Żalek zamiast przeprosić jeszcze dołożył niepełnosprawnym. Nawiązał do dzieci w beczkach

Wiceszef klubu PiS Jacek Żalek brnie w narrację o zwyrodnialcach wśród rodziców niepełnosprawnych. W poranku Radia ZET mówił o "mordowaniu dzieci".

Poseł Jacek Żalek przeprosi za słowa o rodzicach osób niepełnosprawnych? Nie wygląda na to. Polityk był dopytywany przez Konrada Piaseckiego z Radia ZET o tezy, które wygłosił w rozmowie z portalem tokfm.pl. Polityk stwierdził wówczas, że protestujący rodzice "traktują dzieci jak żywe tarcze i nie można dawać im pieniędzy, bo mogą być wśród nich zwyrodnialcy". Jacek Żalek uważa, że nie było w tym nic kontrowersyjnego.

Jacek Żalek potrzymał. I jeszcze dołożył

Wiceszef klubu PiS w ZET-ce stwierdził, że "wśród opiekunów niepełnosprawnych mogą trafić się zwyrodnialcy". 

- Wokandy wydziałów karnych są pełne tego typu spraw, gdzie nie tylko chore dzieci, ale i zdrowe są mordowane w beczkach. Jeżeli można słodkiego bobasa, który jest całkowicie zdrowy, zamordować i zdarzają się tacy wyrodni rodzice, to niestety pokusa jest dużo silniejsza, bo wpadają ludzie w depresję i nie potrafią sobie poradzić z osobą niepełnosprawną – powiedział Jacek Żalek. 

Paweł Szefernaker z PiS (wiceszef MSWiA) skomentował to krótko: "Kolejny raz poseł Żalek stracił szansę, by milczeć". 

Od Żalka odcina się PiS. Na Twitterze partii podkreślono, że Żalek jest członkiem partii Jarosława Gowina i "nie konsultuje swoich wypowiedzi z rzeczniczką PiS".

"Dzieci w beczkach"

O co chodzi z "dziećmi w beczkach"? Zwłoki noworodków znaleziono w beczce po kiszonej kapuście latem 2003 roku w Czerniejewie województwie lubelskim. Jolanta K. została skazana na 25 lat więzienia, a jej mąż - za pomoc w zbrodni - na 12 lat.

A tak swój stosunek do niepełnosprawnych pokazał inny polityk PiS, Stanisław Pięta wolał odpowiadać na sms-y >>> 

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (247)
Jacek Żalek brnie ws. niepełnosprawnych. Znów obraża
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 76 razy 68

  Posługując się logiką pana Żalka jest on złodziejem, pedofilem i nie płaci za usługi seksualne. Przecież w historii parlamentaryzmu trafiali się posłowie z tego typu zarzutami. Przywołując "dzieci w beczkach" powinien na kopach wylecieć z sejmu i nikt mu ręki nie powinien podać.

 • mrfx

  Oceniono 38 razy 38

  Moim zdaniem jak narazie to pan Żalek swoimi wypowiedziami udowodnił, że sam jest zwyrodnialcem pozbawionym empatii, który dla własnych, politycznych celów, gotowy jest posunąć się bardzo daleko w dyskryminacji osób niepełnosprawnych i ich bliskich.

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 35 razy 35

  Wskażcie mi proszę jednego inteligentnego i mądrego posła z PiSu. Jednego. Proszę.

 • polak_katoli

  Oceniono 33 razy 33

  Panie pośle Żalku niech pan sobie zapamięta raz na zawsze: ŻE LEPIEJ MILCZEĆ I UDAWAĆ IDIOTĘ, NIŻ OTWORZYĆ USTA I ROZWIAĆ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI...

 • pinio67

  Oceniono 29 razy 29

  przecie to kolejny chodzący argument za przerywaniem ciąży

 • tabularsnail48

  Oceniono 25 razy 25

  Zastanawia mnie bardzo, jak ktoś, kto deklaruje siebie jako gorliwego katolika, może mówić takie oszczerstwa na temat bliźniego???
  Tego typu gorliwi katolicy i księża wypchnęli mnie z Kościoła.

 • wujaszek_joe

  Oceniono 24 razy 24

  Piętę, Pawłowicz, Gowina, Szyskę czy Żalka łączy jedno. Są modelowymi polskim katolikami.
  Ostentacyjnie wyznający swoją wiarę sku...syny bez śladów sumienia.
  Produkt kościoła katolickiego w Polsce.

 • sailor50

  Oceniono 24 razy 24

  Debilizm tego palanta, to jakby średnia inteligencji przeciętnego członka/wyborcy PiSuaru, ale jednak poraża. Jak można być tak głupim w jego wieku? Tragedia!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX