Pierwszy spot i od razu wpadka. Jaki broni Pragi przed Trzaskowskim. Ale nie tej, co trzeba

Kandydat na prezydenta Warszawy nie ma łatwego życia. Zwłaszcza jeśli w jednym ze spotów korzysta ze zdjęć czeskiej Pragi, a nie fotografii w stolicy, co przydarzyło się Patrykowi Jakiemu.

W sobotę wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy zamieścił na Twitterze spot, w którym zaatakował swojego głównego oponenta w wyścigu o urząd Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej.

Jaki oprócz przypomnienia, że Trzaskowski stwierdził, iż tylko osoby urodzone w stolicy są warszawiakami. Opatrzył spot komentarzem: "Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz". Stosunkowo amatorskie nagranie pełne było stockowych zdjęć stolicy, ale szczególnie jedno zwracało uwagę... Oto ono:

Kadr ze spotu Patryka Jakiego, most Barrandovski nad Wełtawą w PradzeKadr ze spotu Patryka Jakiego, most Barrandovski nad Wełtawą w Pradze Twitter/@PatrykJaki

Jak wytknął w "Kawie na ławę" w TVN24 Sławomir Neumann z PO, na jednym z ujęć spotu Jakiego pojawia się owszem, Praga, ale czeska. I rzeczywiście, kadr w 26 sekundzie nagrania pochodzi bezsprzecznie ze stolicy Czech, widać to na bannerach rozwieszonych na moście.

ZOBACZ TEŻ: Pierwsza wymiana ciosów w walce o Warszawę. W spocie Jaki "spalił" plakat Trzaskowskiego

Okazuje się, że jest to most Barrandovski nad Wełtawą, a podobieństwa widać m.in. na Mapach Google (choć w ich przypadku zdjęcie przedstawia odrobinę inny banner, różni się jednym z kolorów od fotografii użytej w spocie Jakiego).

Most BarrandovskiMost Barrandovski Google Maps

Jeszcze lepiej widać to na portalu sokp511.cz, który opisywał problemy z mostem Barrandovskim, opatrzył go zresztą tą samą fotografią:

Materiał czeskiego serwisu o moście BarrandowskimMateriał czeskiego serwisu o moście Barrandowskim sokp511.cz

ZOBACZ TEŻ: Dziennikarz przemaglował Patryka Jakiego. "Wie pan, ile kosztuje bilet komunikacji miejskiej?"

Trzaskowski także nie uniknął wpadki, co wytykał mu Jaki, a teraz także rzecznik Komisji Weryfikacyjnej Oliwer Kubicki.

- Witam państwa na Kabatach - powiedział na wstępie spotkania z mieszkańcami Trzaskowski. Ci zaczęli go wtedy poprawiać, że są to Stokłosy, a Kabaty "są dalej".

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o: