Rydzyk oburzony projektem zakazu hodowli zwierząt na futra. "Może zakażą hodowli kurczaków?"

- Działania wymierzone w hodowców zwierząt futerkowych są dla mnie nienormalne. Jakie to lobby działa? O co tu chodzi? - mówił w rozmowie z wPolityce.pl o. Tadeusz Rydzyk. Odniósł się w ten sposób do planów wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra.

Myśliwi, leśnicy i ludzie związani z przemysłem futrzarskim mają pójść w sobotę 12 maja w I Marszu św. Huberta. To odpowiedź na m.in. toczące się w Sejmie prace nad projektami ustaw zakazującymi hodowli zwierząt futerkowych. Za tym rozwiązaniem opowiedział się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Tym pokojowym marszem chcemy pokazać naszą siłę i gotowość, że nadal chcemy służyć swoją pracą i doświadczeniem naszej Ojczyźnie, której na imię Polska" - piszą organizatorzy wydarzenia. W marszu nie wezmą udziału politycy PiS, którzy dostali zakaz od partyjnych władz. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Marsz św. Huberta popierany jest przez środowisko Radia Maryja. Jego organizatorem jest Ekologiczne Forum Młodzieży, które protestowało przeciwko dymisji Jana Szyszki ze stanowiska ministra środowiska.

Rydzyk za hodowcami

Do kwestii hodowli zwierząt futerkowych odniósł się w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk.

- Św. Piotr, gdy miał wątpliwość, które pokarmy są czyste, a które nie, otrzymał wizję i słyszał: „bierz i jedz. To jest dla ciebie”. To wszystko jest dla człowieka. Gdy słyszę o pomyśle zakazu hodowli zwierząt futerkowych, pytam: gdzie ja jestem? Może niedługo zakażą hodowli kurczaków? - pytał retorycznie Rydzyk. Jak dodał, "nawet, jeśli ktoś ma władzę, to nie może tego bezwzględnie używać".

- Działania wymierzone w hodowców zwierząt futerkowych są dla mnie nienormalne. Jakie to lobby działa? O co tu chodzi? Nie przesadzajmy. Nie musimy wszyscy być wegetarianami. Człowiek się liczy, życie człowieka - podkreślił.

Tadeusz Rydzyk w rozmowie z portalem stwierdził również, że "Polska jest wyspą ducha chrześcijańskiego, katolickiego" i trzeba dbać o rozwój "gospodarczy, ale i duchowy". - A rząd robi bardzo dużo dobrego. Pewnie, że są i błędy, ale one są wszędzie, gdzie człowiek. Ci ludzie nie są cudotwórcami. To też są ludzie. Jeśli ktoś popełnia błąd, to trzeba mu pomóc, podnieść go, żeby błędu nie popełniał i cieszyć się z każdego dobra. Ja widzę bardzo dużo dobra - dodał.

Duchowny skrytykował usunięcie Jana Szyszki z ministerstwa środowiska i odsunięcie polityka od organizacji konferencji klimatycznej COP24. - A szkoda, bo prof. Szyszko bardzo dużo zrobił i jest kompetentny. Nie rozumiem tego, ale obserwujmy, sprawdzajmy i wspierajmy dobro! - powiedział.

"Daliście tylko 200 tys.". Tadeusz Rydzyk domaga się pieniędzy od rządu

Więcej o:
Komentarze (238)
Tadeusz Rydzyk oburzony projektem zakazu hodowli zwierząt futerkowych
Zaloguj się
 • szczypr

  Oceniono 53 razy 49

  W ciągu 2 lat, leśnicy, z jednej z najbardziej poważanych grup zawodowych, stoczyli się na poziom pań do towarzystwa - gratulacje!

 • primo5

  Oceniono 49 razy 47

  "nic tak nie szkodzi Kościołowi jak Kościół sam sobie".
  To powiedział ks.prof Józef Tischner,22 lata temu!
  Prorocze słowa.

 • mechantloup

  Oceniono 32 razy 30

  Czy Ci idioci od myślistwa wiedzą, że święty Hubert, po tym jak mu się objawił biały jeleń z krzyżem, zaprzestał swojego zbrodniczego procederu, tj. polowania (a także chlania i zabawiania z pannami)? Bo Bóg mu powiedział, że ma się przestać zachowywać jak luj i pasożyt wiodący hulaszcze życie? Jakim cudem ten facio jest patronem myśliwych?!

 • benzyl

  Oceniono 33 razy 27

  Ten klecha to niech zajmie się pacierzami, Amen

 • ktos2014

  Oceniono 28 razy 26

  rydzolu bierz i jedz ????? czy zwierzęta hodowane sa dla futra ? to barbarzyńskie to nie służy zaspokojeniu podstawowych potrzeb człowieka lecz ;luksusowi czyżby marzyła się panu taka sutanna z norek np. ? i to ma być ksiąz tfu to niegodne

 • nicpon007

  Oceniono 26 razy 24

  Powinni przerobić tego Rydzyka na paszę dla kurczaków. Hit sezonu. Karma święcona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX