Kolejne odejście z Nowoczesnej. Z partią rozstaje się Joanna Schmidt

Joanna Schmidt, posłanka Nowoczesnej, zdecydowała o odejściu z partii. "Dziękuję wszystkim za 3-letnią współpracę. Moim 36 tys. wyborcom deklaruję dalszą pracę na rzecz wartości liberalnych" - napisała na Twitterze.

Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt odchodzi z partii. Poinformowała o tym na swoim profilu na Twitterze. "Odchodzę z .N. Dziękuję wszystkim za 3-letnią współpracę. Moim 36 tys. wyborcom deklaruję dalszą pracę na rzecz wartości liberalnych" - brzmiał komunikat.

"Niestety, nie mogę się zgodzić na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej. Dlatego dziś podjęłam trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu Klubu Poselskiego i partii Nowoczesna" - napisała Joanna Schmidt.

"Uważałam i nadal uważam, że chorobą polskiej polityki jest sposób jej prowadzenia - zakulisowe gry, personalne spory, kłamstwo oraz coś, co w języku potocznym nazywa się cwaniactwem. Wierzyłam i nadal wierzę, że polska polityka potrzebuje profesjonalizmu, ludzi pracowitych, zaangażowanych i prawdomównych" - dodała.

Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej

To kolejne odejście z ugrupowania. Rano o rozstaniu z Nowoczesną poinformowała również na Twitterze posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Powodem tej decyzji miał być zakaz wypowiadania się w sprawie osób niepełnosprawnych, jakie miało nałożyć na posłankę szefostwo klubu Nowoczesnej we wtorek. Przewodnicząca partii Katarzyna Lubnauer tym zarzutom zaprzeczała.

Schmidt, podobnie jak Scheuring-Wielgus, pozostanie posłanką niezrzeszoną.

Dotychczas z Nowoczesną rozstali się również posłowie Joanna Augustynowska, Adam Cyrański, Grzegorz Furgo, Marta Golbik, Zbigniew Gryglas i Michał Stasiński. Po odejściu Joanny Schmidt i Joanny Scheuring-Wielgus klub Nowoczesnej będzie liczyć 23 posłów.

Sejm zdecydował. Kuchciński i Gliński pozostają na stanowiskach

Więcej o:
Komentarze (205)
Joanna Schmidt odchodzi z Nowoczesnej
Zaloguj się
 • nihilistasl

  Oceniono 26 razy 8

  Jako wyborca Nowoczesnej musze przyznać, że jestem zawiedziony obecną sytuacją.
  Oczekiwałem od .N dwóch rzeczy:

  - Silnego skrzydła liberalnego / wolnorynkowego w parlamencie zdominowanym przez partie socjaldemokratyczne (PO, PiS, Kukiz, PSL), które w istocie w aspekcie polityki gospodarczej różnią kwestie zupełnie nieistotne.

  - Nowoczesnego stylu uprawiania spokojnej, ale konsekwetntnej i spójnej polityki, zgodnej z założeniami programowymi.

  Tymczasem...

  - Nie pamiętam, kiedy .N forsowała jakiś cieakwy projekt ustawodawczy w obszarze gospodarczym, których chociaż stałby się przedmiotem jakiejś debaty publicznej (już nie mówię debaty parlamentarnej, bo wiem, że tam marszałek ma lodówkę pełną różnych, ciekawych projektów).

  - Merytorycznie ciągle skupienie jest na kwestiach NAJMNIEJ istotnych w tej chwili dla Polski, czyli sprawach czysto społeczno-poglądowych (aborcja, osoby niepełnosprawne, polityka socjalna),

  - Niemerytorycznie - ciągłe podkreślanie swoim zachowaniem, że istotą funkcjonowania .N jest bycie antyPiSem, wpisując się w styl uprawiania polityki przez PO.

  - Nie widzę tego wolnorynkowego, liberalnego, nowoczesnego powiewu w parlamencie...

  - Z formacji odchodzą ciągle kolejni ludzie i coraz częściej słyszę rozbieżne opinie w wielu kluczowych sprawach.

  Obawiam się, że nieuniknionym będzie "rozbiór" nowoczesnej - część ludzi powinna przejść do PO, druga część do Lewicy, trzecia - poskładać się i zrobić to, czym miała być Nowoczesna. Nowoczesną partią wolnorynkową, neutralną/kompromisową światopoglądowo, bez populistów na pokładzie (typu JKM).

  Dziękuję.

 • ruch.lewostronny

  Oceniono 7 razy 7

  Przypominam, że Joanna Schmidt wykazała się ogromą odwagą i przyzwoitością głosując przeciwko usuwaniu pomników ku czci Armii Radzieckiej.

 • elasp

  Oceniono 18 razy 6

  Widać kobiety - nowoczesne kobiety - nie chcą kobiety jako zwierzchnika. Głupiego mężczyznę tolerować będą, kobietę - już nie.

 • real_marek

  Oceniono 32 razy 6

  Proszę dokładniej o co chodzi z tym liberalizmem, bo chyba inaczej każdy to rozumie. Czy chodzi o liberalną demokrację w stylu zachodnim, czy neoliberalizm w stylu tych kanalii z Wall Street? A może o populistycznych chrześcijańskich konserwatystów z PO, bo oni też nazywają się liberałami.

 • cleryka

  Oceniono 7 razy 5

  Kaśka Lubnauer,coś Ty narobiła? Schetyna załatwił Nowoczesną w białych rękawiczkach!

 • mezzzai

  Oceniono 4 razy 4

  Juz duzo wczesniej mowilem, ze stawianie na PO i N. jako sensowna opozycje to zapewnienie PIS kolejnej wygranej. Lewico zjednocz i obudz sie!

 • fakduck

  Oceniono 16 razy 4

  Pani poseł która zasłynęła dwoma rzeczami. Puknął ją Ryśku i teraz wyjście z partii. Czy przeoczyłem jakieś inne "sukcesy"?

 • i.l

  Oceniono 10 razy 4

  100 nowych partii na 100 lecie niepodległości. A jak!!!

 • isiah.thomas

  Oceniono 24 razy 4

  Plan Petru!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX