Sasin rozwiewa nadzieje rodziców na szybką ustawę: "Działania z dnia na dzień nie są możliwe"

Rozsądek podpowiada, że radykalne działania z dnia na dzień nie są możliwe - powiedział w kontekście protestujących rodziców osób niepełnosprawnych Jacek Sasin w programie "Jeden na Jeden".

Od środy w Sejmie protestują rodzice osób niepełnosprawnych. Domagają się m.in. comiesięcznego dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych po 18 roku życia, który miałby wynosić 500 zł miesięcznie oraz zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Liczą na szybkie działania i zapowiadają, że nie ustąpią, dopóki ich postulaty nie zostaną spełnione.

Ich nadzieje właśnie rozwiał Jacek Sasin.

Jacek Sasin do rodziców: radykalne działania nie są możliwe

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów na antenie TVN24 ocenił działania prezydenta, premiera i minister rodziny, pracy i polityki społecznej, którzy w ciągu ostatnich dni odwiedzili protestujących. Wizyty Andrzeja Dudy, Mateusza Morawieckiego i Elżbiety Rafalskiej nazwał „nieskutecznymi”.

Dodał jednak, że podczas wizyty Morawieckiego padły „bardzo ważne zapowiedzi”. Stwierdził też, że rozumie osoby będące w dramatycznej sytuacji, które oczekują „natychmiastowej, radykalnej poprawy swojej sytuacji”.

Rozsądek podpowiada, że takie radykalne działania z dnia na dzień nie są możliwe

- powiedział jednocześnie Sasin. Podkreślił, że proces legislacyjny to żmudny, trwający długo proces, który „nie dzieje się w kilka godzin”.

W państwie demokratycznym nic się nie dzieje od tego, że nawet tak ważne osoby jak premier czy prezydent coś powiedzą

- stwierdził, rozwiewając tym samym nadzieje protestujących na szybką poprawę ich sytuacji.

Na pytanie, kiedy Sejm zajmie się tematem osób niepełnosprawnych powiedział jednak, że najbliższe posiedzenie zapowiedziane jest na początku maja, czyli za dwa tygodnie.

To jest czas, kiedy rzeczywiście można przygotować projekt ustawy

- stwierdził. Chwilę wcześniej zastrzegł jednak, że ustawy w trybie rządowym wymagają wiele pracy: przygotowań, konsultacji, przede wszystkim ze środowiskiem osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

Przygotowanie dobrego projektu ustawy, nie takiego, który będzie bublem prawnym, poddanie go konsultacjom, również ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, wymaga czasu".

- stwierdził. Najwyraźniej dla szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów termin 14 dni jest wystarczający, by przygotować dobrą ustawę.

Więcej o:
Komentarze (170)
Jacek Sasin do protestujących rodziców: radykalne działania nie są możliwe
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 48 razy 48

  Należy KONIECZNIE rozgłosić wszem i wobec, że ustępująca w 2016 roku Platforma, ZOSTAWIŁA w budżecie 600 milionów na niepełnosprawnych, realizując wcześniejszy wyrok TK.

  Niestety PiS te pieniądze najwyraźniej ZDEFRAUDOWAŁ, m.in. na 500 plus czy podróże babci Anders, która (jak sama przyznała), z racji wieku, MUSI do swojego pozostawionego w USA mieszkania w celu podlania kwiatków podróżować wygodnie :-))

 • zdzisiek_2

  Oceniono 46 razy 46

  Jak im zależało to potrafili w 48 godzin przeprowadzić cały proces legislacyjny od pomysłu do podpisu prezydenta. No ale wtedy chodziło o władzę dla PIS a nie jakieś tam pieniądze dla kalek.

 • geminix

  Oceniono 32 razy 32

  Czasami sobie myślę, że już pobito wszelkie rekordy głupoty, że ostatecznie ustalono zapis w księdze Guinessa w dziedzinie idiotyzmu. I wtedy zabiera głos pan sasin.

 • jael53

  Oceniono 28 razy 28

  Rozumiem. Zatem smarowanie całej serii ustaw, z budżetową włącznie, nocami i na kolanie, to rozsądne nie było.
  Ale, ale... czy rząd już przypadeczkiem nie modził wcześniej około świadczeń dla niepełnosprawnych? jakoś tak w stronę wręcz przeciwną, tzn. żeby dostawali jeszcze mniej?

 • Stan Majewski

  Oceniono 28 razy 24

  „Jacek Sasin do rodziców: radykalne działania nie są możliwe„. To nie jakieś tam zmiany w Trybunale które procesowalismy w nocy.

 • Adam Hernes

  Oceniono 23 razy 23

  280 milionów rocznie na niepełnosprawnych nie mają? Przecież gospodarka pod kierunkiem PIS kwitnie. VAT przekracza wszelkie oczekiwania. Co oni naprawdę aż tyle kradną że nie zostaję nawet parę nędznych milionów dla niepełnosprawnych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX