"Duch Petru" nad Nowoczesną. Partia dopiero za trzecim razem poprawnie opisała rocznicę

Ryszard Petru może zdystansował się od Nowoczesnej, ale duch jego wpadek wciąż krąży po partii. Dzisiaj przypada 75. rocznica powstania w getcie warszawskim, prawda? Tymczasem partii Katarzyny Lubnauer trochę zajęło ustalenie właściwego powstania, ale też daty.

W Warszawie, jak co roku 19 kwietnia, obchodzone są uroczystości związane z powstaniem w getcie warszawskim. W tym roku obchodzimy 75. rocznicę zrywu i politycy wszystkich frakcji albo poprzez udział w uroczystościach albo przez wpięcie żonkili w ubranie upamiętniają tamten zryw.

Nie inaczej postąpili parlamentarzyści Nowoczesnej, którzy pojawili się na uroczystej sesji Rady Miasta na Zamku Królewskim w Warszawie, poświęconej tej rocznicy. Problem pojawił się jednak, gdy na oficjalnym profilu partii ktoś zabrał się za relacjonowanie udziału polityków na tym wydarzeniu. Wtedy wrócił duch wpadek Ryszarda Petru...

Nowoczesna i jej tweety o rocznicy powstania w getcie warszawskimNowoczesna i jej tweety o rocznicy powstania w getcie warszawskim Twitter

Największy blamaż Nowoczesna zanotowała pierwszym tweetem, w którym stwierdziła, że przedstawiciele partii wzięli udział w sesji "poświęconej 73. rocznicy Powstania Warszawskiego". Nie dość, że nie zgadzało się powstanie, to jeszcze data.

Ktoś próbował potem naprawić błąd i poprawił... tylko datę. Dalej mogliśmy dowiedzieć się, że sesja dotyczyła "rocznicy powstania warszawskiego". Dopiero trzeci tweet partii został opisany poprawnie.

Więcej o:
Komentarze (96)
Wpadka Nowoczesnej. Błędna rocznica i powstanie na Twitterze
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 32 razy 14

  Tak to jest, jak do obsługi społecznościówek zatrudnia sie tłuków za 5 zł. Tymczasem to najważniejsze obecnie miejsce i powinni być tam ludzie sprytni i inteligentni. Rozumie to niestety PIS i wygrywa.
  Tymczasem Nowoczesna zaoszczędziła 100.000zł na kasę dla kogoś kto to ogarnia, a straty wizerunkowe są warte miliony. banda kretynów.

 • maria_curia

  Oceniono 23 razy 9

  Jakim trzeba byc ignorantem...
  Jeśli mają tak kompletnie wywalone na historię, mogli sobie w ogóle darować próbę upamiętnienia tego zdarzenia. W ten sposób popisali się pożałowania godną próba pokazania, jacy to z nich wielcy patrioci. Jprdle.

 • nutka7.17

  Oceniono 10 razy 8

  Większość tzw. polityków to ignoranci w każdej dziedzinie, nieuki z powierzchowną wiedzą lawirujący w bagnie partyjno-kolesiowskich powiązań, nie potrafiący poprawnie posługiwać się językiem polskim, nie mówiąc już o znajomości języków obcych. Tacy z nich "gospodarze", wtórni analfabeci, nieudolnie zarządzający tym nieszczęsnym krajem. Wszyscy oni są siebie warci, niezależnie od barw partyjnych. To próżniacze środowisko przez ostatnie 28 lat ukonstytuowało się do spółki z mafią kk na dobre w polskiej przestrzeni polityczno-prawnej, a przede wszystkim finansowej i nie będzie łatwo to zmienić.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 5

  Można by to określić krótko:
  "Klasa średnia się odgradza"
  (od rzeczywistości)

 • elekto3

  Oceniono 5 razy 5

  Mam wrażenie że wśród tej opozycji działa piąta kolumna.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 4 razy 2

  Podział opozycji na PO i .N jest głupotą, dziecinadą i wodą na kaczy młyn. W dudzie mam wasze drobne personalne ambicyjki. Macie się zjednoczyć! W 1956 Polska nauczyła się czegoś na węgierskich błędach; niech tak będzie i w 2018!

 • uzdek98

  Oceniono 4 razy 2

  no i po co zostawili ryskowi dostep do tweetera ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX