"Duch Petru" nad Nowoczesną. Partia dopiero za trzecim razem poprawnie opisała rocznicę

Ryszard Petru może zdystansował się od Nowoczesnej, ale duch jego wpadek wciąż krąży po partii. Dzisiaj przypada 75. rocznica powstania w getcie warszawskim, prawda? Tymczasem partii Katarzyny Lubnauer trochę zajęło ustalenie właściwego powstania, ale też daty.

W Warszawie, jak co roku 19 kwietnia, obchodzone są uroczystości związane z powstaniem w getcie warszawskim. W tym roku obchodzimy 75. rocznicę zrywu i politycy wszystkich frakcji albo poprzez udział w uroczystościach albo przez wpięcie żonkili w ubranie upamiętniają tamten zryw.

Nie inaczej postąpili parlamentarzyści Nowoczesnej, którzy pojawili się na uroczystej sesji Rady Miasta na Zamku Królewskim w Warszawie, poświęconej tej rocznicy. Problem pojawił się jednak, gdy na oficjalnym profilu partii ktoś zabrał się za relacjonowanie udziału polityków na tym wydarzeniu. Wtedy wrócił duch wpadek Ryszarda Petru...

Nowoczesna i jej tweety o rocznicy powstania w getcie warszawskimNowoczesna i jej tweety o rocznicy powstania w getcie warszawskim Twitter

Największy blamaż Nowoczesna zanotowała pierwszym tweetem, w którym stwierdziła, że przedstawiciele partii wzięli udział w sesji "poświęconej 73. rocznicy Powstania Warszawskiego". Nie dość, że nie zgadzało się powstanie, to jeszcze data.

Ktoś próbował potem naprawić błąd i poprawił... tylko datę. Dalej mogliśmy dowiedzieć się, że sesja dotyczyła "rocznicy powstania warszawskiego". Dopiero trzeci tweet partii został opisany poprawnie.

Więcej o: