"Czy Donald Tusk wie, co to ILS?" Komentarze po przesłuchaniu byłego premiera przed sądem

Rozmowa z Putinem na molo i wizyta w sądzie Jarosława Kaczyńskiego w tym samym czasie, kiedy zeznawał Tusk - w czasie przesłuchania szefa Rady Europejskiej w warszawskim sądzie Twitter rozgrzewał się do czerwoności.

"Sienkiewicz miał racje, za czasie rządów PO państwo istniało teoretycznie. Premier nie miał wiedzy, nie interesował się, nie zajmował, nic nie wiedział. Taki obraz powstaje po przesłuchaniu D. Tuska" - napisała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Nie wszystkie komentarze są aż tak wyważone.

"Oglądam Tuska przed sądem. Powtarza tylko- nie pamiętam. A ja pamiętam. Pamiętam gębę Palikota, gdy zapraszał na krwawą mary. Pamiętam tulenie się do Putina, nagradzanie rosyjskich funkcjonariuszy, ataki na polskich lotników i generałów.Pamiętam Donaldzie Tusku. I nie tylko ja" - to z kolei Dawid Wildstein z TVP

Jego kolega redakcyjny jest bardziej lakoniczny:

Niektórzy nie kryją, że mają zacięcie eksperckie. - Czy Donald Tusk wie, co to ILS? - pyta Marzena Paczuska, była szefowa "Wiadomości"   

Uwadze nie umknęły też słowa wypowiedziane przez wdowę po Januszu Kochanowskim. "Ewa Kochanowska, wdowa po Januszu Kochanowskim, o „Donaldzie Donaldowiczu Tusku. Smutne i żałosne" - uważa Przemysław Szubartowicz.

Spore poruszenie wywołały też słowa Tuska o spotkaniu z Putinem na sopockim molo.

Cześć komentatorów zauważyła, że w tym samym czasie i w tym samym sądzie, ale w innym procesie zeznawał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jadnak jego przesłuchanie wyglądało trochę inaczej. 

Więcej o: