Tusk zaszalał na Instagramie. A komentarze? "Fotografia w stylu prezydenckim"

Donald Tusk konto na Instagramie prowadzi od kilku dni, ale już udało mu się zawojować internet. Jego najnowsze zdjęcie pochodzące z wizyty na Bałkanach już znalazło uznanie wśród użytkowników, ale także stało się przyczynkiem do rozważań: czy to już kandydat na prezydenta?

Przewodniczący Rady Europejskiej i były premier konto na Instagramie założył w 61. urodziny, czyli 22 kwietnia tego roku. Pierwsza fotografia zamieszczona w serwisie przedstawia zresztą Tuska z wnukami, którzy pomagali mu przy rejestracji na Instagramie.

Obecnie Tusk przebywa na Bałkanach, gdzie spotkał się m.in. w Belgradzie z prezydentem Serbii, później pojawił się w Prisztinie, stolicy Kosowa. Wizyta szefa RE ma związek z zabiegami państw bałkańskich o akcesję do UE (niedawno w tej samej sprawie udał się tam szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker).

Podczas podróży Tuskowi zrobiono zdjęcie, które pojawiło się później na jego Instagramie. Poza fotografią, na której idzie czerwonym dywanem w otoczeniu dwóch rzędów wojskowych ubranych na galowo, pojawił się też krótki komentarz. Tusk zacytował w nim Winstona Churchilla, który powiedział w przeszłości, że "Bałkany tworzą więcej historii, niż są w stanie pochłonąć".

 

Na zdjęcie jako jeden z pierwszych zwrócił uwagę Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej", który stwierdził, że to "fotografia w stylu prezydenckim", a ktoś, kto prowadzi to konto "wie co robi".

Także w komentarzach pod zdjęciem pojawił się temat, który co rusz powraca, ewentualnego kandydowania Tuska w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Internauci piszą m.in. o tym, by Tusk wracał do Polski, albo by "zastąpił" Schetynę. Oczywiście pojawili się też tacy, którzy pragną powrotu Tuska do kraju, mający jednak zupełnie inne motywacje - chcą ponownie zobaczyć byłego premiera w sądzie m.in. w sprawie Amber Gold.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Tusk zeznawał w sądzie w sprawie Smoleńska

Więcej o:
Komentarze (468)
Instagram Donalda Tuska. Nowe "prezydenckie" zdjęcie
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 137 razy 107

  A Kaczyński nawet komórki nie potrafi obsłużyć i zawsze jakiś sługus po lewej i po prawej mu musi "guzik nadusić"... Jak z kukła się z nim obchodzą normalnie! ;D

 • kataryniarski

  Oceniono 97 razy 73

  Ale się zaraz pisowskie trolle zaplują...

  Może się ktory przy okazji udławi? Hihi...

 • chi-neng

  Oceniono 91 razy 65

  Zaden, ani jeden PiS-owiec kaczej sekty nigdy nie dorosl i nie dorosnie do piet tego polityka

 • justas32

  Oceniono 85 razy 57

  Panie Donaldzie - niech Pan wraca. Nawet na białym koniu !!! Niech Pan rozpędzi to kacze stado - bo doprowadzą do upadku cywilizacyjnego Polski ...

 • justas32

  Oceniono 66 razy 46

  Panie Donaldzie - Pan jedyny nie boi się PIS-u !!! Ale w przyszłości proszę też nie bać się Kościoła - bo ta brunatna mafia cofa nas tu do średniowiecza ...

 • g.lesio

  Oceniono 56 razy 44

  Oj narobiło się, narobiło.
  Teraz Ziobro z Kaczyńskim plują sobie w brodę, że nieostrożnym wezwaniem Tuska do sądu przypomnieli narodowi jak skuteczny w działaniu jest Donald. Podejrzewam, że Prezes od pewnego czasu nie może spać, bo co zaśnie to śni mu się koszmar o powrocie Tuska do polskiej polityki.
  Blady strach padł też na wszystkich aparatczyków Prezesa wszyscy oni jak i on sam pamiętają, że władzę po paśmie klęsk zdobyli dopiero gdy Tuska odszedł do Brukseli bo przy nim ponosili nawet nie porażki a klęski.
  A teraz jest on po pobycie w Brukseli jeszcze bardziej niebezpieczny bo tam dopiero nauczył się do końca jak uprawiać wielką politykę.
  Przy nim Prezes jest malutki i to nie tylko ze względu na mizerną posturę.

 • vito60

  Oceniono 58 razy 44

  Proszę wyobrazić sobie konusa w przekrzywionym krawacie, zdeptanych butach, z łupieżem na klapach źle dobranej marynarki. Ci żołnierze musieliby powstrzymać śmiech.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX