Sejm zdecydował. Kuchciński i Gliński pozostają na stanowiskach

Minister kultury Piotr Gliński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński mogą spać spokojnie - wnioski o ich odwołanie zostały odrzucone przez Sejm podczas porannych głosowań.

Podczas porannych głosowań posłowie decydowali o dalszych losach wniosków opozycji o wotum nieufności wobec wicepremiera, ministra kultury, Piotra Glińskiego oraz marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Złożony przez kluby PO, Nowoczesna i PSL-UED (Polskie Stronnictwo Ludowe i Unia Europejskich Demokratów), wniosek o odwołanie marszałka Sejmu i powołanie na jego miejsce wicemarszałek Małgorzatę Kidawę-Błońską (Platforma Obywatelska) został odrzucony. Za wnioskiem głosowało 168 posłów, przeciw - 249, a 9 się wstrzymało. Na sali obecnych było 426 spośród 460 parlamentarzystów.

ZOBACZ TEŻ:

Nocna debata, obrońców z PiS zabrakło. W Sejmie o dymisji Glińskiego m.in. za Czartoryskich

Głosowanie ws. Glińskiego

Także wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Glińskiego został odrzucony. Aczkolwiek w jego wypadku więcej posłów opowiedziało się za wnioskiem złożonym przez PSL-UED, który poparły PO i Nowoczesna, poparło go m.in. 21 posłów z Kukiz'15.

Za wotum nieufności było 188 posłów, przeciwko 237, a wstrzymało się trzech. Wtedy głosowało już o dwóch posłów więcej (choć był to kolejny punkt obrad) - 428.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o: