Pomysł Macierewicza: Zamiast Pałacu Kultury kolumna z "figurą Matki Boskiej Hetmanki Polski"

Zamiast "symbolu sowieckiej władzy", czyli Pałacu Kultury i Nauki - Kolumna Chwały z figurą Matki Boskiej. Antoni Macierewicz w TV Trwam podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, jak powinna wyglądać Warszawa.

Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, a obecnie szef komisji smoleńskiej, co tydzień w swoim felietonie "Głos Polski" w TV Trwam zabiera głos na sprawy bieżące. Tym razem połączył dwa święta: Konstytucji 3 maja i Matki Boskiej Królowej Polski. Połączył dwie uroczystości, w związku z którymi miał, jak sam mówił, trzy refleksje.

Jedna z nich dotyczyła związków Polski a kultem maryjnym, który w jego ocenie był "najbardziej widoczny i uzewnętrzniony" w 1920 roku, gdy polskie wojska pokonały sowietów pod Warszawą (Cud nad Wisłą). Macierewicz stwierdził, że mimo tego, iż to "największe polskie zwycięstwo", to dotąd to wydarzenie jest "lekceważone". - Nawet więcej, w jakimś wymiarze – proszę się za to słowo nie obrażać – bezczeszczone - dodał.

Wtedy rzucił pomysłem, który miałby odmienić tę sytuację. Na celownik wziął Warszawę i symbol miasta, czyli Pałac Kultury i Nauki (co jakiś czas zresztą powraca temat wyburzenia go).

- Jak inaczej nazwać fakt, że w centrum Polski symbolem Warszawy, bohaterskiej stolicy, która zatrzymała bolszewików i uratowała Europę przed zagładą, stoi symbol sowieckiej władzy – Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina. Tam powinna stać Kolumna Chwały Wojska Polskiego zwieńczona figurą Matki Boskiej Hetmanki Polski

- skwitował Macierewicz. Podkreślił, że dopiero wtedy, w centrum Warszawy, stanąłby "prawdziwy symbol Polski".

Inne refleksje Macierewicza

Były szef MON mówił też o wydarzeniach wokół Konstytucji 3 maja, która umacniała "władzę ówczesnego króla Polski". - Król Stanisław August otrzymał olbrzymią władzę i możliwość decydowania. Wydawało się też, że był to właściwy człowiek na właściwym miejscu – mądry, wybitny dyplomata (...). Niestety, kiedy doszło co do czego, to był człowiek, który zdradził. To był człowiek, który swoją władzę królewską wykorzystał do tego, żeby podporządkować Polskę Rosji - mówił.

Macierewicz zabrał też głos w sprawie referendum konsultacyjnego, o którym mówił prezydent Andrzej Duda. Polityk zaznaczył, że Polacy zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch lat pokazali, jakie wartości są im najbliższe, czyli zdaniem Macierewicza: religia i sprawiedliwość społeczna. Oprócz tych wymienił też antykomunizm, patriotyzm i budowę silnej polskiej armii.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Antoni Macierewicz zaprezentował długo oczekiwany raport o katastrofie smoleńskiej

Więcej o:
Komentarze (726)
Antoni Macierewicz o zastąpieniu Pałacu Kultury i Nauki kolumną
Zaloguj się
 • lcf7519

  Oceniono 145 razy 141

  1. Jeżeli wynurzenia Antoniego Tchórza Smoleńskiego to głos Polski to współczuje Polsce
  2. Bezczeszczeniem bitwy z 1920 roku jest nazywanie jej cudem i mieszanie w to mityczne postacie.
  3. Nie jestem miłośnikiem PKiN, ale zastępowanie jednego symbolu zniewolenia drugim jest objawem fiksacji umysłowej.

 • ochujek

  Oceniono 126 razy 112

  Nareszcie coś z sensem wymyślił ten Antek. Żydówka na cokole będzie symbolem ofiar polskich szmalcowników. No i kolejny pomnik smoleński trzeba tam obok przytulić.

 • klamtusek

  Oceniono 89 razy 75

  Postawi sobie coś takiego z plasteliny, jak już w Tworkach zakwaterowanie dostanie

 • sailor2016

  Oceniono 73 razy 65

  Proponuję aby kasę na to przedsięwzięcie zbierał niejaki Rydzyk z Torunia. Ma wprawę.

 • buk.humor.dziczyzna

  Oceniono 62 razy 56

  W III / a może w IV / Rzeczpospolitej należy wszystkie ulice nazwać imionami tzw. świętych, wyburzyć szkoły, osiedla rodem z PRL-u , zniszczyć resztę przemysłu, zlikwidować PRL-owski Kodeks Pracy, zaorać drogi, cofnąć reformę rolną, nacjonalizację, na bieżąco IPeNizować historię, zabrać dyplomy i świadectwa do podstawówki włącznie - te wszystkie pozostałości PRL - wszystkich urodzonych przed 1989 wysłać na Antarktydę oraz przywrócić feudalne stosunki z II RP, było przecież tak pięknie , ludzie mieli pracę nawet po 12 godzin dziennie. 75 % ludności żyło w zgodzie z naturą razem z bydlątkami pod jednym dachem. Nikt sobie nie zawracał głowy takimi fanaberiami , jak nauka czy kultura. Należy w końcu uświadomić ciemnemu społeczeństwu, brygada świętokrzyska wypędziła hitlerowców i zdobyła Berlin, a nie jakaś Armia Czerwona. Trzeba bezsprzecznie wprowadzić codzienne modlitwy dziękczynne za zdrowie naszych dobroczyńców z Usslanii, za kościół katolicki, który nienawistnicy nazywają watykańskim zbrodniczym okupantem. Nie trzeba zawracać głowy jakąś służbą zdrowia, przecież wystarczą modły i ekologiczna woda święcona , a nie chemia i szczepionki. Należy bezwzględnie zakazać kontaktów z komunistycznymi Chinami. Wtedy to nastąpią czasy wielkiej szczęśliwości -pozdrawiam - George Orwell / kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą - dr J. Goebbels / .

 • popis.pasozyty

  Oceniono 60 razy 56

  Co to za zwyczaje, żeby psycholi cytować jak kogoś o zdrowych zmysłach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX