Olszewski radzi Kaczyńskiemu ws. protestu: Poszedłbym na spotkanie. To byłby ludzki odruch

Od blisko tygodnia opiekunowie i rodzice osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie, apelują do prezesa Kaczyńskiego o spotkanie. Zdaniem b. premiera Jana Olszewskiego, prezes powinien zdobyć się na taki gest.

U protestujących w Sejmie rodziców dzieci niepełnosprawnych byli już prezydent, premier i minister Rafalska. Obietnice złożyła też odpowiedzialna za sprawy społeczne w rządzie Beata Szydło.

Ale protestujący od 10 dni w Sejmie opiekunowie osób niepełnosprawnych nie ukrywają, że liczą na pomoc osoby, od której tak naprawdę wszystko zależy. Stąd ich apel do Jarosława Kaczyńskiego.  

Jan Olszewski w rozmowie z "Super Expresem" przyznaje, że na miejscu prezesa PiS skorzystałby z okazji i poszedł na spotkanie do protestujących.

To byłby dobry, ludzki odruch. Ja na miejscu pana Kaczyńskiego poszedłbym na spotkanie z protestującymi i zrobił wszystko, aby doszło do kompromisu i pomocy

- radzi były premier Jan Olszewski.

Dzisiaj o godzinie 12.00 przed Sejmem ma się odbyć protest organizowany przez rodziców osób niepełnosprawnych.

Z kolei wczoraj rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych do wysokości renty minimalnej. Podwyższenie renty jest jednym z postulatów protestujących w Sejmie opiekunów osób niepełnosprawnych.

Jeśli projekt zostanie uchwalony, świadczenie od września wzrośnie do kwoty 1029,80 zł (z mocą od dnia 1 czerwca br. - red.)

Protestujący wyszli także z propozycją kompromisu - zamiast 500 zł dodatku rehabilitacyjnego, chcą od maja dostawać 300 złotych. Zwiększenie tej sumy o 200 złotych (podzielone na dwa razy po 100 złotych) miałoby nastąpić od stycznia i czerwca przyszłego roku.

Więcej o:
Komentarze (102)
Olszewski: Kaczyński powinien spotkać się z protestującymi
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 27 razy 27

  Ale że jak? Sam? Do zwykłych ludzi? I to jeszcze kobiet? Tyle odwagi to on nie ma.

 • tadjan

  Oceniono 26 razy 26

  ludzki odruch? brata zabił, bratową zabił, prawie setkę ludzi zabił, a potem grzebał się w ich szczątkach........ i on ma mieć ludzki odruch dla niepełnosprawnych? wolne żarty.......

 • crowley_666

  Oceniono 25 razy 25

  PISiory pochowały się w norach i czekają aż zero albo kulsony

  kogoś z opozycji spektakularnie aresztują!!

 • kataryniarski

  Oceniono 26 razy 24

  Poważnie? Kaczyński i zachowanie godne???

  Chyba się Olszewskiemu Kaczyńscy pomylili!

 • polak.podatnik

  Oceniono 20 razy 20

  przygotujcie drabinkę to wygłosi wam przemowę o winie Tuska i dochodzeniu do prawdy

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 19

  Teraz to kaczor może iść ale w pis..u

 • behemot.02

  Oceniono 20 razy 18

  Pan Olszewski niby doświadczony polityk, a naiwny jak dziecko. Nie wie, że zwykły poseł Kaczyński przychodzi tylko na ustawione spotkania, gdzie wyznaczeni ludzie mu kadzą, a czasem zadają "trudne pytania" na które Kaczyński ma przygotowaną odpowiedź, zwykle jest to: "wina Tuska" "wystarczy nie kraść" etc. A tu dzielne panie mogłyby go w obecności kamer zapytać: teraz forsa płynie ogromnym strumieniem do kieszeni waszych ludzi, bo tak zmieniliście prawo by można było legalnie doić państwo, a na niepełnosprawnych nie ma?

 • rozterka47

  Oceniono 18 razy 18

  Prezes nie ma ludzkich odruchów.
  Jemu ludzie do niczego nie są potrzebni poza głosowaniem w wyborach . Potrzebni mu są tylko ochroniarze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX