Wiceszef Komisji Europejskiej wyznaczył Polsce termin na zmiany w prawie. MSZ odpowiada

Komisja Europejska czeka na kolejne zmiany w ustawach sądowych do połowy maja. Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański powiedział w Luksemburgu, że wprawdzie następuje zbliżenie stanowisk, ale różnice zdań wciąż są widoczne.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który przedstawił unijnym ministrom stan rozmów z Polską, poinformował, że dotychczasowe zmiany są niewystarczające i że konieczne będą kolejne.

"Nikt nie powinien używać presji"

Frans Timmermans oczekuje, że do połowy maja możliwy będzie przełom w rozmowach. - Nie mamy nieskończenie dużo czasu. Kiedyś będziemy musieli wyciągnąć wnioski z naszych rozmów. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe do połowy maja. Wzywam polskie władze, by potraktowały to jako punkt odniesienia - powiedział Frans Timmermans.

Wyznaczony termin skomentował wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. - Nikt nie powinien używać presji czasu ani jakiejkolwiek innej presji. Wszyscy działamy w dobrej wierze zgodnie z własnym przekonaniem co do interesu polskiego i unijnego w tej sprawie - powiedział wiceszef MSZ. Konrad Szymański, pytany o możliwe dalsze zmiany w ustawach sądowych, odpowiedział, że najpierw Komisja Europejska i państwa członkowskie powinny ocenić te zmiany już dokonane.

Poczekajmy na prawdziwą analizę tego, co się stało w polskim parlamencie

Dodał, że oczekuje nie tylko szczegółowej analizy, ale też dokładnego zdefiniowania ewentualnych zastrzeżeń. - My nie możemy in blanco zadeklarować, że będziemy parli do zmian legislacyjnych w każdych warunkach. Musi być bardzo uzasadniony powód, który w dodatku będziemy podzielali - dodał wiceminister.

Kolejna dyskusja o Polsce odbędzie się w połowie maja i wtedy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej chce przedstawić unijnym ministrom ocenę rozmów z Polską i albo wycofa wniosek o uruchomienie artykułu 7., albo będzie kontynuować procedurę.

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u

Więcej o:
Komentarze (195)
Timmermans wyznaczył Polsce termin na zmiany w prawie
Zaloguj się
 • vontomke

  Oceniono 52 razy 40

  Kaczyński za chwilę wyjaśni suwerenowi, że UE nie pozwala nam samodzielnie tworzyć prawa. Chwilę później suweren zagłosuje za wyjściem z UE. To jest cel do którego dąży Kaczyński z Rydzykiem.

 • baby1

  Oceniono 37 razy 31

  Jeszcze w Europie nie przywykli do metod z Wolski. Chcieliby rozmawiać, uzgadniać itp. a z PiS-em jest jedna metoda - w ryja i kopa w doopę. A tak to PiS będzie zwlekał mataczył, a wszystko zostanie tak jak zrobił.

 • krynolinka

  Oceniono 43 razy 27

  Szymański jeszcze nie ogarnął, że państwom członkowskim nie odpowiada ferowanie wyroków na Nowogrodzkiej ? Wspólny rynek, otwarte granice ale gdy podpadnie Zbysiowi jakiś Francuz to
  jednoosobowo go oskarży, wymierzy i wykona wyrok. Trójpodział władzy. Ja, ja i ja..

 • def11

  Oceniono 27 razy 21

  Pozorowane ruchy PiS-u ograniczają się do przerzucania politycznego nadzoru nad sądami z ministra na prezydenta i z powrotem. Nijak nie zmienia to faktu pogwałcenia konstytucji w sprawie trójpodziału władzy.
  Seryjne nowelizacje nowelizowanych ustaw niczego w zamachu PiS-u na wolne sądy niczego nie zmieniają.

 • borman60

  Oceniono 27 razy 21

  Szymański manipuluje jak cały Pis .Jest nie wiarygodny ,delikatnie mówiąc ,a właściwie zakłamany ,chamski i prymitywny .

 • sasquatch-junior

  Oceniono 26 razy 20

  Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański - 'Nikt nie powinien używać presji czasu ani jakiejkolwiek innej presji.' A zpomniałeś pan jak PiS pracował nad zmianami tuz po wygranych wyborach przegłosowując nocą zmiany w prawie ? To nie była presja ? Kogo ty robisz w balona, człowieku,... Myśleliście, że jak Timmermans będzie uprzejmy i będzie ise uśmiechał to oznacza to automatycznie, że jest niegroźnym starszym panem, którego można zrobić w konia ??? Hahahahaa ! Specjaliści od przyznawania sobie nagród. Tylko to idzie dobrze tej ekipie.

 • antypiss

  Oceniono 27 razy 19

  Zwykli, pospolici złodzieje chcą nam zmieniać konstytucję zwykłą większością głosów. Geremek przewraca się w trumnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX