Kaczyński niedomaga, Morawiecki oddał mu hołd. "Wszystko dzięki jednemu panu"

Jarosław Kaczyński niedomaga i dlatego na spotkanie z mieszkańcami Garwolina pojechał za niego premier Mateusz Morawiecki. Wychwalał zasługi prezesa.

Podczas gdy Jarosław Kaczyński leczy chore kolano, Mateusz Morawiecki długo mówił w mazowieckim Garwolinie o działaniach rządu PiS. Na koniec podsumował:

Wiele z tych zmian, które tutaj państwu zaprezentowałem, które proponujemy na przyszłość: wyprawka, dodatkowe miliardy na drugi lokalne, obniżki podatków... My to wszystko mogliśmy przeprowadzić dzięki jednemu, przede wszystkim dzięki jednemu panu.
Temu panu, który tutaj miał być, tylko ja go zastępuję, dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu

- stwierdził Mateusz Morawiecki. Wtedy na sali rozległy się brawa.

- I powiem dlaczego - ciągnął premier rządu PiS. - Otóż dlatego przede wszystkim, że trzeba było wiary w możliwość zmiany i woli przeprowadzenia tych zmian, z których wszyscy się jeszcze trzy lata temu śmiali - wyjaśnił. I dodał, że "nikt nie wierzył" chociażby "w uszczelnienie podatków, zwycięstwo nad mafią paliwową, VAT-owską, przestępcami podatkowymi". 

Jarosław Kaczyński w szpitalu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński trafił do szpitala na badania. Nie od dziś niedomaga z powodu chorego kolana, ale teraz stan najwyraźniej się pogorszył. Kolorowa prasa publikowała zdjęcia szefa PiS przed szpitalem na Szaserów w Warszawie. Marek Suski z PiS mówił, że być może Kaczyńskiego czeka operacja, zaś rzeczniczka partii poinformowała, że "prezes Jarosław Kaczyński przechodzi badania,które uniemożliwiają mu przyjazd na zapowiedziane spotkanie" w Garwolinie na Mazowszu. 

Spotkania z mieszkańcami różnych rejonów kraju to wstęp do kampanii PiS przed wyborami samorządowymi 2018. Odbywają się pod hasłem "Polska jest jedna". PiS przedstawił już kandydatów na prezydentów polskich miast. W Warszawie o ten fotel będzie ubiegał się Patryk Jaki, który już składa wyborcze obietnice.

W sobotnim "Super Expressie" czytamy, że do pogorszenia kondycji Kaczyńskiego mogła przyczynić się słynna wyprawa w góry z Joachimem Brudzińskim.

Uśmiechy, żarty i wygodne pytania. Jak w TVP rozmawia się z Jarosławem Kaczyńskim

Więcej o: