Podpisała porozumienia ws. niepełnosprawnych. Wyszło, że jest asystentką Kornela Morawieckiego

Już w momencie podpisywania porozumienia ws. niepełnosprawnych wskazywano, że rząd pominął rodziców protestujących w Sejmie. Jak się teraz okazuje, pod kompromisem podpisała się m.in. asystentka społeczna posła Kornela Morawieckiego.

24 kwietnia przedstawicielki rządu, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zawarły porozumienie z częścią środowiska rodziców osób niepełnosprawnych. Dokument podpisano w Centrum "Dialog". Na spotkaniu nie było jednak przedstawicieli rodziców, którzy od tygodnia protestują w Sejmie. Przed podpisaniem porozumienia Kopcińska namawiała rodziców do przyłączenia się do rozmów, jednak ci odrzucili propozycję.

Porozumienie podpisały m.in.: Fundacja Integracja, Fundacja Pomóż Innym, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, Fundacja Szansa dla Niewidomych.
czy Krajowa Rada Konsultacyjna ds. Osób Niepełnosprawnych, która działa przy Pełnomocniku Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych (pięciu jego członków to przedstawiciele administracji rządowej).

Jak się okazało, Krajowa Rada Konsultacyjna to jedna z kilku instytucji czy organizacji powiązanych z rządzącymi. Wśród sygnatariuszy umowy znalazła się Ewa Krawczyk, szefowa Fundacji "Pomóż Innym". Na Twitterze pojawiło się przypomnienie, że Krawczyk to także asystentka społeczna Kornela Morawieckiego, ojca premiera i posła z koła Wolni i Solidarni.

Krawczyk jest jedną z niemal 20 współpracowników i asystentów Morawieckiego-seniora. Ojciec premiera pojawił się m.in. na balu fundacji swojej asystentkki w tym roku.

embed

- Ewa Krawczyk, Fundacja "Pomóż innym", asystent społeczny posła Kornela Morawieckiego, ale wypowiadam się w swoim imieniu. Widzę w tym porozumieniu dobrą wolę i to, że rząd chce wszystko spełnić, natomiast, jako były pracownik samorządowy wiem, że można tylko spełnić to, na co są fundusze - mówiła Krawczyk w rozmowie z Radiem ZET.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (336)
Porozumienie ws. niepełnosprawnych. Asystentka ojca premiera
Zaloguj się
 • realistas

  Oceniono 112 razy 102

  Tak się oszukuje ludzi. Tacy pobożni i święci. Zakazują aborcji eugenicznej, a tym którzy wychowują niepełnosprawne dzieci nie chcą pomóc. Gdzie jest pomoc pro life? Gdzie biskupi dążący z pomocą. To oni tak bardzo chcą dzieci niepełnosprawnych.

 • jurek4491

  Oceniono 89 razy 81

  Ale jajca , takiego numeru jeszcze nie było NIGDY , żeby rząd podpisał porozumienie z rządem , w taki o to sposób protestujących zrobili w UJA .
  Budżet pęka w szwach od nadmiaru pieniędzy ale tak KASIORA jest potrzebna jako kiełbasa wyborcza a niepełnosprawni to nie jest SUWEREN PiS dy i wszystko jasne .

 • zgryz3

  Oceniono 58 razy 54

  To jest oszustwo identyczne jak głosowanie w sejmie na dwie ręce. Wszyscy, którzy podpisali to łajdackie i haniebne porozumienie, po odejściu PiS w niechlubny niebyt powinni być osądzeni jako oszuści na dożywotni zakaz zajmowania jakichkolwiek funkcji publicznych. To zresztą powinno dotyczyć całej nomenklatury PiS.

 • tcas

  Oceniono 56 razy 52

  No to teraz wiadomo jak mają wyglądać i jaką rolę spełniać organizacje poza rządowe a la PiS’uar.

 • kiks11

  Oceniono 46 razy 42

  Nie używam wulgarnych form na forach, ale są granice. Czy oni już zupełnie ochu.eli?

 • gosiek55

  Oceniono 42 razy 38

  kościół milczy???przecież tak dużo mówi o ciąży,aborcji,zarodkach a tu cisza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX