Po trzech miesiącach jest następca Streżyńskiej. Marek Zagórski odebrał nominację

Marek Zagórski, dotychczasowy pełnomocnik premiera Mateusza Morawieckiego, został nowym ministrem cyfryzacji. Podczas uroczystości powołania prezydent Andrzej Duda mówił, że od cyfryzacji zależy budowa nowoczesnego państwa.

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji.

Andrzej Duda podkreślił, że nie ma wątpliwości, iż nowy szef ministerstwa cyfryzacji sprawdzi się na swoim stanowisku. Podkreślił, że cyfryzacja to zadanie bardzo trudne i ważne, bo to od tego, czy jest realizowana w sposób sprawny zależy, na ile udaje się budować nowoczesne państwo.

Od czasu odwołania 9 stycznia 2018 roku dotychczasowej minister Anny Streżyńskiej, nadzór nad resortem sprawował premier Mateusz Morawiecki. Marek Zagórski do tej pory był pełnomocnikiem premiera, który w jego imieniu kierował ministerstwem cyfryzacji.

Zagórski już de facto kierował resortem

Powołanie Zagórskiego zapowiedział dzień wcześniej podczas rozmowy w telewizji Polsat News premier Mateusz Morawiecki.

- Jutro powołamy nowego ministra cyfryzacji, będzie to pan Marek Zagórski, który bardzo ładnie sprawdził się w poprzednich kilku ostatnich miesiącach, jako osoba pełniąca obowiązki de facto, kierująca pracami tego resortu- mówił premier. Marek Zagórski do tej pory był pełnomocnikiem premiera, który w jego imieniu kierował resortem cyfryzacji.

- Jesteśmy w epoce takiej czwartej rewolucji przemysłowej, rewolucji cyfrowej, więc my ministerstwo cyfryzacji traktujemy, jako bardzo ważne ministerstwo, chcemy, żeby ono jak najbliżej współpracowało z przedsiębiorcami, żeby unowocześniało nasze usługi - powiedział Mateusz Morawiecki w Polsat News. Dodał, że Polacy już dzisiaj coraz częściej załatwiają swoje sprawy poprzez SMS-y i maila, nie muszą wychodzić z domu".

- A więc taka nowoczesność, jest czymś, co nas bardzo interesuje, bo to jest wygoda dla obywateli, wygoda dla ludzi - podkreślił.

Więcej o: