Dzieci słynnych ojców kandydatami PiS na prezydentów miast? Zapadły pierwsze decyzje

PiS w Krakowie postawi w wyborach samorządowych na Małgorzatę Wassermann, a w Gdańsku na Kacpra Płażyńskiego - podają "Fakty" TVN, powołując się na nieoficjalne informacje. W Warszawie, tak jak wedle wcześniejszych informacji, kandydatem na prezydenta ma być Patryk Jaki.

To na razie tylko trzy nazwiska z 16-osobowej listy kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast w wyborach samorządowych w 2018 roku. Pełna lista ma zostać przedstawiona w przyszłym tygodniu.

PiS postawi na Wassermann, Jakiego i Płażyńskiego

Jak podają „Fakty”, ostatecznych kandydatów w czwartek wieczorem ustalili Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin.

Ten ostatni podczas konferencji rozbrajająco przyznał, ze „wygrana każdego przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy będzie niespodzianką”. Przypomnijmy, że dzisiaj PiS ani żaden z jego koalicjantów nie ma prezydenta w żadnym z szesnastu miast.

Na pewno zażarcie będziemy walczyć i o Kraków, i o Warszawę. W obu tych miastach wystawiliśmy najmocniejszych kandydatów, na jakich obóz Zjednoczonej Prawicy było stać

- powiedział Gowin.

W Warszawie przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu PiS ma wystawić Patryka Jakiego, szefa komisji reprywatyzacyjnej i wiceministra sprawiedliwości ,który najlepiej spośród kandydatów prawicy wypadał w sondażach.

W Krakowie przeciwniczką Jacka Majchrowskiego ma zostać Małgorzata Wassermann, szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold, córka zmarłego w katastrofie smoleńskiej posła PiS Zbigniewa Wassermanna.

Kacper Płażyński, który miałby powalczyć w Gdańsku z Pawłem Adamowiczem, to syn Macieja Płażyńskiego, jednego z trzech założycieli Platformy Obywatelskiej, marszałka Sejmu, wicemarszałka Senatu oraz senatora PiS, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Płażyński do tej pory nie miał doświadczenia w polityce.

Wybory samorządowe 2018

Choć nie ma jeszcze dokładnej daty, pewne jest, że wybory samorządowe odbędą się pod koniec października albo na początku listopada 2018 r.

Będą w nich obowiązywać już nowe przepisy. Na nowo zdefiniowano m.in. znak x na kartach do głosowania.

Wybory samorządowe 2018 - nowe przepisy, zmiany ordynacji wyborczej >>>

Konwencja samorządowa PiS. Kaczyński: Zdarzyły się nam potknięcia. Te potknięcia w jakiejś mierze przełożyły się także na poparcie dla nas

Więcej o:
Komentarze (203)
Wybory samorządowe 2018. Kandydaci PiS na prezydentów miast
Zaloguj się
 • freon

  Oceniono 55 razy 51

  Naprawdę, to są te mocne kandydatury? Jajeczka sobie robicie? Jedna ma nazwisko i przewodniczy jakiejś komisji, drugi ma tylko nazwisko, a trzeci przewodniczy innej komisji i ma dres. Ach, no i stworzył ustawę antysemicką, która ośmieszyła Polskę na świecie. Świetni kandydaci, zaiste. Jak Warszawa da sobie wcisnąć dresiarza z Opola to dopiero będzie cyrk :)

 • puuchatek

  Oceniono 62 razy 50

  "PiS w Krakowie postawi na Małgorzatę Wassermann, a w Gdańsku na Kacpra Płażyńskiego"

  "Resortowe dzieci" :-D

 • antoszek22

  Oceniono 43 razy 37

  Picerwanna sie nie nadaje
  Jej własny, nie cudzy ojciec zginął w katastrofie, a ona pozwalała by przez 8 lat Antoni Macierewicz kradł z budżetu państwa pieniądze na zacieranie śladów po pośrednich sprawcach którzy przyczynili sie do katastrofy.

 • faustxyz

  Oceniono 38 razy 32

  Kacze dynastie smoleńskie są predestynowane do zarządzania suwerenem, przywilej zyskany dzięki katastrofie lotniczej. Wygląda, że tak już zostanie na wielki wieków. Narodziny wolskiej arystokracji smoleńskiej koryto+.
  ByleJaki z innej mańki kaczej ośmiornicy, cham, ograniczony hałaśliwy młotek. Takich Jakich mają pisiory i kukizopisiory na pęczki, ale ten wdrapał się na najwyższą półkę. Jeśli ktoś mając do wyboru Trzaskowskiego lub Jakiego, wybierze tego drugiego, to znaczy, że jest kretynem, albo pisim złodziejem, ew. kretyńskim pisim złodziejem

 • przyzwyczajony

  Oceniono 32 razy 28

  Czyli tym razem kluczem kompetencji jest bycie "sierotą smoleńską". Czy "wdowy smoleńskie" też będą kandydować?

 • petrucchio

  Oceniono 29 razy 27

  Zombieland.

 • kryweg

  Oceniono 26 razy 24

  A wnuk Walentynowicz dlaczego się nie załapał ? Jego babcia była bardzo znana ...

 • zrn001

  Oceniono 23 razy 23

  Gdzie wystartuje Gosiewska ver. 3?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX