PiS już podobno zdecydowało, kto będzie kandydatem na prezydenta Warszawy

Jak podaje RMF FM, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki. Twierdzi tak dziennikarz stacji, Robert Mazurek, powołując się na nieoficjalną decyzję szefostwa partii.

Robert Mazurek nieoficjalnie dowiedział się o tym z dwóch różnych źródeł. Taka decyzja szefostwa PiS nie była oczywista, gdyż wiceminister sprawiedliwości nie należy do Prawa i Sprawiedliwości, a do Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Patryk Jaki kandydatem PiS na prezydenta Warszawy?

Wśród potencjalnych kandydatów wymieniany był też m.in. wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski i szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Sondaże były jednak jednoznaczne - wskazywały, że największą szansę na zwycięstwo wśród przedstawicieli prawicy ma Patryk Jaki. Z sondażu przeprowadzonego przez KANTAR Millward Brown na zlecenie portalu 300polityka w połowie kwietnia wynika, że wiceminister sprawiedliwości mógłby liczyć na 23 proc. poparcia.

Oficjalną decyzję podejmie Komitet Polityczny PiS. Jednak jeden z rozmówców Roberta Mazurka jest tego pewny i twierdzi, że nic już się nie zmieni. Drugi zaś daje Jakiemu 90 proc. szans na kandydaturę.

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u

Więcej o: