Lubnauer komentuje odejście Scheuring-Wielgus. Pierwszy wpis już skasowała

Odejście Joanny Scheuring-Wielgus nie mogło przejść bez echa. Szefowa Nowoczesnej stwierdziła też, że zarzuty Scheuring-Wielgus są nieprawdziwe.

Joanna Scheuring-Wielgus opuściła w środę szeregi Nowoczesnej. Jak tłumaczyła posłanka, stało się tak, ponieważ prezydium klubu zakazało jej wypowiadania się ws. osób niepełnosprawnych. 

- Nie ma mojej zgody na takie działania, mi się to nie podoba, nie chcę się pod tym podpisywać. To nie była decyzja emocjonalna. Nie akceptuję fałszu, czerwona linia została przekroczona, odchodzę z Nowoczesnej - powiedziała w TVN24 posłanka.

Było wiadomo, że do tej decyzji Scheuring-Wielgus odniesie się Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej. 

ZOBACZ TEŻ: Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej. "Nie akceptuję fałszu, przekroczono linię"

Lubnauer szybko zareagowała na Twitterze, podając dalej jeden z wpisów nt. powodów odejścia posłanki. "To nieprawda" - skomentowała. Szybko wpis skasowała, jednak udało się go zapisać Dominice Długosz z Polsat News.

Później Lubnauer rozwinęła pierwszą myśl - napisała na Twitterze, że nikt nie zakazywał Scheuring-Wielgus wypowiadania się, a pytana o to, czy partia próbowała zatrzymać w Nowoczesnej posłankę odpowiedziała:

Joanna nie dała takiej szansy, decyzję zakomunikowała przez media.

Lubnauer później z Twittera przeniosła się do Radia Plus, gdzie mówiła, że decyzja Scheuring-Wielgus to "przykra wiadomość", a ona sama bardzo ceni posłankę.

- Nie było żadnego zakazu wypowiadania się w mediach. Zachęcaliśmy Joannę Scheuring-Wielgus i Kornelię Wróblewską do zrobienia wspólnej konferencji prasowej - mówiła w Radio Plus.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Joanna Scheuring-Wielgus: W Sejmie dochodzi do sytuacji seksistowskich

Więcej o:
Komentarze (190)
Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej. Lubnauer komentuje
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 53 razy 37

  Kabaret nie partia. Ludzie pokładli w nich nadzieję jak swego czasu w Palikocie, bo mają dosyć POPiSu, ale nic z tego, kolejny folklor polityczny.

 • val_drakul

  Oceniono 39 razy 21

  I taka "ŁOPOZYCJA" chce wygrac wybory??
  wam kury prowadzac szczac a nie robic polityke jak mowil klasyk

 • diver77

  Oceniono 17 razy 15

  Ta Lubnauer powinna pierwsza odejść bo charyzmę ma na poziomie Schetyny i z takimi twarzami opozycji to Kaczyński będzie rządził w tym kraju do śmierci !

  Polityka w tym kraju od dziesięcioleci a nawet wcześniej kojarzy się wyłącznie z korytem a nie z uczciwą pracą na korzyść Państwa i całego Narodu... są tylko kasty, odwety, rewanże.... polityczne czambo... i nikt od dawna nie potrafił się wznieść powyżej tego poziomu... Tusk momentami wznosił się ciut wyżej ale już go nie ma i ciężko mu będzie wrócić do takiego czamba!

 • dryl1

  Oceniono 16 razy 14

  Jakbym nie widział tego, to nigdy bym nie uwierzył, że może być aż tylu jajcarzy w jednej drużynie. I to nie na 6 króli, co trzeba podkreślić.

 • el.pistolero

  Oceniono 17 razy 13

  @Michał Parszuto
  Nie, bo kobiety uwielbiają skakać sobie do gardeł. One po prostu tak mają...

 • pynkyp

  Oceniono 14 razy 12

  Troche off topic - nie mam nic przeciwko parytetom w polityce, proporcje powinny byc takie jak w spoleczenstwie ale argumenty feministek ze dzieki temu polityka bedzie spokojniejsza i rownowazyla buzujacy testosteron mozna wlozyc miedzy bajki

 • giovinezzabenito

  Oceniono 15 razy 11

  Sensacyjne informacje z magla - przekupy wzięły się za włosy...

 • wsciekly_komentator

  Oceniono 11 razy 9

  Lubnauer i Schetyna to największy obecnie kapitał kaczyńskiego.

 • kuba161048

  Oceniono 12 razy 8

  Ot taka rzeczywistość , dopóki był Petru Panie były wspaniałe , gdy wyrzuciły Rysia na pobocze zaczęły się problemy. Drogie Panie lepiej jest tłumaczyć wypowiedzi i potknięcia Rysia niż kreować własne nie do końca rozsądne sądy. A szkoda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX