Zmiana planu w Sejmie. Głosowania do późnego wieczora, w tym obniżenie pensji posłów

Obrady Sejmu miały potrwać do piątku, ale zostały nagle skrócone. Na czwartek wieczór przełożono blok głosowań, w którym posłowie zdecydują m.in. o ustawie obniżającej ich pensje.

W piątek o godz. 9 rano posłowie mieli zacząć 3-godzinny blok głosowań - ostatni element posiedzenia Sejmu. Jednak dziś po południu nastąpiła nagła zmiana harmonogramu. Głosowania przełożono na czwartek, mają potrwać od godz. 21 do 23. Jeszcze dziś zakończy się posiedzenie Sejmu. 

W wieczornym bloku posłowie zagłosują m.in. w sprawie prawa telekomunikacyjnego oraz obniżenia uposażeń parlamentarzystów o 20 proc. 

Sejm w nocy zdecyduje o pensji posłów i senatorów

Jak opisuje serwis 300polityka.pl, z powodu zmiany harmonogramu konieczne było przyspieszenie posiedzenia komisji regulaminowej ws. ustawy o obniżeniu pensji. Poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski napisał na Twitterze, że o posiedzeniu komisji o godz. 16:10 poinformowano posłów o godz. 16:11. Na posiedzeniu nie było kworum, dlatego komisja musiała zebrać się jeszcze raz.

Michał Olech z 300polityka.pl zwrócił uwagę, że w harmonogramie nie ma głosowania nad ustawą w sprawie powołania komisji śledczej ds. VAT.

Następne posiedzenie Sejmu odbędzie się 5 czerwca. 

Więcej o: