Co robi kibic Odry Opole przy Łazienkowskiej w szaliku Legii? Jaki składa kolejną obietnicę

Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy, chce lepszej współpracy miasta z klubami sportowymi. Za przykład podaje Legię Warszawa. Jaki twierdzi, że prezydent stolicy "nie potrafi podjąć prostej decyzji", aby przekazać zaniedbany teren na rozbudowę boisk dla dzieci.

- Klub już dawno się zadeklarował, że w tym miejscu ze swoich własnych środków wybuduje nowe boiska dla dzieci. Niestety miasto konsekwentnie, być może złośliwie, nie chce się na to zgodzić - przekonywał dziennikarzy Patryk Jaki z szalikiem stołecznego klubu na szyi.

Kandydat na prezydenta stolicy zapowiedział, że w przypadku jego wygranej, współpraca miejskich klubów sportowych z Ratuszem będzie o wiele lepsza: - Jestem przekonany, że zdrowa i sportowa Warszawa to jest nasze wielkie wyzwanie. Jestem przekonany, że współpraca z Legią Warszawa oraz innymi klubami sportowymi nie musi wyglądać tak źle. Chciałbym się zobowiązać, że Legia Warszawa i inne kluby sportowe będą traktowane w tym mieście tak jak już dawno na to zasługują - mówił.

"Dla mnie zawsze najważniejszym klubem, który również miałem zaszczyt reprezentować będzie Odra Opole. I wierzę, że tak jak pomogłem Odrze(każdy może sprawdzić) - mogę pomóc również Legii. Obiecuję, że jeśli wygram - #Ł3 uzyska prawdziwą pomoc miasta" - napisał na Twitterze kandydat.

W komentarzu do deklaracji Jakiego użytkownik Cezary przypomniał, jak to radni PiS byli przeciwni rozbudowie stadionu przy Łazienkowskiej.

Z kolei poseł Arkadiusz Myrcha skomentował przemianę światopoglądową jaka nastąpiła u kandydata Zjednoczonej Prawicy w zaledwie parę dni.   

Im bliżej wyborów, tym mniej Jakiego w Jakim:- była Odra - jest Legia- przeciw Paradzie równości - Za Paradą Równości- przeciw In Vitro - Za In Vitro- wspieranie Rybaka - krytykowanie Rybaka- protesty z ONR - zapowiedź likwidacji ONR

- napisał poseł na Twitterze.

Okazuje się, że miasto jednak dogadało się z Legią Warszawa. Jak niedawno ustalono, prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zgodziła się wydzierżawić tereny Legii między stadionem Łazienkowskim a Wisłostradą.

Według "Gazety Wyborczej", stołeczny klub zgodził się płacić komercyjne stawki dzierżawy (10 mln zł w 30 lat), ale też udostępnić boisko warszawiakom. Władze deklarują, że są w stanie odnowić teren, o ile formalności nie będą się przeciągać, nawet w sześć miesięcy.

Jaki odpiera zarzuty szefa PKW

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Jaki odniósł się do zarzutów szefa Państwowej Komisji Wyborczej. Wojciech Hermeliński zwrócił uwagę, że działania Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego noszą znamiona kampanii wyborczej, a ta oficjalnie może wystartować dopiero w lipcu. Kandydat Zjednoczonej Prawicy powiedział, że nie widzi powodu dla którego politycy mieliby być mniej aktywni.

- Wydaje się, że z punktu widzenia prowadzenia kampanii wyborczej istotniejsze wydaje się, czy angażuje się środki publiczne, aby prowadzić kampanię wyborczą przed kampanią wyborczą - powiedział Jaki.

Wybory samorządowe mogą się odbyć w niedzielę 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o: