Po trzech miesiącach jest następca Streżyńskiej. Marek Zagórski odebrał nominację

Marek Zagórski, dotychczasowy pełnomocnik premiera Mateusza Morawieckiego, został nowym ministrem cyfryzacji. Podczas uroczystości powołania prezydent Andrzej Duda mówił, że od cyfryzacji zależy budowa nowoczesnego państwa.

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji.

Andrzej Duda podkreślił, że nie ma wątpliwości, iż nowy szef ministerstwa cyfryzacji sprawdzi się na swoim stanowisku. Podkreślił, że cyfryzacja to zadanie bardzo trudne i ważne, bo to od tego, czy jest realizowana w sposób sprawny zależy, na ile udaje się budować nowoczesne państwo.

Od czasu odwołania 9 stycznia 2018 roku dotychczasowej minister Anny Streżyńskiej, nadzór nad resortem sprawował premier Mateusz Morawiecki. Marek Zagórski do tej pory był pełnomocnikiem premiera, który w jego imieniu kierował ministerstwem cyfryzacji.

Zagórski już de facto kierował resortem

Powołanie Zagórskiego zapowiedział dzień wcześniej podczas rozmowy w telewizji Polsat News premier Mateusz Morawiecki.

- Jutro powołamy nowego ministra cyfryzacji, będzie to pan Marek Zagórski, który bardzo ładnie sprawdził się w poprzednich kilku ostatnich miesiącach, jako osoba pełniąca obowiązki de facto, kierująca pracami tego resortu- mówił premier. Marek Zagórski do tej pory był pełnomocnikiem premiera, który w jego imieniu kierował resortem cyfryzacji.

- Jesteśmy w epoce takiej czwartej rewolucji przemysłowej, rewolucji cyfrowej, więc my ministerstwo cyfryzacji traktujemy, jako bardzo ważne ministerstwo, chcemy, żeby ono jak najbliżej współpracowało z przedsiębiorcami, żeby unowocześniało nasze usługi - powiedział Mateusz Morawiecki w Polsat News. Dodał, że Polacy już dzisiaj coraz częściej załatwiają swoje sprawy poprzez SMS-y i maila, nie muszą wychodzić z domu".

- A więc taka nowoczesność, jest czymś, co nas bardzo interesuje, bo to jest wygoda dla obywateli, wygoda dla ludzi - podkreślił.

Więcej o:
Komentarze (9)
Andrzej Duda powołał Marka Zagórskiego na ministra cyfryzacji
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 10 razy 10

  Duduś ty tak nie promuj tej cyfryzacji i tak za holograma robisz od początku kadencji.

 • kkrispl

  Oceniono 5 razy 5

  Znowu jakiś blady, siwy ch...j, który nie ma pojęcia o technologiach, nie zna się na niczym z tym związanym zostaje ministrem cyfryacji. Tfuuuuu....

  Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra pedagogiki. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie finansów i bankowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
  Od 2009 r. był prezesem zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Wcześniej pracował w mediach oraz zarządach i radach nadzorczych spółek prawa handlowego. W latach 2006-2007 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a w latach 1999-2001 – szefem gabinetu politycznego w tym resorcie. Był posłem na Sejm IV kadencji (2001-2005), zasiadał wówczas m.in. w Komisji Finansów Publicznych.
  W grudniu 2015 roku został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.
  Był członkiem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Rady Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa i Komitetu Polityki Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.
  W październiku 2015 r. został ponownie wybrany na posła z listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, z rekomendacji Polski Razem.
  Posługuje się językiem angielskim.
  Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.

 • pedro.666

  Oceniono 5 razy 5

  PiS już dawno wszystko scyfryzował. Dlatego żyjemy w matrixie.

 • Bernard Żylik

  Oceniono 3 razy 3

  To facat , o ile pamietam jeszcze od Balazsa.Zawsze nawija się gdy jest jakiś stołek do zagospodarowania.I oczywiście zmienia barwy partyjne.

 • bert2407

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedy ten pajac dostanie pierwszą nagrodę.Następny wieprz do koryta ,które jest już dłuższe od chlewu..Pojadą kiedyś jak Jagna na gnoju.Już wkrótce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX