w zarządzie).


ZOBACZ TEŻ: Sejm za obniżeniem pensji posłów. "Kierowca Kaczyńskiego będzie zarabiał 2 razy więcej"

Rozbijając tę kwotę, okazuje się, że Cieślikowski zarabia około 14 tys. zł. O tym wspominał zresztą z sejmowej mównicy poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Gdy w Sejmie debatowano o obniżeniu uposażeń parlamentarzystów, polityk wykrzykiwał:

Czy państwo wiedzą, ile zarabia kierowca Jarosława Kaczyńskiego? Po tej ustawie będzie zarabiał dwa razy więcej niż wy!

Oprócz tego z oświadczenia majątkowego Cieślikowskiego wynika, że dotychczas zgromadził 335 tys. zł oszczędności. To jednak nie wszystko, ponieważ 45-letni radny ma jeszcze udziały w dwóch nieruchomościach warte 750 tys. zł oraz inne nieruchomości, których wartość wycenił na 1,6 mln zł.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl.

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u

Więcej o:
Komentarze (138)
Ile zarabia kierowca Jarosława Kaczyńskiego? Są kwoty
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 63 razy 49

  "Oprócz stanowisk opisywanych jako "asystent ds. koordynacji struktur w terenie" i "głównego specjalisty ds. floty i logistyki"
  -----
  Czy zauwazliscie jak bardzo kreatywna jest sekta smolenska w TWORZENIU NOWYCH ZAWODOW?
  Niczym JK w tworzeniu 'jazyka milosci' tej sekty.

 • huuump

  Oceniono 32 razy 30

  Krotkie pytanko, skoro ma prawie 3 miliony majatku, to w jaki sposob z takiej marnej pensjii tyle odlozyl? Czyzby cudowne rozmnozenie, bo proste wyliczenie, ok. 10 tys na reke, niech wydaje tylko polowe i 5 tysiow oszczedza miesiecznie, to daje nam 60 tys. rocznie czyli (bez procentow) ok 600 tys. w dziesiec lat. Wynika, ze musialby pracowac od niemowlaka z taka pensyja, zeby tyle odlozyc. No chyba, ze Pan Stanislaw dopomogl....

 • jurek4491

  Oceniono 34 razy 26

  " Dojną ojczyznę racz nam zwrócić panie " , to jest cytat PiSdencika .

 • zdybka1

  Oceniono 21 razy 19

  Znajac to towarzycho pisowskie, z bolesci doopy, ze taki ma wiecej od nich, podrzuca mu jakas kolorowa swinke. Tylko czekac tego cyrku.

 • g.matylda

  Oceniono 20 razy 16

  a czemu dziś nie ma żadnych info ze szpitala? czyżby "przepustka"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX