"Mieszkanie plus" będzie wielkim niewypałem? Rząd wycofuje się z obietnicy przystępnych cen

Ta informacja nie ucieszy tych, którzy liczyli, że będą mogli skorzystać z programu "Mieszkanie Plus". Jeden z ministrów przyznał, że ceny wynajmu będą takie same, jak rynkowe.

Kiedy rząd inaugurował program "Mieszkanie Plus" w czerwcu 2016 roku, informowano, że będzie on przeznaczony dla osób, które nie mają zdolności kredytowej (banki nie udzielą im kredytu np. ze względu na niskie czy nieregularne zarobki, wiek czy dotychczasową historię kredytową), a koszt wynajmu wyniesie od 10 do 20 zł za metr kw. Oznacza to, że miesięczny czynsz 50-metrowego mieszkania miał wynosić 500-1000 zł.

Do programu włączyło się właśnie ministerstwo środowiska, które zapowiedziało budowę domów drewnianych dla pięciu tysięcy rodzin w 2019 roku. Tańsze w budowie domy mają być jedno i wielorodzinne i będą budowane na gruntach Lasów Państwowych. 

"Ceny najmu będą cenami rynkowymi"

Wynajem w ramach "drewniane mieszkanie plus" będzie na tych samych warunkach, co pierwotna odmiana programu. Niestety, minister Henryk Kowalski zdradził, że nie będą to korzystne warunki. 

Zmieniło się podejście i filozofia programu Mieszkanie plus i będzie on funkcjonował na normalnych warunkach rynkowych, natomiast dla najuboższych planowane są dopłaty do czynszów

- powiedział Kowalczyk i doprecyzował, że "ceny najmu będą cenami rynkowymi". Dodał, że "nie jest do końca usatysfakcjonowany" tempem powstawania domów, bo w trzecim roku nadal trwają przygotowania. 

Więcej o:
Komentarze (97)
"Mieszkanie plus" z cenami rynkowymi
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 27 razy 25

  Najważniejsze ze będzie darmowa NOSPA dla kobiet w ciąży 👌👌👌👌

 • tag1

  Oceniono 24 razy 20

  Elektoracie! i znów was pisuar wydymał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • g.lesio

  Oceniono 21 razy 19

  Chcieli niby dobrze - wyszło tak jak zawsze.
  Cały PiS.
  Obiecanki cacanki i na tym to się kończy.
  Ciekawe, kiedy ludzie przejrzą na oczy, że jedynym celem Piś-u jest skok na kasę.

 • pisiekundlecaladobe

  Oceniono 19 razy 19

  Nie. To jest niemożliwe. Przecież nie ma żadnego złodziejstwa, ani żadnego kłamstwa nie ma. Polska jedna białoczerwona drużyna wstała z kolan. Przecież przez ostatnich osiem lat (no dobra, sześć, licząc minus dwa) Polcy i Polaki czekały na niedointernowaną zbawcę, zawsze dziewicę, i się doczekały. Nie. Powiedzcie, że to nieprawda jest.

 • niewinna

  Oceniono 18 razy 16

  Wobec tego pierdzielić te pisowskie slumsy na zadupiach. Lepiej wynająć w normalnej lokalizacji blisko pracy, cywilizacji i połączeń miejskich, udogodnień dla dzieci. Z kogo oni chcą wariata ? Sobie chcą kasę nabijać z wynajmu ???

 • zd46

  Oceniono 17 razy 15

  Wy róbcie, róbcie, a my, wam, za to, nie bójcie się. Pan Morawiecki, jak syn Dedala, Ikar, wzleciał wysoko na własnych oparach absurdu i runął, znalazł się za blisko słońca a był bez okularów przeciwsłonecznych i osłony termicznej. Zagrzał się, jak silnik bez płynu chłodzącego i bez oleju. Chcieć, to móc. Prezes już " wirtualnie wybudował" dla Polaków 3 miliony mieszkań taniuchnych, jak "cholera" ale dalej ma plan budowy, tylko, że wieżowca wraz ze spółka "Srebrna".

 • polak.podatnik

  Oceniono 13 razy 13

  tak to jest gdy zarządzania państwem zabiera się banda dyletantów i oszołomów, efekty tych "rządów" będą odczuwać jeszcze nasze dzieci

  Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie,
  Szły prawda rzeczy z wolna, ale szły porządnie.
  Jednostajność nakoniec suwerena znudziła,
  Dał miejsce wołu, małpie, lew, bo go bawiła.
  Dwór był kontent, kontenci poddani z początku;
  Ustała wkrótce radość; nie było porządku.
  Pan się śmiał, śmiał minister, płakał lud ubogi.
  Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi,
  Zrzucono z miejsca małpę; żeby złemu radził,
  Wzięto lisa: ten pana i poddanych zdradził.
  Nie osiedział się zdrajca, i ten, który bawił:
  Znowu wół był ministrem i wszystko naprawił.

 • an_ma_o

  Oceniono 15 razy 13

  Będzie jak w Pruszkowie budowano mieszkania plus ale chwilę przed odbiorem deweloper zbankrutował...swoją drogą ciekawa sprawa czy pieniądze panstwo odzyska bo ponoć mieszkania trafią wkrótce do sprzedaży na rynku komercyjnym . na szczęście mamy pis bo ta po to straszne przekręty robiła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX