PiS za chwilę ogłosi kandydatów, którzy powalczą o największe miasta. Oto nasze typy

Do wyborów samorządowych pozostało kilka miesięcy, ale już dziś PiS ma zaprezentować swoich kandydatów na prezydentów dużych miast. Za nim to nastąpi zbierze się Komitet Polityczny, który ostatecznie zatwierdzi listę nazwisk.

Wygląda na to, że jeszcze dziś poznamy listę kandydatów PiS na prezydentów największych miast w nadchodzących wyborach samorządowych. Poinformowała o tym Beata Mazurek na Twitterze.

W południe ma zebrać się Komitet Polityczny, a po nim na konferencji o godzinie 13 w obecności Jarosława Kaczyńskiego, partia ma podać ostateczną lista kandydatów PiS. Ale już teraz można z dużą dozą prawdopodobieństwa podać wstępną listę nazwisk.  

Warszawa

Tu sytuacja wydaje się jasna. Kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy będzie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Do niedawna mówiło się o szansach Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Premiera, ale teraz to właśnie Jaki, szef komisji reprywatyzacyjnej, ma największe szanse w starciu z kandydatem PO Rafałem Trzaskowskim.

Poznań

W stolicy Wielkopolski sytuacja też wydaje się klarowna. Tadeusz Zysk będzie kandydatem PiS na prezydenta Poznania w jesiennych wyborach. Zysk (nie jest członkiem PiS) zmierzy się z obecnym prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem z PO, a także Jarosławem Puckiem (środowisko b. prezydenta Ryszarda Grobelnego) i Tomaszem Lewandowskim z (lewica).

Łódź

Po tym, jak rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska odmówiła startu na prezydenta Łodzi, kandydatem PiS prawdopodobnie zostanie Waldemar Buda.

Wrocław

W stolicy Dolnego Śląska o fotel prezydenta miasta będzie walczyć poseł Mirosława Stachowiak-Różecka.

Kraków

Tu, podobnie jak w Warszawie, kandydatką na prezydenta Krakowa z ramienia Zjednoczonej Prawicy zostanie obecna przewodnicząca sejmowej komisji ds. afery Amber Gold, Małgorzata Wassermann.

Gdańsk

Szef PiS na Pomorzu nie może się mylić. Janusz Śniadek podał, że  najprawdopodobniej to Kacper Płażyński będzie kandydatem PiS na prezydenta Gdańska. Informację powieliły m.in. publiczne media. 

Lublin

Miejski radny i historyk KUL Mieczysław Ryba ma być kandydatem PiS na prezydenta Lublina.

Katowice

W stolicy województwa śląskiego prawdopodobnym kandydatem PiS ma być Michał Wójcik. Ale pod uwagę brany jest też inny scenariusz, w którym parta rządząca poprzez obecnego prezydenta Marcina Krupę.

Kielce

W tym mieście kandydatem PiS ma zostać obecny prezydent Wojciech Lubawski. W przypadku wygranej byłaby to jego piąta kadencja z rzędu.

Szczecin

Z kolei w Szczecinie liderzy Zjednoczonej Prawicy proponują, by wspólnym kandydatem został Marek Gróbarczyk, obecny minister gospodarki morskiej.

Więcej o:
Komentarze (94)
Prawdopodobni kandydaci PiS na prezydentów dużych miast
Zaloguj się
 • ziggybum

  Oceniono 20 razy 14

  Tu mówi Krótki, tu mówi Krótki. Komunikat z obrad Kom-Internu z bunkra dowodzenia pod Nowogrodzką.
  Ogłaszamy mobilizację naszych największych kanalii, sługusów, drani, bestii i przygłupów w dużych miastach. Są do wzięcia kolejne koryta! Ruszajcie więc moje dzielne prosiaczki po kolejne premie, nagrody i pensje - tym razem z chlewika samorządowego! I nie bójcie nic tego co mówią sondaże - prawdziwy sondaż odbędzie się przy urnach. Kontrolowanych naszymi rękami, kamerami i długopisami.
  Mówił Krótki. Chrum, chrum, prosiaczki moje.

 • kat-kk

  Oceniono 10 razy 10

  Nigdy wiecej, PISu w Polsce !

 • fakiba

  Oceniono 10 razy 8

  Życzę "powodzenia" takiego samego jak było przy wyborze Tuska 27;1

 • admo70

  Oceniono 12 razy 8

  Kandydatami PIS - u na prezydentów dużych miast są następujące osoby:
  Warszawa - Jarosław Kaczyński
  Poznań - Jarosław Kaczyński
  Wrocław - Jarosław Kaczyński
  Kraków - Jarosław Kaczyński
  Gdańsk - Jarosław Kaczyński
  Lublin - Jarosław Kaczyński
  .....i tak dalej, niech żyje pierwszy sekretarz partii Jarosław Huraaaaaaa

 • wujekdolf

  Oceniono 14 razy 8

  LORD KACZY KONUS NA PREZYDENTA WSZECHŚWIATA :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX