Pytanie do Schetyny o 3-4 sukcesy rządów PO, a ten zaniemówił? To wersja TVP Info

Zaskoczony pytaniem od lokalnej TV o sukcesy ośmiu lat rządów PO Grzegorz Schetyna miał najpierw zaniemówić, a później spuścić wzrok. Tak TVP Info w krótkim klipie promuje swój kanał. Zdaniem zwolenników PO materiał jest zwyczajnie zmanipulowany.

Spotkania z wyborcami, krótkie konferencje organizowane ad hoc, dla polityków nie są łatwe. Wie to każdy, kto choć raz musiał publicznie odpowiadać na trudne, czy niewygodne pytania. Przekonał się o tym Grzegorz Schetyna, który w czwartek odwiedził Goleniów. Na pytanie dziennikarza lokalnej TV Goleniów.net.pl o sukcesy rządów PO, przewodniczący zawahał się nieco dłuższą - nieregulaminową - chwilę.   

Teraz, dwa dni po tym incydencie, w swoim klipie promocyjnym wykorzystała to TVP Info. W materiale z konferencji Schetyny pada pytanie: jakie by pan wymienił 3-4 sukcesy takie największe Platformy Obywatelskiej? Stacja eksponuje przewodniczącego, który milczy, spuszcza wzrok i nadal nic nie mówi, a wtedy wchodzi lektor i wypowiada formułkę: TVP Info, wiesz więcej.       

Jednak według użytkowników mediów społecznościowych sympatyzujących z PO, materiał TVP Info to przykład klasycznej manipulacji. Schetyna co prawda zwleka chwilę z odpowiedzią, ale w końcu wymienia osiągnięcia koalicji PO-PSL, czego TVP Info już nie pokazuje.     

"Dzisiaj TVPiS Info pokazało, że niby Schetyna nie umie odpowiedzieć na pytanie o sukcesy PO. Pokazali go, jak milczy. W rzeczywistości odpowiedział na pytanie po chwili namysłu (na tej chwili właśnie ucięli). Jak się okazuje, Joseph Goebbels bardzo mało wiedział o propagandzie" - podsumował materiał Przemysław Szubartowicz. 

"Całość odpowiedzi Grzegorza Schetyny na pytanie o sukcesy rządów PO, skandalicznie skrócona w TT .@tvp_info, łże-telewizji publicznej. Nie dajcie się oszukać w tak chamski sposób" - napisał na Twitterze Jan Vicent Rostowski, ekonomista, były wicepremier i minister finansów w rządzie PO.

Z kolei Ola napisała: "Gdy patrzę na @tvp_info to zastanawiam się, czy oni ludzi naprawdę mają za durni?"

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o: