Prezydencki wyścig Dudy z Tuskiem. Jest najnowszy sondaż i trzeci kandydat, który "może namieszać"

Andrzej Duda ma dość silną przewagę w nowym sondażu prezydenckim Pollster dla "Super Expressu". Tymczasem o drugie miejsce mógłby powalczyć prezydent Słupska Robert Biedroń.

W ostatnim badaniu IBRiS prezydent Andrzej Duda i Donald Tusk szli łeb w łeb. Zupełnie inaczej ma się sytuacja w sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", gdzie wyraźną przewagę ma urzędujący prezydent. 

36 proc. badanych w wyborach prezydenckich zagłosowałoby na Andrzeja Dudę, a na Donalda Tuska - 26 proc. Daleko go drugiego miejsca nie ma też Robert Biedroń, na którego zagłosowałoby 19 proc. respondentów. Z takim sondażowym wynikiem prezydent Słupska "może namieszać" w wyborach - pisze "SE".

Na kolejnych miejscach są Paweł Kukiz (7 proc.), Monika Jaruzelska (4. proc.), Janusz Korwin-Mikke (3 proc.),  Katarzyna Lubnauer  (3 proc.) i Władysław Kosiniak- Kamysz (2 proc.).

Sondaż przeprowadzono w dniach 4-5 kwietnia 2018 r. na próbie 1023 dorosłych Polaków.

Więcej o:
Komentarze (376)
Sondaż prezydencki. Robert Biedroń z mocnym wynikiem
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 52 razy 36

  Pierwszych trzech, można się ewentualnie spierać i dyskutować... Ale te 7% którzy widzą Kukiza na stanowisku prezydenta RP? Aż tylu w Polsce chodzi permanentnie nawalonych jak stodoła od rana do wieczora czy sondaże były także robione w psychiatrykach?

 • glencok

  Oceniono 49 razy 33

  miło by było wybierać w drugiej turze między Tuskiem a Biedroniem. Kampania wyborcza bez wywlekania brudów, bez pisiej agresji ( no poza tą na około kampanii)

 • chi-neng

  Oceniono 54 razy 22

  Kto typuje tego rodzaju kandydatow?!
  KUKIZ!
  KORWIN!
  MIEDLAREK MOZE?
  RYDZYK?
  NAZIOL?

  Ci dwaj pierwsi, HANDLOWALI JUZ RAZ POLSKA, w poprzednich wborach i wprowadzili nazioli do Sejmu.
  JESZCZE NAUCZKI NIE DOSTALISCIE?

 • tilow3

  Oceniono 26 razy 18

  Komorowski podczas prezydentury miał w sondażach 75 % poparcia i przegrał. Kto liczy, że Duda wygra z 36 % poparciem? Tak po ludzku bardzo współczuję Dudzie przyszłej kampanii wyborczej, bo co on w niej pocznie? co obieca, skoro jest kłamcą. Jakie ogłosi poglądy, skoro te które posiada, są zależne od prezesa.
  I z zupełnie innej beczki - co wyczynia pan Schetyna wystawiając pana Ujazdowskiego, który wg. wszelkich wskazań, nie ma najmniejszych szans na wygraną w wyborach prezydenta Wrocławia! Kto robił sondaże dla PO? Komu przyszło do głowy, że Wrocławianie zagłosują na przebranego pisowca?

 • andrew1507

  Oceniono 21 razy 17

  Ustawa z dnia …… o odpowiedzialności za łamanie praworządności i służbę na rzecz państwa autorytarnego

  Art. 1
  Okres Sejmu VIII kadencji tj. od dnia 12 listopada 2015 r. do ………….. r. uznaje się za okres państwa autorytarnego, w którym prezydent RP, większość sejmowa, powołane przez nią władze pań... rozwiń całośćstwowe wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się łamania Konstytucji RP i rażących naruszeń praworządności, w tym zwłaszcza świadomego uchwalania przepisów i podejmowania decyzji niszczących instytucje państwowe, dyskryminujących bezpodstawnie grupy obywateli, ograniczających prawa obywatelskie, zagrażających ładowi społecznemu oraz wyrządzających szkody obronności i gospodarce kraju.

  Art. 2
  Osoby pełniące w okresie o którym mowa w art. 1 funkcje kierownicze w Państwie tj. prezydent RP, prezes i członkowie Rady Ministrów, marszałkowie Sejmu i Senatu, posłowie i senatorowie ówczesnej większości parlamentarnej, wojewodowie, funkcjonariusze i urzędnicy służb publicznych oraz pełniące funkcje kierownicze w Partii Prawo i Sprawiedliwość, którym udowodniony zostanie udział w naruszeniach praworządności określonych w art. 1 podlegają karze od 5 do 15 lat pozbawienia wolności. Ścigane jest również podżeganie i pomocnictwo.

  Art. 3
  Osoby wymienione w art. 2 niniejszej ustawy, którym udowodnione zostanie naruszanie praworządności określone art. 1, zostają dożywotnio pozbawione biernego prawa wyborczego, a ich świadczenia emerytalne i rentowe nie mogą przekroczyć najniższych świadczeń z ubezpieczenia społecznego.

  Art. 4
  Partię polityczną o nazwie Prawo i Sprawiedliwość rozwiązuje się niniejszym i wykreśla z rejestru partii politycznych.

  Art. 5
  Ustawa wchodzi w życie z dniem……….. zwiń

 • ewulka987

  Oceniono 21 razy 15

  Jak można głosować na prezydenta DOJNEJ ZMIANY. To tylko "ciemny lud" i kler mogą na niego stawiać ,bo ROZDAWNICTWO ,życie na cudzy koszt to dla nich podstawa egzystencji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX