Bodnar broni nagiego senatora PiS. "Mężczyźni w jego wieku powinni mu pozazdrościć formy"

Senator Jan Maria Jackowski zdobył nieoczekiwanego sojusznika. Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że nagość na plaży nie powinna być problemem. Bodnar pochwalił natomiast formę senatora.

W ubiegłym tygodniu "Super Express" opublikował na okładce zdjęcia, na których widać, jak Jan Maria Jackowski, senator PiS, szykuje się do nagiej kąpieli w morzu. Jak sam później wyjaśniał, od wielu lat jest morsem. Zapowiedział też, że z przedstawicielami dziennika spotka się w sądzie.

Głos w dyskusji na temat Jackowskiego zabrał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. W rozmowie z Radiem ZET stwierdził, że nie widzi problemu w nagim opalaniu Jackowskiego, jeśli ten miał poczucie prywatności i tego, że nikt go nie obserwuje. - Moim zdaniem jeżeli znajdował się w miejscu, gdzie miał poczucie prywatności, czyli nie było nikogo wokół, wolna plaża, nikt nie obserwuje, to moim zdaniem tutaj nie ma żadnego problemu w tym, żeby się rozebrać i opalać w ten sposób - mówił.

Wydaje mi się, że tutaj w tej całej dyskusji zabrakło jednego elementu - myślę, że wielu mężczyzn w wieku pana senatora powinno mu pozazdrościć formy i figury i może powinniśmy się zastanowić, jak zainwestować w rozwój kultury fizycznej, sportu, aby mężczyźni w tym wieku tak wyglądali

- skomentował Adam Bodnar. Pytany, czy "szczupłość" senatora zrobiła na nim wrażenie, odpowiedział, że "zdecydowanie". 

W ubiegłym roku Jan Maria Jackowski był jednym z krytyków RPO. - Pan rzecznik Adam Bodnar powinien podać się do dymisji - mówił senator.

Dziwne pytania marszałka Senatu. Gdy Bodnar mówił o sądach, senator PiS snuł teorie spiskowe

Więcej o: