Poseł PiS radzi, co zrobić z protestującymi rodzicami niepełnosprawnych. "Wynieść"

Stanisław Pięta właśnie znalazł rozwiązanie pata między rządem a protestującymi od tygodnia rodzicami osób niepełnosprawnych. Jednak pomysł posła PiS może wywołać najwyżej kontrowersje.

We wtorek rząd podpisał porozumienie z częścią środowiska osób niepełnosprawnych. Pominięto jednak tych, dzięki którym o temacie zrobiło się głośno, czyli rodziców protestujących w Sejmie. Pielgrzymowali do nich i premier, i prezydent, i minister Rafalska, jednak bez obietnicy spełnienia ich postulatów, więc za każdym razem kończyło się fiaskiem rozmów. Poseł PiS Stanisław Pięta właśnie znalazł rozwiązanie „problemu”.

Stanisław Pięta o protestujących rodzicach: "Przekazać policji"

Rząd pracuje nad zwiększeniem stosownych świadczeń. Żądania dymisji ministrów jasno wskazują na polityczny charakter akcji. Dalsze tolerowanie łamania prawa jest błędem. Z zachowaniem ostrożności Straż Marszałkowska powinna wynieść protestujących i przekazać policji

- napisał na Twitterze Pięta.

"To może być początek końca PiS"

Użytkownikom Twittera post posła PiS zdecydowanie nie przypadł do gustu.

Dobrze że nie jest Pan moim znajomym, bo po tym, co Pan napisał, opierniczyłabym Pana, aż by Panu w pięty poszło.
Studium draństwa w czystej postaci... Takie komentarze do policji a propos protestujących rodziców osób niepełnosprawnych?! Jak w 2005 górnicy zrobili zadymę w Warszawie, to daliście im przywileje emerytalne, nie wzywaliście policję. Program Kanalia Plus?
Rząd się po prostu panie Pośle ośmiesza, takie podejście to może być początek końca PiS
Was trzeba wszystkich z PiS wywieść na taczkach i umieścić w psychiatryku, najgorsza banda.
Was trzeba wszystkich wynieść za łamanie prawa, do czego pewnie i dojdzie.
Napisał koleś zarabiający kilkunastokrotność tego za co mają z chorymi dziećmi przeżyć protestujący - ludzka twarz PiS-u.
Wynieść to pana powinna za takie pomysły
Sugeruję, by się pan zimnej wody napił. Jeśli coś się stanie któremuś niepełnosprawnemu dziecku, to pan z całym PiS będziecie musieli się wynieść za wschodnią granicę.
Chyba opozycja powinna Panu wysłać bukiet kwiatów. Teraz wszyscy będą mówić o Pana idiotycznym tweecie. Gratulacje.
Żądanie dymisji ministrów jest naturalnym zachowaniem w przypadku gdy nie spełniają oni swoich obowiązków, a jeszcze sami sobie przyznają nagrody za ich spełnianie. Np dopiero odwołanie ministra zdrowia pozwoliło na postęp. Macie samych głąbów z takimi wypowiedziami jak pańska.

- brzmiały komentarze na Twitterze.

Stanisław Pięta znany z kontrowersji

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź posła Pięty. Wcześniej zasłynął m.in. wypowiedzią na temat rezydentów:  "Jeżeli protestujący lekarze uczciwie głodują, to trochę schudną". Pięta proponował też nową formę polskiego obywatelstwa: kapitałowe. Chciał, by obcokrajowiec, który przywiezie do Polski dużo pieniędzy, mógł dostać polski dowód osobisty. Poseł PiS stwierdził także, że "kobiety w Polsce nie mają problemów", zaś o uczestnikach protestów przed Sejmem w grudniu 2016 roku powiedział, że "łamią prawo".

Więcej o: