Poseł prawicy całkiem serio o pomyśle husarii na quadach. "Poważna koncepcja"

Unowocześniona husaria, ale nie na koniach, a quadach czy motocyklach? Według jednego z posłów, to "całkiem poważna koncepcja", która mogłaby być skuteczną obroną.

W programie "Minęła 8" w TVP Info powrócił temat husarzy, którzy mieliby pojawiać się przy prezydencie RP podczas różnego rodzaju uroczystości. Taki pomysł od wielu lat forsuje poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, który chciałby w ten sposób uświetniać wydarzenia przy Pałacu Prezydenckim.

Jakubiak mówił, że potrzeba "asysty dwóch lub czterech spieszonych" husarzy, którzy pojawialiby się na dziedzińcu Pałacu. - Garnizon będzie się musiał wypowiedzieć, dowódca garnizonu i Wojsko Polskie. Sam szwadron jest jak najbardziej „za”. Jest jeszcze kwestia przekonania prezydenta - wskazał.

Pomysł Jakubiaka natchnął chyba Zbigniewa Gryglasa, posła Porozumienia (wchodzi w skład Zjednoczonej Prawicy), do pójścia o krok dalej w dywagacjach na temat wspaniałej polskiej ciężkiej jazdy, która mogłaby nie być aż tak przestarzałą formacją, jak nam się wydaje.

- Słyszałem od jednego z wojskowych całkiem poważną koncepcję takiego powrotu do idei mobilnej ciężkiej jazdy, dzisiaj już nie konnicy, tylko bardziej na quadach czy na motocyklach, bardzo dobrze wyposażonej, która rzeczywiście może być skuteczną obroną

- powiedział Gryglas.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Rycerze a sprawa KOD. Husaria na Jasnej Górze

Więcej o: