Nitras na mównicy: Do ortopedy średnio 235 dni. A ile pan Kaczyński czekał na wizytę?

Posłowie w środę wieczorem debatowali nad projektem dotyczącym obniżki pensji dla parlamentarzystów. Głos zabrał m.in. poseł PO Sławomir Nitras, który zwrócił uwagę, że jeśli prezes PiS Jarosław Kaczyński chce żyć skromniej, powinien czekać w kolejce do lekarza jak inni obywatele.

Jednym z punktów obrad Sejmu w środę były oświadczenia klubów ws. ustawy obniżającej wynagrodzenia parlamentarzystów. Projekt zakłada obniżkę wynagrodzeń posłów i senatorów o 20 procent. Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt w Sejmie 13 kwietnia po tym, jak w mediach pojawiły się publikacje o nagrodach, przyznanych przez premier Beatę Szydło dla członków rządu.

Na debacie nieobecny był prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes PiS trafił do szpitala wojskowego przy ul. Szaserów w Warszawie w ostatni dzień majówki. 4 maja miał przeprowadzone szczegółowe badania. Opuścił szpital już w sobotę, jednak dzień później wrócił na oddział. Rzeczniczka partii poinformowała, że przyczyną pobytu Kaczyńskiego w szpitalu jest choroba kolana.

Fotoreporter dziennika "Fakt" w ubiegłym tygodniu zrobił zdjęcie generałowi Grzegorzowi Gielerakowi, dyrektorowi Wojskowego Instytutu Medycznego, który wrazem z pielęgniarką przyjechał do domu prezesa PiS i osobiście przywiózł mu kule ortopedyczne.

"Panie Kaczyński, do kolejki na Szaserów"

Głos na mównicy sejmowej zabrał poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras, który mówiąc o obniżce wynagrodzeń parlamentarzystów, odniósł się również do problemów zdrowotnych Jarosława Kaczyńskiego.

Nitras zwrócił uwagę, że ustawa obniża pensje posłów, ale nie ministrów rządu PiS.

- Opozycja będzie miała obniżone wynagrodzenie. Dlaczego? Dlatego, że Jarosław Kaczyński postanowił żyć skromniej. To jest wydruk zrobiony w dniu dzisiejszym w szpitalu na Szaserów. Na wizytę u ortopedy czeka w kolejce 170 osób, a pierwszy termin wizyty jest we wrześniu. Średni czas oczekiwania na wizytę to 235 dni. A ile czekał pan Kaczyński na wizytę? - pytał Nitras.

- Zero - padł głos z sali.

- Jeżeli żyjemy skromniej, to może, panie Kaczyński, do kolejki na Szaserów? - dodał  poseł PO.

Spot Marszu Wolności. Wydarzenie nie będzie reklamowane w TVP

Więcej o: