Senator PiS na wojnie z "Super Expressem". Poszło o jego nagie zdjęcia. Jest oświadczenie

"Super Express" opublikował na pierwszej stronie zdjęcia nagiego senatora PiS, Jana Marii Jackowskiego. Na łamach dziennika polityk tłumaczył, że jest morsem. Teraz wydał w tej sprawie oświadczenie.

"Naga i nieznana prawda o Janie Marii Jackowskim" - tak "Super Express" zapowiada materiał o senatorze Prawa i Sprawiedliwości. Widać w nim zdjęcia polityka zrobione podczas wypoczynku na plaży w Białogórze. Jackowski jest na fotografiach zupełnie nagi. - Jestem morsem, dlatego kąpię się cały czas - wyjaśnia na łamach "Super Expressu" Jackowski. Polityk dodał także, że była to dzika plaża.

Jan Maria Jackowski: Każdy z nas ma prawo do prywatności

Po publikacji senator opublikował na Twitterze oświadczenie. Zarzuca gazecie, że ta działała bezprawnie. "Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek powód usprawiedliwiający publikowanie zdjęć z sytuacji absolutnie prywatnej. Niezależnie od wykonywanego zawodu, każdy z nas ma prawo do prywatności i niezakłóconego czasu wolnego, a nie w trakcie wykonywania przeze mnie jakichkolwiek obowiązków zawodowych" - czytamy w piśmie.

Dalej polityk wyjaśnia, że na plaży przebywał w czasie wolnym od pracy. "Nie sposób uznać, iż każdy polityk jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu osobą publiczną" - stwierdza Jackowski i dodaje, że publikacja uderza nie tylko w niego, ale także w jego rodzinę, która stała się obiektem "nienawistnych komentarzy i wiadomości".

Jackowski zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury oraz wystąpi na drogę cywilną.

Więcej o:
Komentarze (489)
Jan Maria Jackowski pozwie "Super Express" za nagie zdjęcia
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 102 razy 84

  Razem ze swoją świętojebliwą partią stara się zaglądać każdemu w majtki, a jak jego samego złapali bez majtek, to nagle okazuje się osobą prywatną. Teren był ogrodzony? Prywatny? Nie? To fotograf powinien go podać do sądu o obnażanie się w miejscach publicznych.

 • baska_w5

  Oceniono 68 razy 58

  Zmartwię Jackowskiego, jako senator jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu osobą publiczną. Tak więc gdy świeci gołym zadkiem musi się liczyć z możliwością zrobienia zdjęcia i pokazania go suwerenowi.

 • fakiba

  Oceniono 64 razy 50

  A goła duda świecić to nie obraza uczuć innych , choćby przypadkowych świadków

 • kenjed

  Oceniono 57 razy 47

  I Jackowski kłamie bo :
  - jeśli jest się w miejscu ogólnie dostępnym to nie ma mowy o naruszeniu przez dziennikarzy jego intymności. Gdyby robili mu nagie zdjęcie w jego prywatnej łazience to oczywiście tak, ale jeśli paradował z fiutem na wierzchu w miejscu gdzie mogą być wszyscy to on naruszył normy społeczne. Tam mogły być dzieci, zakonnice i inni ludzie którzy niekoniecznie chcieliby oglądać jego faję. Bo to co zrobił Jackowski to EKSHIBICJONIZM, czyli zboczenie seksualne !
  Po drugie : senator, minister itd jest osobą puliczną przez 24 godziny na dobę jeśli jest w miejscu publicznym.
  Niech składa zawiadomienie ale przegra.

 • jxl82

  Oceniono 58 razy 44

  Przekaz medialny dla Suwerena jest Jasny "Mamy Was w D..udzie".

 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 44

  I w czym problem u pana senatora, mógł nie straszyć gołym wackiem fal morskich..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX