Prezes Jarosław Kaczyński chory w szpitalu. Dziennikarze ujawnili jego menu

Na co choruje Jarosław Kaczyński? Prezes PiS przebywa w szpitalu z powodu choroby kolana - obwieściła na Twitterze rzeczniczka PiS-u, Beata Mazurek, ucinając spekulacje o poważniejszej dolegliwości.

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala wojskowego przy ul. Szaserów w Warszawie w ostatni dzień majówki. 4 maja miał przeprowadzone szczegółowe badania. Jedna z bliskich osób z jego otoczenia zdradziła "Super Expressowi", że przewodniczący partii bardzo cierpiał z powodu chorego kolana i zdecydował się w końcu przeprowadzić badania zalecane mu przez lekarzy.

Jarosław Kaczyński wraca do szpitala

Jarosław Kaczyński opuścił szpital już w sobotę, jednak dzień później wrócił na oddział. Z powodu choroby nie pojechał na spotkanie w Garwolinie, na którym zastąpił go premier Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński. Choroba wymaga operacji? >>>

Przyczyny choroby prezesa

Jarosław Kaczyński mógł nabawić się problemów z kolanem podczas  zeszłorocznych wakacji, a dokładniej po wspinaczce na szczyt Koziarz w Karpatach, której podjął się spontanicznie wraz z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim i europosłem PiS Czesławem Hocem. Jakiś czas potem prezes ponownie wystawił na próbę swój staw kolanowy podczas długich spacerów po Borach Tucholskich.

Jaki jest stan jego zdrowia?

Jarosław Kaczyński i jego problemy zdrowotne są związane jedynie z kolanem – tak wynika z wypowiedzi, jakiej w niedzielę udzielił wicemarszałek Senatu, Adam Bielan. Wczoraj jego słowa potwierdziła Beata Mazurek. „Przyczyną pobytu Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu jest wyłącznie choroba kolana. O tym jak długo tam będzie decydują lekarze.” – czytamy na jej profilu na Twitterze.

Co je Jarosław Kaczyński w szpitalu? 

Posiłki w polskich szpitalach nie cieszą się dobrą sławą. "Super Express" sprawdził, czym karmieni są  pacjenci w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie, w którym przebywa Jarosław Kaczyński. Zgodnie z dietą lekkostrawną na śniadanie podano mu 8 maja zupę mleczną, na obiad – krupnik i pieczeń, a na kolację zaserwowano kanapki i kisiel.

Jadłospis Kaczyńskiego (źródło: "Super Express"):

Jarosław Kaczyński chory w szpitalu. Co je?Jarosław Kaczyński chory w szpitalu. Co je? Gazeta.pl

Jarosław Kaczyński przedstawił nazwiska kandydatów na prezydentów miast

Więcej o: