Wszyscy członkowie Prezydium Sejmu proszą Andrzeja Dudę o obniżenie wynagrodzenia

Marszałek Sejmu oficjalnie wystąpił do prezydenta o obniżenie wynagrodzenia członków prezydium Izby. Marek Kuchciński we wpisie na Twitterze podkreślił, że to prezydent "zgodnie z ustawą ustala zasady wynagradzania osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe."

Do Kancelarii Prezydenta wpłynęło pismo marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z prośbą o obniżenie uposażeń wicemarszałków Izby.

Poinformował o tym w "Śniadaniu w Trójce" rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. W nadesłanym w piątek piśmie wszyscy członkowie Prezydium Sejmu zwrócili się do Andrzeja Dudy o zmianę rozporządzenia, dotyczącego ich uposażeń. Mają one zostać zmniejszone o 20 procent.

Rzecznik prezydenta zapytany, czy Andrzej Duda przychyli się do wniosku, odpowiedział, że jeśli ktoś prosi o spełnienie jego prośby, to nie wie, czy prezydent będzie miał coś przeciwko. Odpowiadając na pytanie, czy prezydent podpisze ustawę o zmniejszeniu uposażeń posłów, Krzysztof Łapiński przypomniał, że po wpłynięciu ustawy prezydent będzie miał 21 dni na podjęcie decyzji.

Ustawę, przewidującą obniżenie uposażeń poselskich o 20 procent, Sejm uchwalił w czwartek. Wynagrodzenia członków Prezydium Sejmu podlegają jednak pod ustawę o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, która w jednym z artykułów odsyła do rozporządzenia, które wydaje prezydent.

Więcej o:
Komentarze (119)
Członkowie Prezydium Sejmu proszą Dudę o obniżenie wynagrodzenia
Zaloguj się
 • student_zebrak

  Oceniono 22 razy 18

  za Stalina oskarzeni ochoczo przyznawali sie do dowolnej zbrodni i prosili o najwyzszy wymiar kary
  wszak trwala ostra walka klasowa
  a dzisiaj? TAK SAMO
  dyktatura ciemniakow i ulubiony kolor czerwony
  alescie sobie Wolacy wybrali

 • wojtusz

  Oceniono 22 razy 16

  Gdzie szykują następny wałek, skoro tak ochoczo wnioskują o obniżki uposażeń?

 • sailor2016

  Oceniono 29 razy 15

  Jakoś nie wierzę piSSlamistom. Jedną ręką oddadzą, a drugą zachapią dwa razy więcej.

 • kotmiki

  Oceniono 22 razy 12

  Kradną w innym miejscu ,żadna władza w Polsce od 1945 nie kradła tak jak władza pisowska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX