Podpisała porozumienia ws. niepełnosprawnych. Wyszło, że jest asystentką Kornela Morawieckiego

Już w momencie podpisywania porozumienia ws. niepełnosprawnych wskazywano, że rząd pominął rodziców protestujących w Sejmie. Jak się teraz okazuje, pod kompromisem podpisała się m.in. asystentka społeczna posła Kornela Morawieckiego.

24 kwietnia przedstawicielki rządu, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zawarły porozumienie z częścią środowiska rodziców osób niepełnosprawnych. Dokument podpisano w Centrum "Dialog". Na spotkaniu nie było jednak przedstawicieli rodziców, którzy od tygodnia protestują w Sejmie. Przed podpisaniem porozumienia Kopcińska namawiała rodziców do przyłączenia się do rozmów, jednak ci odrzucili propozycję.

Porozumienie podpisały m.in.: Fundacja Integracja, Fundacja Pomóż Innym, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, Fundacja Szansa dla Niewidomych.
czy Krajowa Rada Konsultacyjna ds. Osób Niepełnosprawnych, która działa przy Pełnomocniku Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych (pięciu jego członków to przedstawiciele administracji rządowej).

Jak się okazało, Krajowa Rada Konsultacyjna to jedna z kilku instytucji czy organizacji powiązanych z rządzącymi. Wśród sygnatariuszy umowy znalazła się Ewa Krawczyk, szefowa Fundacji "Pomóż Innym". Na Twitterze pojawiło się przypomnienie, że Krawczyk to także asystentka społeczna Kornela Morawieckiego, ojca premiera i posła z koła Wolni i Solidarni.

Krawczyk jest jedną z niemal 20 współpracowników i asystentów Morawieckiego-seniora. Ojciec premiera pojawił się m.in. na balu fundacji swojej asystentkki w tym roku.

embed

- Ewa Krawczyk, Fundacja "Pomóż innym", asystent społeczny posła Kornela Morawieckiego, ale wypowiadam się w swoim imieniu. Widzę w tym porozumieniu dobrą wolę i to, że rząd chce wszystko spełnić, natomiast, jako były pracownik samorządowy wiem, że można tylko spełnić to, na co są fundusze - mówiła Krawczyk w rozmowie z Radiem ZET.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o: