Jaki mówił: "Stolica Polski nie jest gejowska". Dziś: "Zgodzę się na paradę równości". Magia?

Wystarczyły cztery lata, by poseł Solidarnej Polski z Opola, który mówił, że "nie ma zgody, żeby z Warszawy robić Sodomę i Gomorę", teraz już jako wiceminister, kandydat na prezydenta miasta, obiecał paradę równości. To nie magia, to wybory.

Cztery lata temu też był kwiecień. Wówczas poseł Patryk Jaki grzmiał w "Superstacji":

Stolica Polski nie jest gejowska i nigdy nie będzie. Dlatego ta tęcza płonęła wielokrotnie i będzie płonęła jeszcze kilka razy. Jeżeli Platforma Obywatelska chce bronić osób, które z buciorami wchodzą w świat wartości obecnych w Polsce od tysiąca lat, to nie może skończyć się inaczej

Tak Jaki wtedy komentował sprawę podpalenia tęczy na placu Zbawiciela w Warszawie, instalacji symbolizującej ruch LGBT. Mówił: "80 procent Polaków jest przeciw małżeństwom homoseksualnym i adopcji dzieci przez homoseksualistów. A ta tęcza to symbolizuje".

Co ciekawe i wtedy w tle "dyskusji światopoglądowej" pojawił się temat osób niepełnosprawnych.

- Nie ma zgody, żeby z Warszawy robić Sodomę i Gomorę. Nie ma pieniędzy na niepełnosprawnych, ale są na odbudowę tęczy. Na gejostwo są, a na pomoc zwykłym ludziom nie ma - argumentował swoją wrogą postawę wobec mniejszości seksualnych poseł Jaki.

A dziś? 

Patryk Jaki, oficjalny kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy powtarza, ze stolica Polski powinna być miastem dla wszystkich. - No dobrze, skoro tak, to co z paradą równości? - zapytał Jakiego dziennikarz w TVN24. Warszawiacy pamiętają, że Lech Kaczyński, który był swego czasu prezydentem Warszawy, nie zgodził się na przejście parady. Hanna Gronkiewicz-Waltz z kolei nigdy nie wzięła w niej udziału.

- Osobiście nie wezmę w niej udziału - stwierdził Jaki i dodał, że "nie będzie jej popierał". - Natomiast jeżeli zostaną spełnione wszystkie warunki formalne, to oczywiście wyrażę na nią zgodę i każdy będzie mógł w Warszawie protestować, przepraszam - paradować - odpowiedział. - W Warszawie jest miejsce dla wszystkich - powtórzył.

"Panie Jaki, jest już pan za in vitro, paradą równości taki zwrot w ciągu 24 godz ??? Jutro okaże się że jest Pan za trojpodzialwm władzy, demokracją, i przyłącza się do Obywateli RP? ! Jak można być aż tak zaklamanym hipokrytą!" - skomentowała (pisownia oryginalna) zmianę poglądów u kandydata Jakiego użytkowniczka Twittera. 

Ktoś inny z kolej zauważył: "Za nieco ponad miesiąc jest w Warszawie Parada Równości. Szybko sprawdzimy czy pan Jaki mówił szczerze i pojawi się na tej imprezie."

Więcej o:
Komentarze (338)
Patryk Jaki kiedyś: "Stolica nie jest gejowska". A dziś?
Zaloguj się
 • barrakuda78

  Oceniono 46 razy 36

  Oj, Patryś, Patryś, jakiś ty wielkoduszny przed wyborami... Pozwolisz łaskawie przejść Paradzie Równości... Toż to hatakumba jakaś....

 • yuo7leo9

  Oceniono 43 razy 33

  Trzeba w kółko przypominać, co nawyrabiał Jaki w Opolu, jak doprowadził do głodówki mieszkańców Dobrzynia, siłą przyłączonego do opanowanego przez PIS Opola - bo w Dobrzyniu (rządzonym nie przez PIS) znajduje się elektrownia - potrzebna PISiorom do obsadzenia swoimi pociotkami

 • kenjed

  Oceniono 35 razy 27

  Jaki nie traci czasu, jak PiS doszedł do władzy to sterując z Warszawy sprawił, że jego ojciec trafił na intratną fuchę w Opolu. A co dopiero bedzie jak zostanie prezydentem stolicy. Pociągami do Warszawy będa ciągnąć jego krewni i znajomi by zasiąść na dobrze płatnych fotelach.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 30 razy 26

  Znacie kogoś z PO kto zatrudnił jako wiceprezydenta swojego kochanka :-)
  Bo ciepły Patryk zatrudnił kochasia Rola na takie stanowisko w Opolu :-)

 • wikal

  Oceniono 29 razy 25

  Polityk z partii notorycznych łgarzy! Pamiętajcie o tym warszawiacy! Duda też popierał in vitro i przysięgał na Konstytucję. Jak wygrał nagle in vitro stało się brzydkie, a polską Konstytucję wielokrotnie podeptał i opluł. Teraz nam chce fundować nową, nawet nie pyta, czy Polacy w ogóle nowej chcą. Nie wiem warszawiacy, czy wam akurat zależy na tej paradzie równości, ale pamiętajcie - KANDYDAT Z PARTII NOTORYCZNYCH ŁGARZY OBIECA, CO CHCECIE. A potem odwróci kota ogonem, powie, że źle go zrozumieliście, a zrobi, co mu każą Kaczyński, Ziobro i Rydzyk. Jaki to młody i agresywny karierowicz. Niestety mało bystry, nieinteligentny i człowiek małej wiedzy. Taki student z serii kopiuj-wklej, którzy w ostatnich latach mnożą się jak grzyby po deszczu. Dla Warszawy nie zrobi nic, najwyżej odda pisowi Łazienki i Wilanów. Dołączą do zawłaszczonego już Placu Piłsudskiego.

 • cacadux

  Oceniono 29 razy 25

  Jaka magia?! PiSowskie łgarstwo i oszustwo przedwyborcze. Przypomnijcie sobie: Macierewicz nie będzie ministrem obrony, a gdy mój brat zostanei prezydentem, ja nie będe premierem. Takich obiecanek było cała cała masa - wystraczy pogrzebacv w necie. To samo z Jakim - obieca wszystko byle posadzić doopoe na stołku. A potem będzie jak zwykle: wicie rozumicie, ale tego sie nie da zrobic bo co preses albo pleban powiedza. Warto przypominac te fakty. Codziennei i przy każdej okazji. Na spotkaniach wyborczych proponuję zadawac standardowo pytanie: czy pan chce zostać takze prezydentem Pragi ? Ale której ?

 • ap.aries

  Oceniono 27 razy 21

  KOCHANA WARSZAWO NIE DAJ SIĘ BYLE JAKIEMU !!!! KRAKÓW TRZYMA KCIUKI :)))))

 • gerardpolak2

  Oceniono 29 razy 19

  a ja myślę że nie ma miejsca w Warszawie dla idiotów i kretynów.......a dalej skadś wyłażą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX