Kolejne odejście z Nowoczesnej. Z partią rozstaje się Joanna Schmidt

Joanna Schmidt, posłanka Nowoczesnej, zdecydowała o odejściu z partii. "Dziękuję wszystkim za 3-letnią współpracę. Moim 36 tys. wyborcom deklaruję dalszą pracę na rzecz wartości liberalnych" - napisała na Twitterze.

Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt odchodzi z partii. Poinformowała o tym na swoim profilu na Twitterze. "Odchodzę z .N. Dziękuję wszystkim za 3-letnią współpracę. Moim 36 tys. wyborcom deklaruję dalszą pracę na rzecz wartości liberalnych" - brzmiał komunikat.

"Niestety, nie mogę się zgodzić na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej. Dlatego dziś podjęłam trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu Klubu Poselskiego i partii Nowoczesna" - napisała Joanna Schmidt.

"Uważałam i nadal uważam, że chorobą polskiej polityki jest sposób jej prowadzenia - zakulisowe gry, personalne spory, kłamstwo oraz coś, co w języku potocznym nazywa się cwaniactwem. Wierzyłam i nadal wierzę, że polska polityka potrzebuje profesjonalizmu, ludzi pracowitych, zaangażowanych i prawdomównych" - dodała.

Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej

To kolejne odejście z ugrupowania. Rano o rozstaniu z Nowoczesną poinformowała również na Twitterze posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Powodem tej decyzji miał być zakaz wypowiadania się w sprawie osób niepełnosprawnych, jakie miało nałożyć na posłankę szefostwo klubu Nowoczesnej we wtorek. Przewodnicząca partii Katarzyna Lubnauer tym zarzutom zaprzeczała.

Schmidt, podobnie jak Scheuring-Wielgus, pozostanie posłanką niezrzeszoną.

Dotychczas z Nowoczesną rozstali się również posłowie Joanna Augustynowska, Adam Cyrański, Grzegorz Furgo, Marta Golbik, Zbigniew Gryglas i Michał Stasiński. Po odejściu Joanny Schmidt i Joanny Scheuring-Wielgus klub Nowoczesnej będzie liczyć 23 posłów.

Sejm zdecydował. Kuchciński i Gliński pozostają na stanowiskach

Więcej o: